REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Wydarzenia Inwazja motocyklistów Rolling Thunder na Waszyngton

Inwazja motocyklistów Rolling Thunder na Waszyngton

-

Święto Memorial Day, upamiętniające obywateli USA zmarłych w trakcie odbywania służby wojskowej, obchodzimy już jutro. Dzisiaj, w stolicy USA usłyszeć można było warkot silników tysięcy motorów. Sprawcami tego hałasu są członkowie organizacji Rolling Thunder, którzy przybyli do Waszyngtonu na coroczny rajd motocyklowy.

Przejazd członków organizacji Rolling Thunder odbywa się co roku w Memorial Day, obchodzony zwyczajowo w każdy ostatni poniedziałek maja. W zeszłym roku wzięło w nim udział około 900 tyś. osób. W tegorocznym, 24. już rajdzie liczba ta będzie jeszcze większa. Aby wziąć w nim udział nie trzeba być członkiem organizacji, wszyscy chętni są mile widziani.

REKLAMA

Jutrzejszy przejazd rozpocznie się pod Pentagonem i będzie prowadził wzdłuż rzeki Potomac River aż do stolicy. Wieczorem będzie można posłuchać przemówienia osób takich jak Sekretarz Obrony USA,  Robert Gates, czy też admirał Mike Mullen – 17. Przewodniczący Kolegium Połączonych Szefów Sztabów. Całe wydarzenie i wszystkie związane z nim uroczystości są hołdem dla weteranów wojennych.

Prawdopodobnie swoją obecnością rajd zaszczyci była gubernator Alaski, Sarah Palin. Niektórzy twierdzą, że jej osoba może odwrócić uwagę od prawdziwego celu spotkania. Rzeczniczka Rolling Thunder, Nancy Regg zapewnia jednak, że „Sarah Palin nie wystąpi z przemówieniem i będzie zwykłym uczestnikiem zgromadzenia.”

Rolling Thunder to organizacja założona w roku 1987, mająca na celu poszukiwanie amerykańskich jeńców wojennych oraz Amerykanów, którzy zaginęli w czasie wojny. Swoją nazwę zawdzięcza operacji Rolling Thunder, czyli kampanii powietrznej, która podczas Wojny Wietnamskiej miała na celu zmuszenie tego kraju do wycofania się z wojny.

MK

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Elton w sądzie?

Cud z Vesną

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks