0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaWydarzeniaKalifornia nie chce kontrowersyjnego programu deportacji

Kalifornia nie chce kontrowersyjnego programu deportacji

-

Kilkaset osób opuściło spotkanie z przedstawicielami władz federalnych, w proteście przeciwko programowi „Secure Communities”. Daje on Departamentowi Bezpieczeństwa Krajowego (DHS) dostęp do odcisków palców zatrzymanych imigrantów. Udział w programie, w ramach którego deportowani mieli by tylko kryminaliści miał być dobrowolny. Okazało się że od jego realizacji odstąpić nie można, a z USA odesłanych zostało tysiące osób, które nie popełniły żadnych przestępst. Poza naruszeniem przepisów imigracyjnych.

fot.ice.gov/ Program “Secure Communities”, mający na celu deportację nielegalnych przestępców, zyskuje coraz więcej przeciwników

Spotkanie w Los Angeles zostało zorganizowane, aby dać imigrantom możliwość przedstawienia sugestii co do realizacji programu. Opinii organizacji proimigranckich wysłuchać mieli przedstawiciele DHS oraz władze lokalne. Imigranci jasno wyrazili swoje zdanie: około dwustu reprezentujących ich prawników opuściło miejsce dyskusji, a w ich ślady poszła dużo liczniejsza publika, niosąca transparenty z hasłami wzywającymi do wstrzymania realizacji programu.

REKLAMA

Zobacz także: Będą zmiany w kontrowersyjnym programie deportacji

Ci, którzy zdecydowali się pozostać, również otwarcie wyrażali swoją dezaprobatę dla “Secure Communities”. Do tego grona należała 20-letnia Isaura Garcia, która przez łzy błagała obecnych przedstawicieli rządu, aby wycofali legislację. Opowiedziała ona po hiszpańsku swoją historię. Po tym jak doświadczyła przemocy domowej, zadzwoniła na policję. Stróże prawa, zamiast udzielić pomocy kobiecie i jej rocznej córeczce, aresztowali kobietę i rozpoczęli procedury deportacyjne. „Zadzwonienie po pomoc okazało się najgorszym koszmarem w moim życiu” – podsumowała Isaura Garcia.

Zobacz: Nowy Jork nie chce deportacji w ramach “Secure Communities”

Program „Secure Communities” ma na celu deportację imigrantów, którzy nie tylko przebywają na terenie USA nielegalnie, ale także zostali skazani za popełnienie przestępstwa z kodeksu karnego. W tym celu lokalne organy ścigania przekazują władzom imigracyjnym odciski palców i dane osobowe zatrzymywanych osób. Tak wyglądają założenia inicjatywy. W praktyce jednak co czwarta deportowana osoba nie popełniła żadnego przestępstwa. Według organizacji proimigranckich realizacja programu prowadzi również do rasowego profilowania i zatrzymywania osób wyglądających na imigrantów lub mówiących z obcym akcentem, pod byle pretekstem.

Zobacz: Nie trzeba być przestępcą, aby być deportowanym

Krytykowany program wprowadzony został w 2008 roku, początkowo na zasadzie dobrowolności uczestnictwa. Kiedy jednak okazało się, że kilka stanów – Illinois, Nowy Jork i Massachusetts – chcą odstąpić od jego realizowania, przedstawciele DHS oświadczyli że nie jest to możliwe i lokalne organy ścigania muszą przekazywać do ICE dane zatrzymanych imigrantów.

PT, MP

16 KOMENTARZE

 1. Świadomosć jednak rosnie i ludzie już nie dają się nabierać na brednie że całe zło, kryzys itp. jest za sprawą nielegalnych imigrantów. Prawo powinno skupić się na tych co są z nim na “bakier” a nie na wszystkich.(Jestem za wydaleniem wszystkich bandytów) Każdy powinien mieć prawo wyboru swojego miejsca do życia na ziemi. Szumne wypowiedzi o obronie praw człowieka należy traktować poważnie i zacząć je realizować we własnym domu, nie na zewnątrz na pokaz.

 2. Opowiedziała ona po hiszpańsku swoją historię. Po tym jak doświadczyła przemocy domowej, zadzwoniła na policję. Stróże prawa, zamiast udzielić pomocy kobiecie i jej rocznej córeczce, aresztowali kobietę i rozpoczęli procedury deportacyjne. „Zadzwonienie po pomoc okazało się najgorszym koszmarem w moim życiu” – podsumowała Isaura Garcia.
  Nie dosc ze nielegalna to nawet nie chce sie uczyc jezyka angielskiego.Nauka jest bezplatna a Mexyki to lenie do nauki

  • ciekawy ja chyba nie do ciebie pisze tylko do kichy. czy cos was moze laczy? 🙂 pamietaj, jak byk pierdzi to obora slucha , wiec wsluchuj sie pacanie a nie ujadasz jak jakis kundelek. kicha teraz zbiera mysli i rodzine zeby cos wypocic 🙂

  • ciekawy czy z racji na swoj nick nie zastanawiales sie po co admin strony zrobil odnosnikl “reply” przy kazdego komentarzu? pomysl, ale gdy ciebie zacznie glowa bolec przestan i odpisz cokolwiek

  • Farbowany warszawski buraczany KZET bawi sie teraz w niemiaszka:)null null_sieben ale z ciebie wiesniak przebierancu:)…..spadaj na woronicza i tam ponizaj ludzi prostaku!

  • kicha jest praca dla ciebie w oswiecimiu, tacy jak ty to byli tam tez kapo. Rozne drogi zycia poprowadzily ludzi tu ,niektorym nie udalo sie zalegalizowac pobytu bo prawo immigracyjne jest od paru lat polamane, ale to nie znaczy zeby od razu takich ludzi skazywac.

REKLAMA

2121776341 views

REKLAMA

REKLAMA

2121776361 views

REKLAMA

REKLAMA

2123572681 views

REKLAMA

2121776372 views

REKLAMA

2121776381 views

REKLAMA

2121776385 views