0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaWydarzeniaImigranci znów wyszli na ulice

Imigranci znów wyszli na ulice

-

Od Nowego Jorku, przez Chicago, Milwaukee po Los Angeles tysiące osób wyszło w niedzielę na ulice aby wyrazić swoje niezadowolenie z polityki imigracyjnej amerykańskich władz oraz poparcie dla praw pracowników oraz związków zawodowych. Niedzielne demonstracje były jednak zdecydowanie mniej liczne niż w poprzednich latach.

fot. Imigranci demonstrowali m.in. w Los Angeles

W Chicago kilkaset osób przemaszerowało z Union Park do śródmieścia głośno wyrażając swoej rozczarowanie niespełnionymi obietnicami Baracka Obamy, który wielokrotnie zapewniał, że gorąco popiera przeprowadzenie reformy imigracyjnej, jednak jego administracja do tej pory nie podjęła się tego zadania. „Wygląda na to, że obietnice wyborcze a rzeczywistość to dwie zupełnie inne rzeczy” – mówił student DePaul Univeristy, Ricardo Ortiz. Wśród demonstrujących byli także przedstawiciele Polonii, w tym organizacji Inicjatywa Polonijna, która w marszach imigrantów uczestniczy od kilku lat.

REKLAMA

Przeprowadzenia reformy imigracyjnej domagali się także demonstranci w Nowym Jorku. „Chcemy legalizacji! Wstrzymania deportacji”, “Jesteśmy ludźmi, nie nielegalnymi” – głosiły hasła na niesionych przez nich transparentach.

W tym roku wyjątkowo mocno eksponowano także prawa pracowników, w szczególności prawo do formowania wolnych związków zawodowych. Według demonstrujących ostatnie inicjatywy legislacyjne w Wisconsin, gdzie republikański gubernator i ustawodawcy wprowadzili ustawę ograniczającą przywileje związków zawodowych pracowników sektora publicznego są jasnym dowodem na to, że przyszłość klasy pracującej w Ameryce jest zagrożona.

Marsze imigrantów organizowane są w amerykańskich miastach od 2006 roku. Wtedy to na ulice wyszły setki tysiące ludzi. Dziś w Chicago liczba demonstrujących nie przekroczyła tysiąca. Podobnie było w innych miejscach kraju.

MP

7 KOMENTARZE

  1. Dana chyba mnie z kims pomylilas czego komu zazdroszcze ?Nie jestem za deportacja nikogo,chyba ze lobuzow i bandziorow.Albo zle mnie zrozumialas to trudno.Raczej odnioslam sie pozytywnie do komentarza kzet.Zazartowalam tylko z skarpetek.

REKLAMA

2121777833 views

REKLAMA

REKLAMA

2121777853 views

REKLAMA

REKLAMA

2123574173 views

REKLAMA

2121777864 views

REKLAMA

2121777873 views

REKLAMA

2121777877 views