REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Wydarzenia Gwałtowne burze w południowych stanach. 9 osób nie żyje

Gwałtowne burze w południowych stanach. 9 osób nie żyje

-

Co najmniej dziewięć osób zginęło w wyniku gwałtownych burz i tornad, jakie przeszły w piątek nad stanami Arkansas i Oklahoma. Lokalne władze poinformowały, że wśród ofiar śmiertelnych jest troje dzieci. Kilkadziesiąt osób zostało rannych. Nawałnice zmierzają w kierunku Alabamy i Mississippi.

fot.CNN/ Gwałtowne burze i tornada nawiedziły stany Arkansas i Oklahoma

Tornada zabiły dwie osoby w miejscowości Tushka, w południowo-wschodniej części stanu Oklahoma. Żywioł doszczętnie zniszczył także jedyną szkołę.

REKLAMA

Siedem osób zginęło w Arkansas, kiedy gwałtowne burze i tornada nadciągnęły nad ten stan w piątek and ranem. 6-letni chłopiec poniósł śmierć w miejscowości Bald Knob. Ojciec i 18-miesięczna dziewczynka zginęli w powiecie Garland. Po jednej ofierze śmiertelnej zanotowano także w powiatach Pulaski i St. Francis.

Nawałnice uderzyły również w stolicę stanu Arkansas, Little Rock zabijając jedną kobietę i jej syna. Gwałtowne burze i porywisty wiatr uszkodziły także wiele budynków, połamały drzewa i zerwały linie wysokiego napięcia.

Co najmniej kilkadziesiąt osób odniosło obrażenia.

Synoptycy nie mają dobrych wiadomości. Aktywny front atmosferyczny przesuwa sie w kierunku stanów Alabama i Mississippi, gdzie burze wyrządzą także duże szkody. Kolejna fala burz oraz tornada mogą wystąpić także na terenie północno-wschodniego Arkansas i zachodniego Kentucky.

Meteorolodzy ostrzegają, że burzom towarzyszy porywisty wiatr, intensywne opady deszczu, grad oraz tornada.

Gradobicia i burze możliwe są także w Georgii oraz stanach Karolina Południowa i Północna.

MP

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks