REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Nowy Jork JFK ma najgorszy terminal na świecie

JFK ma najgorszy terminal na świecie

-

JFK to dużo więcej, niż tylko skrót od nazwy nowojorskiego portu lotniczego. JFK to miejsce spotkania Ameryki z resztą świata. To symbol miejsca, gdzie zazwyczaj rozpoczyna się droga wszystkich podróżnych udających się do USA. Podróżni oceniający usługi oferowane na lotnisku JFK uznali jednak, że terminal 3 w tym właśnie porcie lotniczym to najgorsze miejsce do latania na całym świecie.

fot. Zwycięzca plebiscytu Frommer's - terminal Hajj w Dżedda

REKLAMA

Autorzy serii najpopularniejszych w USA przewodników turystycznych, Frommer’s, opublikowali na stronie internetowej wydawnictwa listę najlepszych i najgorszych portów lotniczych na całym świecie. Takie rankingi to zupełnie normalny zabieg na stronach typu tripadvisor.com, frommers.com czy easytobook.com. Wszystkie te serwisy zapewniają osobom udającym się w podróż w dane miejsce po raz pierwszy bezcenne informacje zebrane od innych podróżnych. Stanowią jednocześnie bardzo wpływowe źródło informacji.

Terminal 3 na nowojorskim lotnisku JFK nie wypadł dobrze w ostatnim zestawieniu Frommer’s. Podróżni uznali ten terminal za najgorsze miejsce z pośród wszystkich terminali na całym świecie.

fot. Bajkowe kształty srebrnego medalisty plebiscytu - Islandzki terminal

Gary Stoller z USA Today tłumaczy, że lotniskowy terminal to miejsce, które przesądza o ostatecznej ocenie podróżnych na temat danego lotniska. Pasażerowie spędzają tam bardzo dużo czasu w oczekiwaniu na następny lot.

Autorzy rankingu Frommer’s podali kryteria wystawionej oceny światowym terminalom: przede wszystkim poziom czystości, oferowane usługi, punktualność odlotów oraz to, czy łatwo dotrzeć z lotniska do centrum miasta.

Powody, dla których terminal 3 JFK króluje na liście najgorszych miejsc w portach lotniczych? Autorzy rankingu tłumaczą, że chodzi o niekończące się kolejki wynikające z napływu dużej ilości imigrantów. Poza tym terminal 3 nie oferuje żadnej różnorodności w opcji jedzeniowej ani zakupowej, jest zbyt zatłoczony, słabo oznakowany, a pod jego podziemnym wyjściem znalezienie taksówki graniczy z niemożliwością.

Dla przeciwwagi warto zauważyć, że za najlepszy terminal w całym świecie portów lotniczych uznano Hajj Terminal na lotnisku King Abdul Aziz International Airport w Dżudda w Arabii Saudyjskiej. To bardzo ciekawy przypadek – terminal ten jest bowiem otwarty zaledwie przez 6 tygodni w roku podczas okresu, kiedy miliony muzułmanów pielgrzymują do Mekki. Być może mała liczba problemów wynika ze stosunkowo krótkiego okresu, podczas którego mogą wystąpić.

Jeśli chodzi o pozostałe terminale na amerykańskich lotniskach to niestety nie ma wiele  powodów do dumy. Najwyższą pozycje wśród najlepszych terminali w portach lotniczych zajął Terminal 5 na nowojorskim JFK.

Oto pełna lista zwycięzców i przegranych.

Najlepsze terminale pasażerskie wg wydawnictwa Frommer’s:

1. Terminal Hajj, King Abdul Aziz International Airport, Dżedda (Arabia Saudyjska)

2. Terminal Leifur Eriksson, Keflavik International Airport, (Islandia)

3. Lotnisko Incheon, Seoul (Korea Południowa) 

4. Terminal Rock, Wellington International Airport, (Nowa Zelandia) 

5.  Terminal 5, Lotnisko JFK, Nowy Jork, (USA)

6.  Terminal 3, Singapore Changi International Airport

7. Terminal 1, Marrakesz-Menara International Airport, (Maroko) 

8.  Terminal 4, Madrid-Barajas Airport, Madryt, (Hiszpania) 

9. Carrasco International Airport, Montevideo, (Urugwaj)

10. Główny Terminal na lotnisku Bilbao Airport, (Hiszpania)

Najgorsze  terminale pasażerskie wg wydawnictwa Frommer’s:

1. Terminal 3, JFK, Nowy Jork, (USA)

2.  Terminal 1, Manila Airport, (Philippines)

3. Terminal B/C, Moscow Sheremetyevo Airport, (Rosja) 

5.  Terminal 3, Paris’ Charles de Gaulle Airport, (Francja)

6.  Queen Alia Airport, Amman, (Jordania)

7. Terminal 5, New York LaGuardia Airport, (USA) 

8. Terminal B, Newark Liberty International Airport, (USA)

9. Beauvais Airport, Paryż, (Francja)

10. Chicago Midway Airport

AS

 

 

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wspomnienia jako fundamenty

Marzę i wierzę

Gulasz z dynią

Smutne skutki dystansowania

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks