REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Wydarzenia Irakijczyk zabił córkę “bo się za bardzo zamerykanizowała”

Irakijczyk zabił córkę “bo się za bardzo zamerykanizowała”

-

Pochodzący z Iraku imigrant stanie w poniedziałek przed sądem w Phoenix w stanie Arizona za dokonanie „honorowego” zabójstwa swojej córki. Mężczyzna rozjechał 20-letnią dziewczynę ponieważ w jego przekonaniu „za bardzo się zamerykanizowała”. Irakijczyk chciał w ten sposób ukarać nieposłuszną kobietę i “zmazać hańbę” jaką go okryła.

fot. Irakijczyk zabił córkę, bow edług niego za bardzo się zamerykanizowała

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w październiku 2009 roku. Faleh Hassan Almaleki wjechał rozpędzonym jeepem w swoją córkę Noor Almaleki oraz matkę jej narzeczonego, kiedy kobiety znajdowały się na parking centrum handlowego w miejscowości Peoria, na przedmieściach Phoenix. 20-letnia dziewczyna zmarła dwa tygodnie później w skutek odniesionych obrażeń. Matka jej chłopaka przeżyła.

REKLAMA

Prokuratura twierdzi, że czyn Almalekiego nosi znamiona „honorowego zabójstwa”, które praktykowane jest przez niektórych wyznawców islamu. Mężczyzna uważał, że fakt, iż jego córka nie zgodziła się na małżeństwo z wybranym przez niego muzułmaninem i zamieszkała ze swoim chłopakiem i jego matką, okryła go hańbą i zbezcześciła tradycyjne wartości islamu. Aby odzyskać honor, zabił „nieposłuszną” kobietę.

Po dokonaniu zbrodni Almaleki zbiegł najpierw do Meksyku, a następnie do Wielkiej Brytanii, gdzie został zatrzymany.

Irakijczyk jest oskarżony o zabójstwo z premedytacją oraz usiłowanie zabójstwa. Jego obrońcy nie chcą udzielać jakichkolwiek komentarzy w tej sprawie.

Jeżeli ława przysięgłych uzna go winnym zarzucanych mu czynów, Almaleki resztę życia spędzi za kratkami.

Chociaż honorowe muzułmańskie zabójstwa są zjawiskiem stosunkowo rzadkim w krajach Europy Zachodniej i USA, to często dochodzi do nich w krajach muzułmańskich. Wraz z migracją wyznawców islamu do różnych części świata, zdarzają się także przypadki honorowych zabójstw w zachodnich kulturach. Kilka tygodni temu w Buffalo zaczął się proces innego muzułmanina, który zamordował swoją żonę bo chciał rozwodu.

mp

Czytaj też:

Rusza proces za “honorowe” muzułmańskie zabójstwo

6 KOMENTARZE

  1. .. moze bal sie o swoje ciemne sprawki… maz jak sie nie zneca nad zona to raczej dopuszcza mysl o rozwodzie… W austrii trzymal corke w piwnicy by mu w swiat nie ubiegla…. zazdrosny, nie odda raczej zmarnuje, a jeszcze jakby sie okazalo, ze byl kazirodca, a tak tradycja daje mu glorii i bezkarnosc, czemu corka lepiej sie czula z obcymi….

  2. powojenny misjonarz polski Skarzynski jak przysylal dary dla rodziny to tez kazal lba urywac jesli dzieciak byl niewymiarowy i marynarka darowana za krotkie rekawy miala… a jak misjonarz tak gadal to brat syna z domu wygonil…kiedys wysoki wzrost byl przeklenstwem… zlej tancownicy rabek spodnicy … itp..

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks