REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaWydarzeniaIdaho: Tajemnica 190 mln dolarów wygranych na loterii

Idaho: Tajemnica 190 mln dolarów wygranych na loterii

-

W minionym tygodniu Amerykanie poznali wzruszającą historię Holly Lahti – samotnej matki, która wygrała na loterii 190 mln dolarów.  Wkrótce potem dowiedzieli się też, że mąż z przeszłością kryminalną, z którym bohaterka opowieści pozostaje w separacji, może domagać się części wygranej.

W mediach pojawiło się zdjęcie policyjne, przedstawiające wychudzoną młodą kobietę z podbitym okiem oraz siniakami na twarzy i szyi. Josh, mąż Holly, znęcał się nad nią fizycznie. Zdjęcie zrobiono po tym jak małżonkowie zostali aresztowani po wyjątkowo gwałtownej kłótni w 2003 roku. Zarzuty postawione obu stronom zostały później wycofane, jednak para od wielu lat pozostaje w separacji. Josh został aresztowany za pogwałcenie zakazu kontaktowania się z rodziną, porwanie drugiego stopnia, posiadanie akcesoriów wskazujących na spożywanie przez niego niedozwolonych substancji, przemoc domową, pobicie i bezprawne pozbawienie wolności. Wszystkie zarzuty, oprócz porwania, zostały wycofane, a mężczyzna został skazany na 180 dni więzienia w zawieszeniu na 3 lata.

REKLAMA

Dowiedziawszy się o wygranej żony, Josh ucieszył się, że nie będzie już musiał płacić alimentów. Co więcej, okazało się, że przez lukę prawną stanu Idaho, mąż  Holly Lahti może mieć prawo do części wygranej, ponieważ para nigdy się nie rozwiodła, a więc w świetle prawa nigdy nie miała miejsca prawna separacja małżonków.  Jedynie taka separacja stanowi podstawę do rozdzielności majątkowej w Idaho.

Czy mężczyzna rzeczywiście ma prawo do pieniędzy? Profesor prawa rodzinnego Uniwersytetu Idaho, Elizabeth Brandt, twierdzi, że nie jest to do końca jasne. Prawo niemal wszystkich pozostałych stanów rozróżnia separację i rozwód, jasno określając zasady rozdzielności majątkowej w obu przypadkach.  W Idaho natomiast, separacja nie jest do końca uregulowana prawnie. Jednak mimo, że wygrane na loterii są uważane za wspólną własność małżonków, Brandt twierdzi, że mąż Holly Lahti nie powinien w tym wypadku liczyć na nagły przypływ gotówki. Kobieta może wnieść wniosek o rozwód i zachować całość wygranej, jako że małżonkowie nie żyją razem i nie utrzymują wspólnie rodziny. Rozwód nie gwarantuje równego podziału majątku. Istnieje też możliwość negocjacji ugody finansowej.

Holly Lahti, razem z jej dwiema córkami, wycofała się z życia publicznego zaraz po tym jak dowiedziała się, że wygrała połowę puli 380 mln dolarów w losowaniu  4 stycznia. Od tamtej pory nie pokazuje się publicznie. Jedyne oznaki życia z jej strony to kilka wiadomości, które opublikowała na stronie grupy założonej na Facebooku przez grono jej fanów. Zrezygnowała z pracy jako przedstawiciel działu obsługi klienta w banku, następnie poprosiła rodzinę i przyjaciół, aby nie kontaktowali się z reporterami. Nie pojawiła się również 12 stycznia na konferencji prasowej w Boise, gdzie ogłoszono jej wygraną.

PT

3 KOMENTARZE

REKLAMA

2128652473 views

REKLAMA

REKLAMA

2128652489 views

REKLAMA

REKLAMA

2130448809 views

REKLAMA

2128652499 views

REKLAMA

2128652503 views

REKLAMA

2128652507 views