REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Wydarzenia Harlingen w Teksasie najtańszym miastem w USA

Harlingen w Teksasie najtańszym miastem w USA

-

Magazyn Bloomberg Businessweek przeanalizował dane z ponad 340 regionów miejskich w USA, szukając odpowiedzi, gdzie w Stanach Zjednoczonych żyje się najtaniej. Okazało się, że najmniejsze koszty utrzymania ponoszą mieszkańcy małej, bo zaledwie 65-tysięcznej, miejscowości Harlingen w Teksasie.

Harlingen w Teksasie jest najtańszym miastem USA

Koszty życia w Harlingen są o 18 proc. niższe od średniej krajowej. Jest to jedno z nielicznych miejsc w USA, gdzie bochenek chleba kosztuje mniej niż dolara, a za galon benzyny płaci się 2,65 dol. Miesięczna rata hipoteczna wynosi tu mniej niż 850 dolarów; tańsze także niż gdziekolwiek indziej w USA są także opłaty za usługi transportowe, medyczne, produkty spożywcze, etc.

REKLAMA

Jednak sytuacja w miasteczku nie jest tak różowa, jakby się mogło wydawać. Wielu jego mieszkańców żyje w ubóstwie (30 proc. populacji), a stopa bezrobocia wynosi aż 9,4 procent. Również zarobki są o wiele niższe niż w innych miejscach – jest to 31 720 dol. rocznie, podczas gdy średnia krajowa wynosi 44 410 dol. na rok. Wskaźnik przestępstw w Harlingen także jest wyższy niż średnia krajowa.

Inne miasta na liście najtańszych miast w USA należą do: Pueblo w Kolorado, Pryor Creek w Oklahomie, McAllen w Teksasie oraz Cookeville w Tennessee.

DLa porównania za najdroższe uchodzą w  Stanach Zjednoczonych: Honolulu, San Francisco oraz Manhattan, Brooklyn i Queens –  trzy najbardziej prestiżowe dzielnice Nowego Jorku.

Magazyn Bloomberg Businessweek swój ranking oparł na danych zgromadzonych przez  Radę Rozwoju Społecznego i Gospodarczego (Council of Community & Economic Research).

MK

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA