REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Wydarzenia Fatalna gafa prezydenta Obamy: "polskie obozy śmierci"

Fatalna gafa prezydenta Obamy: "polskie obozy śmierci"

-

“Polskie obozy śmierci” – takiego sformułowania użył we wtorek podczas ceremonii wręczenia Medali Wolności prezydent USA. Fatalną wpadkę Barack Obama zaliczył przedstawiając życiorys legendarnego kuriera polskiego podziemia, Jana Karskiego. Informacja o gafie amerykańskiego prezydenta wywołała w polskich mediach wielkie poruszenie.

fot. jan Karski został we wtorek pośmiertnie uhonorowany Medalem Wolności

REKLAMA

Podczas wtorkowej uroczystości w Białym Domu prezydent Obama uhonorował Medalem Wolności 13 osób. Wśród nich znalazł się Jan Karski, legendarny kurier polskiego podziemia, który w czasie II wojny światowej przekazał na Zachód informacje o zbrodniach nazistów, popełnianych w obozach zagłady. To właśnie podczas prezentacji sylwetki Karskiego padło niefortunne sformułowanie. Prezydent Obama stwierdził, że Karski został “przemycony do warszawskiego getta i polskiego obozu śmierci”. Barack Obama swoje przemówienie odczytywał z telepromptera.

Słowa te błyskawicznie wywołały poruszenie w polskich mediach. “To okropny błąd. Nie rozumiem, jak mogło do niego dojść. Ale na pewno nie było w tym złych intencji. To był po prostu błąd” mówił na antenie TVP Info Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce.

Do wystosowania oficjalnych przeprosin wezwał także w opublikowanym niedługo po ceremonii apelu, prezes Fundacji Kościuszkowskiej  Alex Storożyński. Podkreśla on, że Karski trafił do “niemieckiego obozu śmierci w okupowanej przez nazistów Polsce”. “Słowa prezydenta Obamy już teraz zostały nazwane w Polsce ‘skandalicznymi’.(…) Prezydent musi przyznać się do błędu i przeprosić za niego. Musi zrobić to dla Karskiego i dla innych Polaków, którzy ryzykując swoje życie próbowali powstrzymać Holocaust” –  pisze w liście przesłanym naszej redakcji Alex Storożyński. Fundacja Kościuszkowska od lat walczy z historyczną ignorancją i używaniem przez amerykańskie mediach sformułowania “polskie obozy śmierci”.

fot. Official White House Photo by Chuck Kennedy/ Prezydent Barack Obama

Medal Wolności w imieniu Jana Karskiego odebrał  były minister spraw zagranicznych RP Adam Rotfeld. To najwyższe cywilne odznaczenie, przyznawane przez prezydenta USA za szczególnie wybitny wkład w dziedzinie bezpieczeństwa lub narodowych interesów Stanów Zjednoczonych, pokoju światowego, kultury, jak również innych znaczących dokonań w sferze publicznej lub prywatnej, otrzymali do tej pory m.in. Jan Paweł II, Zbigniew Brzeziński, Jan Nowak-Jeziorański oraz Lech Wałęsa.

Jan Karski był jedną z niewielu osób, które zdecydowały się głośno mówić o zbrodniach nazistów w czasie II wojny światowej. Relację naocznego świadka okrucieństw, do jakich dochodziło w obozach koncentracyjnych w Europie, Karski przekazał wielu prominentnym politykom, w tym m.in. prezydentowi USA Franklinowi Delano Rooseveltowi, apelując o ratowanie Żydów i innych narodowości poddawanych eksterminacji przez nazistów. Dramatyczne apele pozostały jednak bez odpowiedzi. Informacje przekazane przez „kuriera polskiego podziemia” zostały zignorowane przez aliantów.

Jan Karski po zakończeniu II wojny światowej pozostał w Stanach Zjednoczony i oddał się karierze naukowej na Georgetown University. Zmarł w Waszyngtonie w 2000 roku.

Oprócz Jana Karskiego Medalami Wolności uhonorowani zostali:

Madeleine Albright – pierwsza kobieta na stanowisku Sekretarza Stanu USA

John Doar – prawnik, w latach 60. aktywnie zaangażowany w walkę na rzecz ochrony praw człowieka i równouprawnienia Afroamerykanów

Bob Dylan – piosenkarz, kompozytor, autor tekstów, pisarz i poeta

William Foege – lekarz epidemiolog; w latach 70. prowadzona przez niego kampania pozwoliła opanować epidemię czarnej ospy

John Glenn – pilot, astronauta

Gordon Hirabayashi – japońsko-amerykański dysydent; w czasie II wojny światowej przeciwstawił się internowaniu przez USA Japończyków

Dolores Huerta – współzałożycielka Krajowego Stowarzyszenia Pracowników Rolniczych (National Farmworkers Association), działaczka ruchu praw kobiet i związkowców latynoskich

Juliette Gordon Low – założycielka Girl Scouts (pośmiertnie)

Toni Morrison – amerykańska pisarka

Szymon Peres – izraelski polityk, laureat Pokojowej Nagrody Nobla

John Paul Stevens – w latach 1975-2010 sędzia Sądu Najwyższego

Pat Summitt – legendarna trenerka żeńskiej koszykówki.

mp

 

 

179 KOMENTARZE

  • Na emeryturze napisze ksiazke, jakie gafy ludzie spiewali o miejscu urodzenia, nie kandydata lecz prezydenta kraju zwanego swiatowym mocarstwem..

  • ..sądze że ma ta wypowiedz również i dobrą strone?Obama przeprosi za przejęzyczenie a świat wreszcie dowie się prawdy….niema tego złego co by na dobre nie wyszło….a ten co układał przemówienie stanie na dywaniku…

  • Znachor oby ta wypowiedz byla dobra strona
   powinien przeprosic, aby faktycznie swiat dowiedzial sie prawdy

  • Stan na to co napisales sam odpisales tylko troche trzeba to zmienic do danego faktu, z jednej strony stwierdzasz fakt i tu ja mam takie samo zdanie o tych wizach natomiast z drugiej strony probujesz w glupo sposob polemizowac i cwaniakowac twoja wypowiedz
   Ale dalej nie wiem w jaki sposób z powodu innego prezydent USA do tej katastrofy by nie doszło. Mimo, że to “nie do końca prawda”
   Z innej beczki trochę…jeżeli to była katastrofa, to dlaczego tyle krzyczy się w Polsce o wybuchach, o celowym działaniu. Jeżeli był zamach (a polskie sprzedajne “tej władzy” prokuratury nie chcą podejmować śledztwa w sprawie “zdradzonych i zamordowanych o świcie”) to istnieją przykładowo – Trybunał w Hadze, Trybunał w Strasburgu – i tam juz dawno powinna być złożona sprawa o rozpatrzenie. Jeżeli ci, którzy tyle o tym zamachu krzyczą w Polsce tego nie robią, to doskonale zdają sobie sprawę, że by się tylko ośmieszyli w oczach całej światowej publicznej. I nie mów, że to są tylko “hipotezy”, bo te hipotezy mają na celu jątrzenie i są wykorztystywane do politycznej gry a nie wyjaśnienia katastrofy. Moją hipotezą jest wpływ ruchu skrzydeł motyla w amazońskiej dżungli na powstanie mgły pod Smoleńskiem. A jeżeli jeszcze do tego dodać działania UFO z Syriusa lub galaktyki “Bożego Oka” i podziemnej cywilizacji, żyjącej od tysiącleci pod ziemią w Europie, mamy całkowite tzw. hipotezy, które wymagają wyjaśnień
   wiec przeczytaj to jeszcze raz

  • Możliwość zrozumienia tego co chciałaś przekazać pisząc to, co napisałaś, można porównać do trafienia już nawet nie szóstki, ale trójki w lotto. Niby większa szansa a zrozumieć tak samo trudno. Czytając to, co napisałaś, czuję swoją małość wobec twego intelektu i chyba zacznę czytać rozprawy filozofów starożytnej Grecji lub Rzymu, by pomogły mi zrozumieć twe pisanie. Genialność tego co napisałaś sprawia, że za każdym razem jak to czytam, coraz mniej z tego rozumiem. Wielkość Twego intelektu mnie przytłacza i nie mam innego wyjścia, jak wszystkim Ewelinom, Izom i jeszcze innym tym, co się podpisują na sto różnych nicków a są kim są, przyznać rację. Chyba, że chcesz mi delikatgnie dać do zrozumienia, że ci się wszystko już we łbie, delikatnie mówiąc, popierdzieliło…

  • Stan mi chodzilo o to ze oficjalnie napisales ze amerykanskie samoloty zniszczyly amerykanskie wieze czyli jest to rowniez nieoficjalna informacja tylko ale wiekszosc z tym sie zgadza ze tak bylo ze to sami amerykanie to zrobili
   A z drugiej strony nabijasz sie z tego co przedmowca pisze o
   katastrofie smolenskiej ze to nie byl zadny atak i tu popierasz
   oficialna wersje
   Wiec jestes zmiennym czlowiekiem i ty idz sie doksztalc i poczytaj co sam napisales
   Albo jestes zawsze za informacjami oficjalnymi albo jestes taki
   jaki jestes czyli

  • Widzę, że z domorosłymi psychologami (nie mylić z psychicznymi) nie poradzisz. Oni wiedzą lepiej, w jaki sposób człowiek coś napisał, czy popiera taka a nie inną wersję. Oficjalnie napisałem… Gdzie? W raporcie do ONZ? Zresztą, rozum jak chcesz, ja sobie będę pisał wg. siebie bo widzę, że wierzysz w spisek dziejowy i rządzenie światem przez masonów, cyklistów, Żydokomune i tajne stowarzyszenie krów światowych, które spiskują przeciw ludzkości bo wszystkie bez wyjątku przeżuwając trawę kręcą mordą wyłącznie w jedną stronę co powinno być przez ludzkość wzięte pod uwagę. jako że tą mordą kręcą krowy zarówno chude krowy w Etiopi, święte krowy w Indiach i wypasione krówska w Holandii czy na farmach USA.
   “Amerykański zamach” odnosił się do “polskich obozów smierci” – bo w tym temacie był pisany, i wg. mnie powinien to zrozumiec każdy myślący rozsądnie człowiek, a nie doszukiwać się, że napisałem coś, o czym mówią wierzący w torię spisku. Więc bardzo Cie proszę, nie pisz może “większość z tym się zgadza” – bo ta większość jest zwykłą mniejszością.
   Dokształcać się będę za Twoją radą, oczywiście, ale wyłącznie z psychiatrii w tym celu, by zrozumieć jak na pozór w miarę normalni ludzie mogą wierzyć w “zamach smoleński”. Oni mogą opowiadać nawet w Brukseli o “hipotezach wybuchu” a ja nie mogę tego komentować hipotezami o motylach czy innych Syriuszach? Bo to się niejakiej Izie nie podoba? A może ja wierzę, że mgłę w Smoleńsku wywołał motyl w amazońskiej puszczy? Kto to wie? I bardzo prawdopodobna wg. mnie jest tez hipoteza pozaziemskiej cywilizacji, która porwała umysły największych osób pewnego wielkiego narodu by je zbadać, pozostawiając na ziemi wyłącznie ich doczesne szczątki….
   Ale, ale… wciąż nie mam odpowiedzi na pytanie – w jaki sposób inny prezydent uchroniłby całą polską elitę polityczno-wojskową przed katastrofą.
   I jeszcze jedno – się zdecyduj – albo był to wg Ciebie zamach – więc nazywaj rzecz po imieniu więc pisz “zamach smoleński” albo nieszczęśliwy bardzo wypadek więc “katastrofDa smoleńska”.

  • stan czy ty glupa rzniesz czy ty taki glupi jestes. sam do tematu o wpadce Obamy dales temat o
   Amerykańskie samoloty na terenie amerykańskiego kraju zniszczyły 11 września w Nowym Jorkudwa amerykańskie wieżowce. Nie ma siły, to jest wina USA i nikogo więcej.
   skopiowalem ci to zeby ci bylo latwiej przeczytac co napisales i teraz sie putasz
   “Amerykański zamach” odnosił się do “polskich obozów smierci” – bo w tym temacie był pisany, i wg. mnie powinien to zrozumiec każdy myślący rozsądnie człowiek, a nie doszukiwać się, że napisałem coś, o czym mówią wierzący w torię spisku.

  • Stan czy ty jestes normalby czy cos u ciebie jest nie tak
   sam dales do tematu o wpadceObamy ten post
   Amerykańskie samoloty na terenie amerykańskiego kraju zniszczyły 11 września w Nowym Jorkudwa amerykańskie wieżowce. Nie ma siły, to jest wina USA i nikogo więcej
   to napisales bo ktos wspominal i katastrofie smolenskiej i
   a teraz zadajesz pytanie
   “Amerykański zamach” odnosił się do “polskich obozów smierci” – bo w tym temacie był pisany, i wg. mnie powinien to zrozumiec każdy myślący rozsądnie człowiek, a nie doszukiwać się, że napisałem coś, o czym mówią wierzący w torię spisku.
   ty sam nie wiesz co piszesz i czepiasz sie dziewczyny
   nie pij tak duzo

  • Góralu zajmij sie lepiyj swom łowieckom (moze jom jesce gotować nauc) to bydzie z tego wiynksy pozytek niz z prób byś zrozumioł co normalny cłek pise. haj !

  • Góral, ostaw tom owiecke na chwilke i słuchej. Jak kto gado ze były “polskie obozy smierci” to jo mogem pedzieć, że zamach na WTC w Niujorku beł amerykański. Bo oni gadajom o polskich obozach w sensie geograficznym, ze to było na terenie Polski. I ja gadom, co zamach był hamerykański bo w Hameryce. To je tak, jak amerykański góral napije sie za duzo w samolocie LOT, dy psecie nie powiedzom, ze sie napił w niemieckiej lufthanzie. A jak sie gorol polski zesr.. pod Sirsem, to gówno bedzie polskie cy hamerykańskie?

  • Stan ciebie czasami ciezko jest zrozumiec a ty probujesz komus zarzucic. Widac ze nie tylko ja mialam problem ze zrozumieniem cie. Niby wytlumaczyles o co ci chodzi ale jak widac kazdy ma swoje teorie tak jak i ty. Kulturalniej dla ciebie by bylo nie nabijac sie z innych teorii tylko uszanowac i tak na
   jednym z postow Adam pisal ze jest cos takiego jak dialog
   Uwazalam ciebie za kulturalnego faceta a tu porownujesz sie
   do Mariano
   Czy teraz tez ciezko bedzie ci zrozumiec to przeczytaj jeszcze raz co ci Goral napisal

  • Ja mam jeszcze jedną teorię. tylko ja i Mariano jesteśmy na tym forum normlani. Dodałbym jeszcze Briana i Artu.
   Kiedy wreszcie Polacy przestana się uważać za nród
   wybrany” przez Matkę Boską? Boga?
   Kiedy wreszcie zrozumieją, że są jednym z wielu narodów, wcale nie największych i nie najmądrzejszych, że nie są żadnym “sumieniem narodów”, tylko jednym z narodów swiata, żyjącym w kraju miedzy Rosją a Niemcami – dwoma krajami dużo większymi niż my, że może kiedyś była Polska od morza do morza, zatrzymała też najpierw tatarską a później turecką nawałę, obaliła system komunistyczny w Europie (a przynajmniej zapocżątkowała zmiany, które do tego doprowadziły), ale to nie znaczy, że “my som najważniejsze”.
   Możecie sobie krzyczeć, na Obamę na USA, wraczeć, ujadać ile chcecie, mocarstwa jak zwykle, najpierw nas wykorzystaja np. do budowy “demokracji” (czytaj swoich wpływów) u Arabów, a później na zasadzie, że murzyn zrobił swoje murzyn może odejść – powiedzą dyplomatycznie – a pocałujcie nas w d…. Niestety.

  • Stan czy czy w tym co napisalam to czy chociaz raz uzylam stwierdzenia ze ja sie wymadrzam, ze jako my Polacy czujemy sie pepkami swiata, to ty tak napisales i nie wiem dlaczego , przeciez tu nikt o tym nie pisze wiec przeczytaj jescze raz raz uwaznie. Skad ty to bierzesz.
   My Polacy przedewszystkim powinnismy nauczyc sie jezyka.
   Fakt Faktem ze jestesmy jednym z narodow ktorych historia nie rozpieszcza i w mysl zasady co napisales ze murzyn zrobil swoje i moze odejsc to tak z nami robia, ale to inna sprawa i polityka wielkich mocarstw.
   sugerujeszze ktos pisze nie na temat a kiedy ci brak argumentow to obrazasz kogos a popatrz na siebie

  • “Ewelino czy czy w tym co napisalem to czy chociaz raz uzylem stwierdzenia ze ty sie wymadrzasz?” Czy ty się czujesz że jesteś cały naród polski? Taka Matka Polka?, co to następna cierpi za miliony? a teraz to zapytam wprost – czy w ostatnim poście było cokolwiek do ciebie wymądrzająca się kobito? Czy gdziekolwiek napisałem Ewelina? I podaj chociaż jeden przykład z moich komentarzy, że jak mi brak argumentów to kogoś obrażam. Nie bądź gołosłowna, bo ja mogę napisać, że Ci brak chłopa i masturbujesz się przy swoich komentarzach. I co? Udowodnij, że nie.

  • Ali piszesz ze Walesa w czepku rodzony, ja bylem przeciwnikiem aby walesa odbieral ta nagrode, Ale przeciez on by mial tlumacza to jestem ciekawy jak by mu to rlumacz przetlumaczyl i czy wtedy on albo tlumacz by zareagowali

  • Nagroda nie powinna byc przyjeta ,dopiero po przejrzystym wyjasnieniu i uroczystym przeproszeniu calej Polski i poszczegolnych osob mozna rozmawiac o nagrodach ,to zakrawa na tragifarse .

  • Adam tu sie zgadzam z roba w zupelnosci
   Wlasnie madre slowa napisales
   nagroda nie powinna byc przyjeta

  • Ewantualnie minister Rotfeld powinien stanac obok Obamy i glosno i wyraznie powiedziec ze zaistniala karygodna pomylka i etycznie nie jest w stanie przyjac tej nagrody ,Taka reakcja wywarlby szeroki rezonans w swiecie i zaklopotanie prezydenta Obamy, a Polska zyskalaby szacunek i dobre imie w swiecie .

  • Tak powinien zareagowac Pan Rotfeld i nie odebrac tej nagrody a tym bardziej ze on zna angielski jak ktos napisal ale tak sie nie stalo nagroda zostala odebrana
   Tak Adam gdyby tak sie stalo jak ty piszesz to byloby dobrze

  • No niestety tak sie nie stalo jak pisalismy i nagroda zostala przyjeta a odbierajacy nagrode nawet nie zauwazyl tego przejezyczenia

  • sorry wodzu ale piszesz bzdury za PiS Polska była liczącym się krajem w Europie za Tuska który podlizuje sie kazdemu kto go poklepie po plecach już takim krajem nie jest. Więc albo masz pojęcie o Polsce na poziomie Pana Obamy albo jesteś jednym z tych lemingów których wynajmuje rząd pana Tuska do pisania tych bzdur w internecie. Prawda jest taka że Pan Obama jest z punktu widzenia Polski złym prezydentem jego uległość wobec putina jest dla Polski wyrokiem śmierci na jej niepodległość. Za prezydentury Obamy wpływy Rosji na terytorium Polski zwiększyły się do poziomu z przed 1989 roku. W moim przekonaniu gdyby prezydentem USA był ktoś inny nie Pan Obama do katastrofy smoleńskiej by nie doszło.Polonio daj odetchnąć krajowi zlituj się nad jej losem dajcie nam silnego prezydenta USA takiego który będzie się przeciwstawiał imperialistycznym zakusom Rosji a nie dawał na nie ciche przyzwolenie.

  • Ostani komentarz rzeczowy i konkretny dotyczacy tematu i obrazu Polski w oczach swiata a przedewszystkim moznych tego swiata .Choc jestem apolityczny bo nie mieszkam w Polsce bylbum wiec hipokryta i zlosliwcem glosujac i optujac na wybrana opcje polityczna,jednakze kazda osobowosc i indywidualnosc ktora jest niewygodna w oczach mocarstw swiatowych zawsze bedzie osmieszana ,kompromitowana i wystawiana na najciezsze proby lacznie z utrata zycia bez zadnych skrupolow !.

  • Moje pytaniejest wciąż aktualne – w jaki sposób ten inny prezysdent USA zapobiegłby katastrofie smoleńskiej? Przecież to nie ja napisałem: “W moim przekonaniu gdyby prezydentem USA był ktoś inny nie Pan Obama do katastrofy smoleńskiej by nie doszło”. Więc poprosiłem o wytłumaczenie, podanie argumentów, przykładów, co ten inny prezydent niż pan Obama mógłby zrobić. I co? Nikt nie potrafi odpowiedzieć, a na dodatek nie odpowiada autor tego genialnego stwierdzenia za to kilka innych nicków próbuje mi wmówić, twierdząc na jedno kopyto, że cwaniakuję, się wymądrzam itd.

  • Ciekawi mnie, nawet bardzo, co inny prezydent niż “pan Obama” zrobił by, aby do katastrofy smoleńskiej nie doszło?. Pożyczyłby Polakom swój Air Force One? Nakłoniłby Tuska i Kaczyńskiego by lecieli razem? Czy inaczej, pogroziłby Rosji palcem i powiedział “tylko nie próbujcie swoich niecnych sztuczek z tą polską delegacją”? A może wpłynąłby na Rosjan, by nie wywoływali sztucznej mgły i ścieli tą cholerną brzozę przed lądowaniem albo schowali w ziemię tę mechaniczną?
   A może sam by pilotował tego Tupolewa ten “inny” amerykański prezydent?
   Z jednym się zgodzę No Vbaaaa – “Polonio daj odetchnąć krajowi zlituj się nad jej losem …” – czyli zwyczajnie, nie dyktuj, nie doradzaj Polonio Polakom w kraju, co mają robić. I nie wybieraj za nich władz. Oni tam mieszkają i wiedzą najlepiej, co chcą.

  • Stan nikt do konca prawdy nie zna ,NIKT !,byc moze to byla katastrofa na ktora zlozylo sie wiele przyczyn nie tylko zaleznych od polskich pilotow ale i od warunkow w jakim im przyszlo ladowac ,byc moze bylo to zaplanowane ,byc moze bylo to wszystko ukartowane tego sie na dzien dzisiejszy nie dowiemy !!!,albo za jakies kilka dekad wyjda pewne fakty na swiatlo dzienne .Faktem jest ze ta katastrofa przy calym tragizmie osmieszyla Polsiego Prezydenta a wiec i cala Polske w oczach swiata! .A tak naprawde przy dzisiejszej zaawansowanej technologii satelitarnej Ameryka ma doskonale mozliwosci udokumentowania i dochodzenia co sie naprawde stalo ,ale jakos dziwnie sie od tego odcina ,czyli jak zawsze ”tygrys ciagnie do tygrysa ”. .

  • Ale dalej nie wiem w jaki sposób z powodu innego prezydent USA do tej katastrofy by nie doszło. Mimo, że to “nie do końca prawda”
   Z innej beczki trochę…jeżeli to była katastrofa, to dlaczego tyle krzyczy się w Polsce o wybuchach, o celowym działaniu. Jeżeli był zamach (a polskie sprzedajne “tej władzy” prokuratury nie chcą podejmować śledztwa w sprawie “zdradzonych i zamordowanych o świcie”) to istnieją przykładowo – Trybunał w Hadze, Trybunał w Strasburgu – i tam juz dawno powinna być złożona sprawa o rozpatrzenie. Jeżeli ci, którzy tyle o tym zamachu krzyczą w Polsce tego nie robią, to doskonale zdają sobie sprawę, że by się tylko ośmieszyli w oczach całej światowej publicznej. I nie mów, że to są tylko “hipotezy”, bo te hipotezy mają na celu jątrzenie i są wykorztystywane do politycznej gry a nie wyjaśnienia katastrofy. Moją hipotezą jest wpływ ruchu skrzydeł motyla w amazońskiej dżungli na powstanie mgły pod Smoleńskiem. A jeżeli jeszcze do tego dodać działania UFO z Syriusa lub galaktyki “Bożego Oka” i podziemnej cywilizacji, żyjącej od tysiącleci pod ziemią w Europie, mamy całkowite tzw. hipotezy, które wymagają wyjaśnień…

  • a co do ośmieszenia całej P{olski w oczach świata, weź pod uwagę, kto w dniu katastrofy tym prezydentem był. I to, że któryś z Amerykanów i ważna osobistość w Białym Domu poiwiedział bardzo znamienną rzecz – “w naszym kraju nigdy jednym samolotem nie leciałoby tak wielu ludzi odpowiedzialnych za los państwa. Nie wspominając o tym, że do jednego samolotu nie weszliby nigdy razem dowódcy armii, lotnictwa, marynarki itd. To jest niedopuszczalne nie tylko u nas ale i w wielu innych krajach”. I przypomnij sobie wypowiedzi posłów, ludzi z krządowycjh kręgów prezydneta śp. Kaczyńskiego tuż po katastrofie – ja miałem lecieć, ale ustąpiłem miejsca innemu bo mnie prosił.. – ile było wypowiedzi w tym tonie. Bo przecież lot w prezydenckim samolocie był nie tylko podniesieniem wartości politycznej człowieka, ale też “będę miał co opowiadać wnukom”. Nie znalezienie się na liście pasażerów było dla wielu z “polityków” dowodem na to, ze nie są tak ważni jak inni. I to ośmieszyło Polskę a nie Komorowski, który zastąpił prezydenta, który dla mnie zginął podczas wykonywania swoich obowiązków służbowych a nie poległ za Polskę.

  • Stan a wiec caly czas sa hipotezy ale zadnych faktow poki co ktorych dalej , nie znamy .Nie wiemy co sie wydarzylo ,i to co slyszymy sa to tylko spekulacje na uzytek tej czy innej partii politycznej .A obiektywnie rzecz biorac nie trzeba sie znac specjalnie na elekronice bo nie wiem czy pamietasz ale nawet tu w Ameryce kilka lat wstecz podrostki amerykanskie ”urzadzili sobie zabawe z laserem”gdzie puszczali wiazke swiatla na urzadzenia w kabinie pilota ,i samolot tracil orientacje na sekundy a sam wiesz co to znaczy ,tak wiec jesli gowniarstwo amerykanskie jest zdolne do takich idiotycznych zabaw to myslisz ze Rosjanie tego nie potrafia tym bardziej ze nigdy im tego nikt nie udowodni .I jeszcze jedno nie porownoj Ameryki i jego zasobnosci do Polski ,kazdy o tym wie ze nie powinni leciec razem a slowa Amerykanskiego prezydenta sa owszem bardzo poprawne politycznie i logiczne tyle tylko ze Polska nie posiadala az takiego extra bezpiecznego samolotu jaki ma amerykanski prezydent ,i gdyby nawet hipotetycznie byl nowoczesny i zgodny z wymogami super bezpieczny samolot , to i tak znajac zycie wszelka wina za katostrofe obarczylo by sie wina polskich pilotow,jako ze nie potrafia nim pilotowac .

  • Stan niby taki madry jestes i podwarzasz czyjes opinie polemizujesz z adsmem bo chcesz okazac sie madrzejszy wiec jezeli masz swoja teorie z radia to jak mozesz dawac taka teorie twoj cytat z ktorym i ja sie zgadzam ale to vo ty piszesz na jednym to nie idzie w parze z drugim
   Twoj cytat
   stan
   May 29, 2012 at 18:00
   Amerykańskie samoloty na terenie amerykańskiego kraju zniszczyły 11 września w Nowym Jorkudwa amerykańskie wieżowce. Nie ma siły, to jest wina USA i nikogo więcej.
   Wiec zastanow sie nad swoimi wypowiedziami

  • Do Eweliny – Tobie wszystko trzeba łopatą? Jaki jaka teoria z radia? Cytat nie był z radia, tylko porównawczt- jeżeli opinia światowa ztwierdza, że były polskie obozy śmierci – to ja stwierdzam, że zamach na amerykańskie wieże w amerykańskim mieście za pomocą amerykańskich samolotów jest amerykańskim zamachem.
   Można też twierdzić, że na Kubie terrorystów przetzymuja Kubańczycy w takim przypadku. Już ci kiedyś napisałem, żebyś nie zabierała głosu jak nie rozumiesz ironii wypowiedzi. Nie chcę być neigrzeczny w stosunku do kogoś, kto używa niku Ewelina (bo to chyba kobieta), ale weż ty kobito może zajmij się innym chłopem jak ci go brak.
   Odpowiem Ci w Twoim tonie, może zrozumiesz (chociaż wątpię) – niby potrafisz obsługiwać komputer i klawiaturę, nawet niby potrafisz zalogować się na ten [ortal, niby potrafisz nap;isać komentarz, tylko co z tego?

  • Usrany azorze mariano,czemu sie mnie znowu czepiasz intelidencie wsiowy? Zwin ogon pod siebie i spadaj do swoich rzygowin bucyfale!!!

  • nie denerwuj sie bo siersc zaczniesz gubic 🙂
   widze ze problem psich rzygowin jest czym co laczy ciebie i brunocostam – on wczoraj tez cos o tym wspominal…. 🙂 a moze wy po prostu pare tworzycie tak jak adam i hafciarka – z tego samego komputera korzystacie 🙂
   cieniasy 🙂

  • Jescze raz zapytam cie debiliano…ile sie twoja matka musiala sniegu nazrec,ze takiego BALWANA urodzila wsioku z podwarszawskiej wiochy???

  • Kmiotek mariano sam sie nazarrl Sniegu i to co na anktartydzie brakuje to zrzarl ze stal sie takim debilnym balwanem. Zazwyczaj dzieci lubia balwany ale nie w tym przypadku
   Szkoda obrazac jakakolwiek kobiete ze takiego balwana urodzila.
   Balwany sie nie rodza tylko lepia i tu nam debil mariano
   wyskoczyl
   Czas go roztopic

  • takie doFcipasy o mamusiach i balwankach to przedszkolaki opowiadaja, szanuj nie mnie ale tych co czytaja te twoje wypociny….
   dalej nie odpowiadasz czy was cos laczy z brunocostam ? czy teraz jak wyszlo ze bruno to zwykly prostacki zlodziejaszek to pojawia sie pepe ?
   cienias 🙂

  • Kmiotku marianu dakeko tobie do jakiejs tam tworczosci Bruno. Ty za glupi jestes na cokolwiek dla ciebie czarna magia jest np tekefon rozkodowac a co dopiero mowic i szukaniu po internecie i wynajdowaniu wierszy. To co Bruno w butelkach zostawia to ty to spijasz.

  • Obsrany Mariano skad czerpiesz takie informacje ze ja z Adamem z jednego komputera korzystam -o jaki ty madry jestes – gdzie tak sie nauczyles czy w czasie pasienia gesi pod warszawa, czy kiedy koniowi spod ogona wybierales, a moze kiedy u meksyka szambo czysciles i resztkami sie zajadales, Wiesz jutro u mnie smieci zabieraja i bede wystawiac pod dom kilka starych kompoterow wiec mozesz sobie zabrac abys sie nie dzielil ze swoja janinka . wiesz niektore z tych kompoterow jeszcze na chodzie sa

  • ty jakakolwiek szkole konczylas – chocby podstawowke korespondencyjnie lub dla pracujacych? ty pierwszy raz czytalas i pisalas zlowo “komputer? literowke dwa razy tumanie zrobilas?
   a co do pytania skad mi sie ubzduralo ze adamo to ten sam ciec co np ewa- za pierwszym razem gdy adam z ewa slodko dyskutowali , zobaczylem ze maja to samo ip ( wierze ze wiesz co to oznacza) – napisalas wtedy ze adam to twoj maz i korzystacie na zmiane z jednego komputera . po kilku dniach pokazal sie nick bodajze viola lub violetta a pozniej ze 3 kolejne z tego samego ip, dalej juz nie nie bylo sensu sprawdzac, wiadomo bylo ze mam do czynienia z prowincjonalnym lamerem.
   a teraz zabki w szklaneczke i spac

  • szkoda czasu na komentowanie steku bzdur emerytowanego pisowskiego bojowkarza. pierwsze zdanie jest jednak najlepsze ” za kaczynskiegi polska byla liczacym sie krajem w europie ” 🙂 dooooooobre ! 🙂
   albo moze to : ” za obamy wplywy rosji na terytorium polski zwikeszyly sie ” 🙂
   ciekwawe czy twoje uposledzenie umyslowe jest wynikiem polowego porodu czy nabyte w wyniku lat spedzonych w zawilgoconych bejzmentach.

  • ktos Debiliano madrze cie nazwal – ze jestes staruszek (nie ublizajac innym) i za glupi jestes na jakies tam nowinki i tak jak ty napisales cos o pomieszanniu piany z woda to idz to rob, bij piane z woda albo cos podobnego i nie zabieraj glosu

  • Czy Mariano mozesz przytoczyc co powiedzial sikorski i czy wiesz co powiedzial tusk, jestem w pracy i nie mam za bardzo czasu sledic wiadomosci a ten temat mnie zainteresowal, no ale czy ty cos wiesz czy tylko bijesz piane

  • Mariano A mozes przytoczyc co powiedzial Sikorski, i jak sie wypowiedzial tusk, jestem w pracy i nie moge caly czas slediz wiadomosci a ten temat mnie interesuje, ale czy ty cos wiesz czy tylko umiesz bic piane

  • “Sral jak pokorne ciele idace na rzniecie ”
   czy to jest ten jezyk kultury wypowiedzi o ktore hafciarko apelowalac? pogratulowac….
   a to rzniecie…piekne slowo, z szacunku do kobiet to czytajacych nie napisze co mozna rznac. CO …
   ale wrocmy do meritum…- rotfeld powinien mu “wyjechac z grzywki ” czy pokazac “kung-fu panda”? a moze staropolskim zwyczajem dac zwyczajnie kopa w doope?

  • Mariano ja hafciarka nie uzywam raczej takich dosadnych slow i wulgaryzmow w zyciu codziennym a tym bardziej na forum publicznym ,wiec slabo cos z Twoja dedukcja ,a odnosnie meritum sprzwy to ta ”gafa histortczna”jest popelniana nagminnie przez media amerykanskie zreszta w szkolach i ksiazkach tez byly podawane [nie wiem jak to wyglada obecnie]mylne fakty historyczne odnosnie obozow zaglady i najczesciej uzywalo sie formy ”nazistowskie obozy smierci ” na terenie Polski aby nie doprecyzowac dokladnie jak to faktycznie wygladalo i to przeklamanie historyczne ciagnie sie pokoleniowo ,a w mojej ocenie jest to spreparowane celowo ,aby w swiadomosci spoleczenstwa amerykanskiego te ”fakty”staly sie hanba i ponizeniem dla Polski .

  • jeszcze niedawno bylem (bylismy) karmieni tanim kitem ze adam to maz korzystajacy z tego samego komputera 🙂
   mozesz smieszny czlowieczku jechac i na 20 nickach, zastanawiam sie tylko “po co”…. wasze zycie musi byc podobnie kretackie i zalosne , wspolczuje rodzinie i znajomym jesli macie ….

  • Nie wiem i nie rozumiem Mariano po co w Tobie tyle podejrzliwosci i agresji ,jesli to przynosi Ci ulge to ok , [dla mnie to jest niepojete] ja nie mam powodu ani checi sie Tobie tlumaczyc ,zasadniczo staram sie ludzi zrozumiec i szanowac i do Ciebie tez staram sie nie miec uprzedzen choc charakter masz bardzo konfliktowy i trudny ,ale jesli masz mnie tylko obrzucac inwektywami i wiesz lepiej kto ja jestem niz sam ja to lepiej niestety sie wylaczyc z Toba z jakiejkolwiek dyskusji ,a pozatym zycze przyjemnego dnia!.

  • Ktos Cie Mariano nazwal staruszkiem i w dodatku glupim bez zadnego pojecia odnoscnie jakiejs technologii i tu sie zgadzam. Jestes starym zafajdanym czlowiekiem, ktory oprocz komputera nie ma nic i zycie spesdzil w starych zawilgoconych basement. a probujesz komus wmawiac cos co z czym sam masz kompleksy
   Jestes debiliano i taki juz bedzies nawet niewiado, ile mick bys sobie zmienial
   Sledzac posty to nie ma zadnego madrego wpisu od ciebie a z ta hafciarka to wyjezdzasz prawie do kazdej drugiej osoby i byc moze ty nia jestes i byc moze ty jestes kobieta podszywajaca sie za mezczyzne, ale przeciez to nic zlego bo jezeli twoj maz jest dupa to taka kobieta moze i chce miec faceta z prawdziwego zdarzenia . napisz sobie debilu ksiazke o swojej hafciarce a teraz wynocha
   Pisalem o tym czy wy wiecie w jaki sposob zareagowala ta osoba odbierajaca nagrode

  • smieszny czlowieczku o kilku nickach, mozesz pluc sie i tupac ale nie przykryjesz tego ze wijesz sie jak waz zeby nie odpowiedzic na “zarzuty” , moze bardziej uwagi. ja moze nie jestem obeznany z technologiami ( ale ujawnilem ze jestes janinka z rocznika 58, wtedy zniknelas i zaczelas sie odgrazac ) , moze jestem stary – na pewno dla niektorych tak, mam hmmm bedzie juz 43 wiosenki wiec kto jak kto ale osoba w twoim wieku nie powinna mnie od staruszkow wyzywac , swoja droga nie wiem czemu mialoby to byc jakas obraza byc np 70 letnim internauta? wytlumacz moze innym co masz do staruszkow bywajacych na tym forum ze wspomne tylko jureczka.
   apelowalas wielokrotnie o kulturalne wpisy a to co sama prezentujesz to zwykla obora, rozumiem ze krzewisz tradycje rodzinne, chwali sie to….. ale jesyk taki to przystoi mi, prymitywnemu facetowi ale tobie? kobiecie? przepraszam, nazywajac ciebie kobieta ublizam plci pieknej ……

  • i juz jest zadyma i to z powaznego tematu
   Jak ja widze tego kmiotka Marianoby charle albo nul – to mi …
   faktycznie mariano – kmiotku jestes nul
   na pytanie jak sie zachowal ten co odbieral nagrode , kmiotek co odpisuje

  • Mam wrażenie, że to literówka, “r” jest na klawiaturze tuż przy “t”…chciał napisać stał, wyszło inaczej i raczej bardzo brzydko.
   Co najlepsze, wyszła ta gafa przy komentopwaniu, że ktoś nie zareagował na czyjąś inną gafę.
   Ot, gafy jakie zdfarzają się nawet prezydentom, bo dla mnie oczywiste, że po raz – to jest skandal (który nie poinien miec miejsca) mimo, że w tym sformułowaniu z pewnością nie było złej woli a tylko potworna gafa wynikająca z lokalizacji geograficznej.

  • Stan , slusznoe zauwazyles, ze to byla literowka Tylko ze ludzie na odpowiedniem poziome tak to skomentuja jak ty a inaczej debilni jak Mariano
   Debil z niego i tyle i z jego hafciarki.
   Stan pomimo tego ze twoj jezyk jest ciety i nieslosznie prowadziles pyskowke z Bruno na jednym poscie to ciebie mozna scierpiec i na inne tematy mozna z toba pogadac natomiast nie z debiliano
   Notabene widze ze wy prawie wszyscy jestescie w podobym wieku do moich rodzicow, wiec moze dlatego jest ta niezgodnasc
   Moje pytanie dotyczace posty bylo tak jak juz zadal jeden z forumowiczow : co na to ten pan ktory odbieral ta nagrode. marioano Debiliano zasugerowal ze w moim toku myslenia , ze moze powinien kopnac itd, ale tak mysli tylko debiliano mariano
   Mialem na mysli, ze jezeli odbierajacy ta nagrode, sluchal uwaznie to napewno uslyszal to przejezyczenie ze strony prezydenta i wydaje mi sie ze kulturalnie powinien sprostowac to
   Stan widze ze masz duzo czasu , no wiec jestem ciekawy jakie zachowanie bylo tego pana i co na to pisza inne media,

  • Marianao sam piszesz ze masz 43 lata ,a sposob myslenia i rozumowania [wlasciwie jego brak] kwalifikuje Cie do poziomu co najwyzej 13 -latka i to jeszcze nie za bardzo rozgarnietego co oprocz prowokowania do tzw zadymy nic wiecej nie ma do powiedzenia . Robisz tu za zwyklego platnego krzykacza szczekaczai klakiera ,az zal ze jestes sila rzeczy zaliczny do Polskiego Narodu .

  • adam co ty od kmiotka mariano oczekujesz
   Kmiotek bedzie zawsze kmiotkiem
   kiedys i na mnie nazywal hafciarka –

  • Adam, Wyobraź sobie, że ja za pierwszym zwróciłem uwagę wyłącznie na to pierwsze słowo, które oceniłem jako zamierzony komentarz i nawet mi przyszło do głowy, by to odpowiednio skomentować (coś jak Mariano zrobił) z dopiskiem, że Bruno jakiś tam Rumuno nadal się odzywa, ale nie mam najmnijeszej ochoty wdawać się w pyskówki i licytować do kogo należy ostatnie słowo, więc odpuściłem. Dopiero później zastanowiłem się co ma “s…” do pokornego cielaka,bo przecież mówi się “stał jak cielę”, a nie “s…” jak cielę i zorientowałem się, ze to literówka a nie zamierzone działanie.
   Co do Mariano, nie myślę, że wyśmiewa wszystkich, wyśmiewa “poważne komentarze”, które nadają się przy odpowiedniej mnałej przeróbce do kabaretu a nie tutaj. Ale, to jest moje zdanie a każdy niech ocenia jak chce. Mnie też może oceniać jako kundla, jako nieokrzesanego błazna, pajaca, nieuka itd. Te wszystkie inwektywy pod moim adresem jakie tu padły mnie zwyczajnie bawią, bo nikt nie wie naprawdę kim jestem. Dopóki będzie anonimowość w sieci, zdarzą się komentarze mądre, , poważne, odnoszące się do sprawy ale przede wszystkim będą głupie, niby śmieszne – na zasadzie, że czyjś upadek jest smieszny a bąk w towarzystwie to nie powód do wstydu tylko do śmiechu, i nie mające nic wspólnego z tematem. Tylko, na Boga, niech nikt mnie nie przekonuje, że jeżeli poczciwina jakaś napisze coś, co jemu wydaje się najwyższą półką a każdy inny mający trochę inteligencji człowiek oceni to inaczej, mam bić temu poczciwinie brawo i udawać, że jego durnota jest mądra.

  • W cywilizowanym spoleczenstwie jest Stan slowo ktore nazywa sie DIALOG ,a forum sluzy do tego aby kazdy mogl sie wypowiedziec i wymienic swoje zdanie ,wymienic ,opinie i spostrzezenia i poglady . Nie kazdy jest i gruboskorny i nie kazdego bawia prostackie reakcje Mariano ktory bezpardonowo chce ”brylowac”na tym forum a tak naprawde to obraza i rani innych ludzi ,ponizajac i osmieszajac kazdego kto ma inne zdanie na dany temat niz on sam .Ja juz jestem za ”stary wrobel”i na plewy sie nienabiore a od Mariano czuc na odleglosc oblude ,zlosliwosc i i falsz .

  • Stan, tylko winni sie tlumacza,
   Ja na tym poscie nie pisalem nic obelzywego skierowanego do ciebie tylko do mariano rowniez zauwazylem ze i Adam nie pisal nic zlego do cienie . wiec bawisz sie w adwokata mariano- dla niego ro tylko leczenie moze pomoc, pamietam ze na jednym forum ktos zaproponowal zbiorke na jego leczenie

  • ty siebie nazywasz starym wroblem? 🙂 ty jestes startym pudlem co najwyzej, dajesz sie jak dzieciak wkrecac i nakerecac, placzesz o ignorowaniu mojej osoby od ponad pol roku a tylko sie pokaze moj komentarz to zakladasz na grzbiet jeden z dyzurnych nikow i zaczynasz jazde zeby skonczyc jak zwykle- jaki to straszny jest mariano. teraz popatrz sie jaki zalosny obrazek nakreslasz , siedzacego na kolankach stana i wyplakujacego sie w jego klapy ….
   podobno najwieksza przeszkoda do kulturalnych dyskusji byla moja osoba. zniknalem na bite 2 tygodnie, czytajac wpisy regularnie, i regularnie tarzajac sie ze smiechu czytajac te poezje pelne milosci 🙂 mam nadzieje ze ten pastuch owiec o nicku goral tez to czyta zebym tej miernocie nie musial tego samego odpisywac.
   a co do ostatniego zdania skierowanego przez ciebie do stana ze ty na odleglosc wyczujesz oblude etc od mariano – czemu wiec gdy przestalem komentowac linczowaliscie stana ze rzekomo on jest ta sama osoba? wyczuwales podobna oblude? 🙂
   sam widzisz ze gubisz sie jak dzieciak, dzisiaj rowniez uniknales odpowiedzi na zarzut ze niedawno jeszcze adam bym mezem jasi ( nick janinka) korzystajacej z tego samego komputera, dzisiaj lzesz jak pies ( lub wtedy to robiles) ze hafciarka to ty…ja znam min 5 nickow, a to oznacza powazniejsze zaburzenie psychiczne….
   i na koniec do wszystkich forumowych pstakow – propozycja jest rozsadna- ignorujcie mariano, ja sobie sam do siebie bede komentowal, a wy okazcie totalna ignorancje mojej osoby! pokazcie mi gdzie raki zimuja! ( bierzcie przyklad z klima, on mnie kilka miesiecy juz ignoruje 🙂 )

  • I dobrze robi Klim ignorujac ciebie kmiotku
   Zadyme kmiotku robisz ty
   Mi tez sie nie chce pisac na wszystkie tematy ale kmiotku jeden Stan z Bruno chociaz wierszem pisali

  • gdybys pastuchu czytal to forum zauwazylbys ze klim mnie ignoruje ale caly czas do mnie klika .
   co do wierszy brunocostam – stan potrzebowal czasu na odkrycie ze on je kradnie z internetu, ja to wczesniej pisalem o nim, czyli o pepe a takze o jurusiu ktory kopiowal teksty z geopolitycznego forum….
   ja sie brzydze zlodziejstwem, dla ciebie jak widac to powod do dumy i zachwytu. no coz, gdzie indziej bylismy wychowywani.

  • Bruno zamieszczal swoje a ciebie dalej to boli gdyz wracasz do tematu jak pies do rzygowin. Szukasz znow tego co zgubiles? Nie mozesz zyc bez plucia? Nie odpowiadaj Bruno nie bedzie reagowal.

  • nie wiem czy psy wracaja do rzygowin, ale wiem ze kazdy kto kradnie nazywa sie zlodziejem. z domu to wyniosles czy to srodowisko w ktorym przebywasz?
   a co do plucia – niektorych typkow jak np ty nie trzeba opluwac, wy sami sie opluwacie ale z uwagi na moje dobrotliwe serducho moge jednego smarka dla ciebie zalaczyc.
   nie oisuj, nie bede komentowal 🙂

  • Stan ty starasz sie pokazac jako czlowiek kulturalny chcesz toche zaimponowac ale widac jak ci sloma z butow wystaje. Tu niby zgadzasz sie z wiekszoscia odnosnie blazna Mariano. A zarazem zdajesz sobie sprawe ze ciebie podobnie oceniaja jak mariano.
   Piszesz ze nie masz ochoty wdawac sie w pyskowki i licytowac
   do kogo nalezy ostatnie zdanie.- co jest nieprawda bo zawsze
   dopisujesz i kiedy brak ci argumentow to stajesz sie chamski.
   Ale nie na tyle chamski co mariano
   Piszeszcze czyjes komentarze sa niezrozumiale. Ale po orzesledzeniu forum, np twoim “dialogu” z Bruno i jeszcze odsylanie jednej dziewczyny do psychiatryka, to bardzo czesto ja nie rozumiem co ty piszesz i moze faktycznie jest to niezrozumiale spowodowane pijackim belkotem
   Takze zanim kogos ocenisz to popatrz na siebie

  • Nike, bo ja uwielbiam Wasze mądre dyskusje, komentarze, wprost na pysk padam przed waszymi mądrościami, jakie to wszystkie kulturalne, wykształcone, miastowe, (właściwe podkreśl). Jakby co, nigdy Mariano nie uważałem za błazna, bo on fantastycznie wyśmiewa to, co jest zwyczajną tępotą ale autorowi wydaje się najmądrzejsze na świecie. A co do chama, to poczytaj kto zaczynał od obelg jak w normalnej słownej prześmiewczej potyczce był wprost nokautowany. Jak już nie miał argumentów, to zaczynał wyzwiska. Więc odpowiadałem tym samym. Dobrze, że Ty jesteś kulturalny, wiec nie ma potrzeby odsyłać Cie do lustra, byś zobaczył. Ja się nie staram ani być kulturalny, ani najmądrzejszy, zwisa mnie co Ty i wszystkie inne Klimy razem z Brunonami sobie o mnie pomyślą. Normalny człowiek wiec co mówię i nie muszę mu8 tłumaczyć ani łopatą do łba wsadzać, że “amerykański zamach” jest odpowiedzią na “polskie obozy śmierci”. Nie na internecie panie? pani? której “Hameryka życie utratowała” i tak jak Klim z Chicago określił “wielkie paniusie i wielkie panowie”. Ostatnie słowo moje? A co? Wg. Ciebie nie wolno mi odpowiedzieć jak mnie ktoś atakuje? Już taki jestem ze słomą w butach niekulturalny cham i kundel. Dobrze, że Ty, Klim, Bruno i jeszcze kilka “mądrych i kulturalnych osób daje bardzo rozważne i dbające o dobre imię Polaków komentarze.

  • STan przegladam komentarze i krew mi sie zagotowala.
   Chwalisz mariano,
   bo on fantastycznie wyśmiewa to, co jest zwyczajną tępotą ale autorowi wydaje się najmądrzejsze na świecie. no wiec czy w moim wpisie gdzie pytalem sie jak zachowala sie ta osoba ktora odbierala nagrode, gdzie zrobilem blad literowt i gdzie sam pisales, ze to wziales jaka zwykla literowke, i uwazasz ze to moje zapytanie dotyczace danego tematu bylo zwyczajna tepota itd. wiec jak ja mam sie odnosic do twoich wypowiedzi ktore sa dla wielu niezrozumiale

  • Tępy jestem, faktycznie. Odpowiadam Nike pisze do mnie niejaki Anonymous, że ja gdzies tam napisałem, czy też nazwałem jego wypowiedź “tępotą” bo napisał dosłownie tak: “i uwazasz ze to moje zapytanie dotyczace danego tematu bylo zwyczajna tepota itd”. Teraz to juz nic nie wiem, bo jakoś nigdzie nie mogę sobie przypomnieć, że coś takiego zrobiłem. Może skopiuj ten urywek, wklej tutaj, bo ja tego w swej nienawiści do innyhch mądrych i wykształconych komentatorów nie widzę.
   I jeszcze jedno, ja chwalę tego, kogo mam ochotę pochwalić. Tobie to przeszkadza?
   Ja nie muszę pisac pod kilkoma czy nawet kilkunastoma nickami by pokazywać, ilu to ludzi mnie popiera i jest przeciwko komuś tam. Niech on wierzyu, że inni wierzą, ja nie muszę wierzyć i nie wierzę. Dziwnym trafem te różne nicki piszą już nawet nie na jedno kopyto, ale używają dosłownie tych samych słów, co lepsze, zapominają “się przełączyć” i odpowiadając jako “1” podpisane są jako “2” a co całkiem najlepsze, reprezentują ten sam, identyczny poziom umysłowy. Niech już tam im będzie, że bardzo wysoki.

  • Jak mozna studiowac prawo i historie na Harvard i nie znac faktow ,nie moge uwierzyc w ta niewiedze ,raczej chodzi tu wiekszosc potencjalnych wyborcow .

  • Adam dobre spostrzezenie
   Jak mozna studiowac prawo i historie na Harvard i nie znac faktow ,nie moge uwierzyc w ta niewiedze

  • Debiliano-marisno nie udawaj takiego madrego idz do swege basement ii polap karaluchy
   Adam tu madra uwage dales
   Faktycznie jak mozna cokolwiek studiowac i miec taka niewiedze jak obama aby sie przejezyczyc. Niewazne ze on czytal dany tekst. Niewazne ze mu ten tekst ktos podlozyl Kazdy kto czyta to przeciez mysli o czym to jest a tym bardziej ze chodzilo tu o fakt historyczny a nie np o jakiegos debilnego mariano lspiacego karsluchy rocznik 58

  • można, można,być ignorantem historia świata nawet na Hawardzie i “na prawie” (nie na hisorii) jest traktoewana marginalnie. Historia USA bardziej jest doceniona ale i tak II wojna światowa odnosi się w największym stopniu do wojny na Pacyfiku i Japonii. O obozach koncentracyjnych mówi się wyłącznie w temacie Holocaustu, ruch oporu jest prawie pominięty, jak już to parytyzantka Francji i Jugosławii, w ogóle wojna w Europie dla niektórych amerykańskich “podręczników historii” zaczyna się 21 czerwca 1941 roku, a najważniejszy jest DDay i dotarcie USArmy do Łaby. Oczywiście są szczegółowe książki do nauki historii, ale z nich korzystają studenci kierunku historii a nie prawa.
   Ignorancję Amerykanów najlepiej ilustruje ten żart:
   W Nowym Roku ONZ do wszystkich krajów świata rozesłało ankietę następującej treści:
   “Proszę uczciwie odpowiedzieć na pytanie, jak – pani (pana) zdaniem – należy pokojowo rozwiązać problem niedostatku żywności w wielu krajach na świecie”.

   Ankieta okazała się totalną porażką, ponieważ:

   1. W Afryce nikt nie wiedział, co to jest żywność.
   2. W Europie Wschodniej nikt nie wiedział, co to jest uczciwość.
   3. W Europie Zachodniej nikt nie wiedział, co to jest niedostatek.
   4. W Chinach nikt nie wiedział, co to jest własne zdanie.
   5. Na Bliskim Wschodzie nikt nie wiedział, co to jest pokojowe rozwiązanie problemu.
   6. W Ameryce Południowej nikt nie wiedział, co to znaczy “proszę”.
   7. W Stanach Zjednoczonych nikt nie wiedział, że są jakieś inne państwa na świecie

  • Generalizowanie i nasmiewanie sie z jakiegos narodu jest krzywdzace .Jeden student po to studiuje zeby zdobyc wiedze i poszerzyc swoje horyzonty i mozliwosci ,a drugi zeby zdobyc ”dyplom”i miec wszystko i wszystkich gdzies .Faktem jest ze wiele osob nie daje z siebie zadnego wysilku tylko ”slizga sie za pieniadze starych a i czesto niestety podatnikow”aby pozniej zyc jak przyslowiowy tepy i leniwy truten uzywajac do tego plecow i koneksji .Ale jest tez duzo ambitnych i rzetelnie studiujacych osob ktorym jedynym kapitalem w zyciu jest ich wiedza i dwie rece ,wszedzie na calym swiecie jest podobnie .Ludzie z Europy tutaj maja trudniej bo musza pokonac wiele przeszkod a to ich tylko nobilituje tak samo jak ludzie z Azji zawsze osiagaja najlepsze stopnie ,wynika to z mentalnosci ,dokladnosci ,pracowitosci i madrosci a przedewszystkim z pokory!!! ktorej niestety rozbuchanym Amerykanom brak ktorzy wszystko dostaja na ”zlotej tacy”,a od ktorych za wiele sie nie wymaga ,wystarczy jak sa urodzeni w USA .jest kasa na studia a wiedza zdobyta ,kogo to obchodzi !!!.grunt ze diploma jest !!!!

  • Kurcze, Adam, czy Ty musisz wszystko traktować z taką śmiertelną powagą?
   Zastosuje 1000000001 punkt regulaminu internetowego “Nie traktuj wszystkiego tak bardzo poważnie” – a będzie Ci się lżej żyło.

  • I znowu, co ma piernik do wiatraka? Gdzie ja się z Amerykanów naśmiewam? W tym żarcie? I czy ja pisałem cokolwiek na temat, po co kto studiuje, jaka grupa etniczna zdobywa w USA wiedzę przykładając się do niej a jaka nie?. Ja pisałem wyłącznie o tym, że Amerykański system nauczania “ogólnego” nie obejmuje szczegółowej historii starożytnej i nowożytnej, świata a nawet własnego kraju czyli USA. Student na Harwardzie na kierunku historii będzie studiował historię szczegółowo bardzo, łącznie z tym, czy Hitler był jednojajowy czy nie a Oświęcim w latach 1939 – 1945 nazywał się Auschwitz – Birkenau, mordowano w nim przeciwników Hitlera i tzw. podludzi a Polski jako kraju nie było wtedy na mapie świata bo była Genralna Gubernia. Prawnik dowie się, że ten Auschwitz był na terenie Polski i mordowano w nich Żydów, a uczeń w szkole średniej przeczyta, że w czasie II wojny światowej w Polsce był obóz śmierci o nazwie Oświęcim.
   Z tym, że ten ostatni bardzo często Polske umieści w Afryce bo Europę uzna za państwo.

 1. Szkoda slow. Kolejna obraza dla Polakow
  Ale jak analizuje to moze i slusznie napisaliscie ze moze nie ma tego zkego co by na dobre nie wyszlo
  Faktycznie ktos musial mu to pod nos podstawic a on to przeczytal, ale to on nie mysli co czyta i on nie wie ze to bledna nazwa
  Teraz z wielkim dzwonami musi przeprosic i faktycznie swiat sie dowie
  A co na to ten pan ktory odbieral nagrode. Jak on zareagowal

  • Pan który odbierał nagrodę pewno nawet nie zauważył ten skandalicznej wypowiedzi będąc pod wrażeniem dopuszczenia przed oblicze numeru “one”.
   Ludziom na pewnych stanowiskach “gafy” nie przystoją, zwyczajnie, nie powinny mieć miejsca i tyle. Tłumaczenia nie ma, nie w przypadku prezydenta państwa, które uważa się za “obrońcę demokracji” na świecie. Gafy? Co będzie jak naciśnie se taki “czerwony guzik” i co? powie, że strzelił gafę?

  • “Polskie obozy zagłady” nie są hańbą dla Polaków, tylko dla tych, którzy tak nazywają niemieckie (nie nazistowskie, ale niemieckie) obozy śmierci i zagłady. Jeżeli takich sformułowań używają ludzie, którzy coś w świecie lub swoim kraju znaczą , to albo robią to celowo albo są tak wielkimi ignorantami hisotrczymy,mi, ze powinno im się dać przymusowe korepetycje z historii świata.

  • Brian dlaczego nazwales mnie polaczkiem, byl jeden taki co w nowym yorku przepraszal hindusow i przez pomylke polakow nazwal polaczkami
   i rozwin tem temat ze on czyli obama specjalnie tak powiedzial, ze dlaczego kazali mu zydzi

  • jaka szkoda Zoli że ciebie w którymś z tych “obozów życia którymi przeciez nie były” nie potrzymano…

 2. ktory nie wie co czyta,nie moze byc naszym prezydentem .Proponuje nie glosowac nidy wiecej na tego czlowieka.A nawiasem mowiac powinien zajac sie tym,kto mu to napisal ,skoro sam nie wie co dzieje sie wokol niego i na swiecie i powtarza byle co, obrazajac POLAKOW,ktorzy najbardziej pomagali Zydom w czasie wojny ,czesto tracac zycie calymi rodzinami.Pan Prezydent musi nas przeprosic na arenie ogolnoswiatowej a nietylko na stacji telewizyjnej ABC czy tam gdzies,Powinien stanac przed kamerami TV i przeprosic nas POLAKOW publicznie wobec calego swiata.Dosyc obrazania nas.Obozy zaglady nie byly nazistowskie,byly NIEMIECKIE.NIEMIECKIE czas otym powiedziec Prezydentowi USA.

 3. Violka masz racje, widze ze wiekszosc Polakow, ktorzy wiedza o tym co zaszlo jest oburzonych i slusznie. jest taka fundacja ktora zbierala podpisy aby zabronic innym mediom w nazywaniu “polskie obozy” czy cos takiego, notabene ja rowniez zlozylem tam swoj podpis , i ta sama organizacja albo rowniez inne polskie prganizacje powinny wystosowac ogolne niezadowolenie z tego co zaszlo i my wszyscy powinnismy nie klocic sie tu tylko wysylac petycje o skorygowanie tego przez prezydenta i byc moze jak to kros napisal na tym forum, to powinno to byc glosnie wypowiedziane przeproszenie i wowczas wiecej ludziom do glowy sie wbije

  • Dochodzi do takich paradoksow w Ameryce ze spolecznosc zarzuca naszym przodkom Hollokaust i zaglade Zydow ,a gdy sie temu zaprzecza to w oczy nam mowia ze wstydzimy sie swoich przodkow ktorzy mordowali i dlatego negujemy ”fakty historyczne”.Dzieki Bogu ze jeszcze niektorzy zyja Sprawiedliwi Wsrod Narodow Swiata ,ale zostala ich juz tylko garstka ktorzy podaja autentyczna prawde i fakty historyczne .

  • anonymous tobie chodzi o fundacje kosciuszkowska i Alex strozynski jej szef wystosowal juz pismo odnosnoe przeeprosin (na samym poczatku tego artykulu jest o tym informacja )

 4. Sluchajcie, mamy powazna sprawe a tu widze ze niektore wpisy bagatelizuja to i roboa sobie zarty
  jak napisal anomymous, adam, stan czy inni to powinno nastapic do przeproszenie Polakow i sprostowanie
  Anonumous tobie chodzilo o fundacje kosciuszkowsak ktora zbierala podpisy zabraniajace uzywac tego sformuowania”polskie obozy’
  i ja tez jestem za tym aby wysylac petycje nawolujace do przeprosin i do sprostowania, tylko gdzie , czy ktos wie

 5. wreszczie forum ruszylo za wyjatkiem kilku matolkow (o ile czytal jakies posty to wszedzie maci Mariano – detektyw, a przeciez tez stan bawil sie w detektywa a co niektorzy sugerowali ze mariano to Stan – zabawne
  Forum ruszylo, i aby byly madre wypowiedzi
  czekamy na opinie innych mediow, przekazujcie informacje i nie stojcie bezczynnie tylko trzeba pisac petycje tylko nie wiem gdzie

  • Ewelina napisała “aby były mądre wypowiedzi”, bo “trzeba pisać petycje tylko nie wiem gdzie”. Jak to gdzie? Do samego winowajcy czyli do Białego Domu trzeba pisać, a on to z pewnością przeczyta i osobiście odpisze przepraszając…
   I mała uwaga – jeżeli ktos uważa, że wiedza o tym, że w chwili obecnej można prawie wszystko znaleźć w internecie to detektywistyczna zabawa to niby w jakim celu się bawiłem w tego detektywa? Kim jest niejaki Bruno mnie zupełnie nie obchodzi, niech sobie będzie kim chce, nawet szefem Mosadu lub CIA – interesowały mnie tylko jego “rymowanki” którymi sypał jak z rękawa i wyszło, że brał je z internetu i tyle, no więc jeżeli dla kogoś to jest zabawa w detektywa to niech mu tam będzie, że nazywam się Scherlock Holmes

  • Stan dobra sugestia, trzeba wysylac petycje do samego bialego domu
   A ty juz sie tak nie podniecaj ta zabawa w detektywa bo zaraz sie Bruno obudzi

  • Jasne, że bardzo dobra sugestia, szczególnie jak wszystkie listy, które przychodzą do White House są czytane przez zastępy sekretarzy, którzy odpisują wg. – załącznik 1 – uprzejmie informujemy, że zapoznaliśmy się z pańską saugestią i postanowiliśmy zgodzić się z nią.
   załacznik 2 – uprzejmie itd. …niestety z pańską sugestią nie zgadzamy się z następującego powodu
   załącznik 3 – pański list rpzoatrzyliśmy bardzo wnikliwie ….
   załącznik 4 – z zainteresowaniem przeczytaliśmy pański list…itd. itp. aż do załącznika np. 499, wszystkie są na odpowiednim papierze z nadrukiem Białego Domu i adresem, jest albo osobisty podpis samego pierwszego władcy albo wz. (w zastęp[stwie).
   Ale za to po otrzymaniu takiego listu z odpowiedzią wg. jakiegoś tam załącznika można się pochwalić znajomym, że korespondujemy z samym Barackiem (panie mogą mówić Barasiem)…

 6. Kamikadze .powolutku za bardzo sie rozpedziles ,jest zasadaa w USA ze jesli sie wybiera kierunek to musi sie byc w tym kierunku dobry .Edukacja tu jest zupelnie inna niz w Polsce ,wybierasz specjalizacje i na tym sie koncentrujesz aby byc w tym dobry co robisz., wiec nie mow glupot ze jesli sie studiuje na prestizowym uniwersytecie jakim jest Harvard prawo ktore idzie zawsze w parze z historia [mam siostrzenca po prawie tutaj ukonczonym to wiem]znamienne fakty historyczne nie sa poza zasiegiem wiedzy potencjalnych studentow juz nie wspomne o potencjalnych prawnikach .Wg mojej oceny i nie tylko mojej jest to ignoranctwo i bezmyslnosc ,po prostu Prwsident Obama nie mysli co mowi tylko przyslowiowo klepie co mu podsuna ,a tak na marginesie wcale sie nie zdziwilbym gdyby ktos mu z z przeciwnej partii republikanskie ”podlozyl swinie”aby go zdyskredytowac w oczach Polonii.Poza tym kamikadze nie skonczylem Harvaedu ale college amerykanski w zupelnie innej dziedzinie i historie Amerykanska i Polska w miare dobrze znam choc nie jestem w tym kierunku edukowany ,po prostu czlowiek musi ze wzgledu na szacunek do kraju w ktorym zyje i z ktorego pochodzi znan podstawowe fakty historyczne ,a od prezydenta Amerykai wymaga sie choc minimalnego przygotowania i zapoznania sie z tematem ,bo inaczej to wyglada na zupelny brak odpowiedzialnosci sa swoje slowa ,czyny czyli luzerstwo i pozerstwo ,a to nie przystoi Prezydentowi Ameryki.

 7. jak widac wodz obama pokazal gdzie ma polske, polakow i polonie. to moze otworzy wam oczy przed wyborami.
  gdyby taka wypowiedz dotykala w jakikolwiek sposob izraela – zydow, nastepnego dnia obama na kolanach oplakiwalby swoja wpadke blagajac o przebaczenie, tutaj zrobil klasyczna “zlewke” – nawet osobiscie zdania nie zabral w tym temacie.
  ” a po czynach go poznacie”

  • Mariano ale Ty jestes tez Polakiem i masz wszystkich Rodakow w ”glebokim powazaniu”uzywajac pisowni z malej litery !!!,wiec jak inni maja nas szanowac skoro sam nie masz do Polski,i Polonii minimum szacunku!!!A swoja droga to tylko cwiecinteligent uzywa takiej pisowni ,to tylko swiadczy o czlowieku co w sercu i duszy nosi .

  • i znow zaczynasz dzien od prostackich pyskowek w moim kierunku. osobiscie mi to nie przeszkadza – wrecz przeciwnie, ale smieszne jest ze skonczy sie to tym samym – apelami do calego swiata zeby mnie ignorowac 🙂
   a co do szacunku – na niego trzeba ciezko pracowac wiec zyj nazdzieja ze kiedys napisze do ciebie duza litera i polska czcionka , na dzien dzisiejszy cisz sie tym co ci rzuce …

  • I jeszcze jedno,.;fakt Obama popelnil gafe karygodna i nalezy domagac sie rekompensaty slownej i dyplomatycznej ,jaki bedzie tego final nie wiemy …..W kazdym razie skala tej galy jest zupelnie inna choc bardzo niestosowna i krzywdzaca Polske. Ale po tym prawda w koncu dociera do swiadomosci swiatowych mas i moze tak musialo sie stac aby ludzie zaczeli cosw koncu kojarzyc ..Ale jesli polozymy na szale dzialania republikanow ktorzy ustawcznie tylko wzniecaja wojny pod kazdym pretekstem i sa bezwzgledni w kazdym tego slowa znaczeniu to normalnie myslacy czlowiek nie potrzebuje sie zastanawiac co jest wazniejsze w zyciu od zycia ludzkiego!!! Nie ma i nie bedzie doskonalego a nawet dobrego systemu w dzisiejszych czasach bo swiat jest okaleczony wojnami ,kryzysami ,i oszustwami na swiatowa skale ale kazdy wie kto za tym stoi!!!i co jest priorytetem w zyciu !!!. 1

 8. Część wypowiedzi polskiego dyplomaty, który odbierał nagrodę dla Jana Karskiego. “Rotfeld odniósł się także do listy prezydenta Komorowskiego skierowanego do Baracka Obamy. – Sam fakt, że prezydent Stanów odpowie na ten list, będzie zjawiskiem pozytywnym. Sądzę, że wyjaśni, że chodziło o hitlerowski obozy śmierci na terenie Polski – stwierdził. – Nie ma takiego sformułowania i rozwiązania, które by usatysfakcjonowało wszystkich. Jak słuchałem wczorajszych komentarzy byłem zażenowany, że niektórzy ludzie, których szanuje wypowiadali poglądy, które są żenujące. Opinie, które miały ułatwić zaistnienie medialne – dodał.
  Były szef polskiej dyplomacji stwierdził, że natychmiastowa reakcja, jeszcze podczas przyznania nagrody, byłaby ośmieszeniem Polski. – Są takie miejsca, tak jak w czasie mszy, nikt nie powinien przerywać księdzu, tak i tu – powiedział”. Całość jest na onet.pl

  I nie pozostaje nic innego jak przyznać mu rację. Na pewno nie było w mowie Obamy złych intencji. Przecież, przyznanie takiego medalu Polakowi świadczy o tym, że Amerykanie chcieli jak najlpiej. Już kiedyś pisałem, że pośpiech jest złym doradcą. Na spokojnie, bardzo prawdopodobne, że paradoksalnie wyjdzie to Polsce na dobre.

  • Przeczytalem te wiadomosci na innych mediach i to co ty napisales i zostawie bez komentarza. Wczesniej pytalem sie w jaki spsob zareagowal odbierajacy nagrode a tu okazalo sie ze on nawet nie uslyszal to co powiedzial obama
   I nie zgodze sie z jego wypowiedzia ze sie niektorych wypowiedzi nie przerywa.

  • Zgadza sie Anonymous nie wiedzialem ze jestesmy jednoscia czyli jedza i ta sama osoba wg teori Mariano ,ale wcale by to takie zle nie bylo jakby w koncu Polonia i Polska zaczela sie jednoczyc i mowic jednym glosem co nie znaczy ze kazda osoba nie powinna miec wsojego zdania w danym temacie ,ale niech Mariano dalej wysuwa ”blyskotliwe wnioski bo ”lider” musi przeciez brylowac i sie dowartosciowac ”.

 9. Prezydent Barack Obama napisał do prezydenta Polsk. Tutaj część listu Obamy. Reszta na onet.pl

  Szanowny Panie Prezydencie,

  Dziękuję za list, który otrzymałem 30 maja. Uhonorowanie Jana Karskiego Medalem Wolności, najwyższym amerykańskim cywilnym odznaczeniem, było dla mnie zaszczytem. Zdecydowałem się na to ze względu na ogromny szacunek, jaki amerykańscy obywatele żywią w stosunku nie tylko do tego wielkiego polskiego patrioty, ale także dla poświęceń całego Narodu Polskiego podczas nazistowskiej okupacji.

  Nawiązując do sformułowania “polskie obozy śmierci”, zamiast “nazistowskie obozy śmierci na terenach okupowanej przez Niemcy Polski”, chciałem zapewnić, że użyłem go przypadkowo. Wiem, że sprawia ono Polakom wiele bólu i że od lat słusznie walczycie o to, aby wyeliminować je ze światowego dyskursu. Żałuję tego błędu i mam
  nadzieję, że stanie się on okazją do przekazania obecnemu i przyszłym pokoleniom prawdy…
  …Ponadto nie było “polskich obozów śmierci”. Zabójstwa, jakich dokonano w Auschwitz-Birkenau, Bełżcu, Treblince, czy gdziekolwiek w okupowanej Polsce, były dokonane przez nazistów. Wielu Polaków ocaliło swoje życie i wielu oddało je za Żydów podczas Holokaustu.

  Dlatego właśnie oddałem hołd polskim ofiarom Holokaustu podczas mojej wizyty w Muzeum Pamięci Holokaustu w USA, którą odbyłem w kwietniu. Dlatego również oddałem cześć podczas mojej wizyty na Grobie Nieznanego Żołnierza i pod pomnikiem Bohaterów Getta podczas wizyty w Warszawie w zeszłym roku. Również dlatego, podczas 65. rocznicy wyzwolenia Auschwitz Birkenau w 2010 roku, poparłem wysiłki rządu i polskich obywateli zachowania w pamięci tego miejsca ogromnego bólu, by zachować to w pamięci i jako naukę dla całego świata.

  Podejrzewam, ze i tak znajdą się tacy, co tym słowom niestety nie uwierzą

  • to wszystko malo, powinien zrobic to publicznie przed kamerami, np na konferencji prasowej, albo na forum ONZ, kto z postronnych ludzi wie o liscie jaki Obama napisal?w amerykanskich mediach slowa o tym nie bylo, tak wiec wciaz w pamieci amerykanie maja “polskie obozy smierci”.

  • To wszystko mało, – powinien publicznie przed kamerami, np na konferencji prasowej, albo na forum ONZ, strzelić sobie w łeb trzymając w ręku list, by postronni ludzie dowiedzieli się o tym liście jaki Obama napisal?w amerykanskich mediach slowa o tym nie bylo, tak wiec wciaz w pamieci amerykanie maja “polskie obozy smierci

  • ale sie popisales Stan. Uwazalam ciebie za cczlowieka piszacego interesujaca, ale widze kolejny nietaktowy wpis, Widze ze za w swej glupocie probujesz przegonic Mariano

  • ale i tak swoją głupotą nie dorównam obrażonym Polakom, którzy protestują żądając od prezydenta USA by na klęczkach udał się do Częstochowy i tam prosił najświętszą o wybaczenie za swoja gafę….

  • mariano gubisz sie caly czas, przeciez sugerujesz, ze ja to adam, hafciarka, itd, juz nie pamietam kto dalej, a teraz zmieniasz, no to jak to jest w koncu. jak by tak przesledzic twoje zapatrywanie detektywistyczne to juz to twoja kolejna opcja. napisz mi jescze raz jaki moj nick
   jedno jest pewne ze dla wszystkich nich mariano jest stukniety, i do mojego nicka mozesz dodac jescze bruno, rysio itd

  • podac twoje ostatnie 4 cyferki ip ? wiesz przynajmniej jak sprawdzic czy sie myle ?
   a co do pozostalych nickow – ty sie do rysia nie przytulaj, ja jego ani za debila ani za polonijna gnide nie mialem. on jest z totalnie innej planety niz ja, ale dla takich pustakow jak ty kto ma inne poglady lub zdanie to wrog. jak widzisz jestes zwykla tepa dzida i nawet tego nie pojmujesz. wymysl jeszcze z 5 kolejnych nickow i dyskutujcie sobie 🙂
   a wlasnie – czy ja przypadkiem nie mialem byc ignorowany i sam do siebie pisac? 🙂
   to zie nazywa “wzorowy aport” .XL

  • Hafciarka ,Janinka ,Zosia ,Ewa oczywiszie w parze z Adamem i Anonymous moze cos zapomnialem to laskawie przypomnij….. bo sie juz pogubilem /am ”zdemaskuj dziadowstwo ”w koncu ”ktos musi ”.

  • I zobacz jeszcze Mariano co ten kryzys nie narobil ze az tyle ludzi musi korzystac z jednego komputera…. albo musze ”chorowac na rozdwojenie jazni”….cholera musze w koncu pojsc do psychiatry niech postawi ”prawidlowa diagnoze”a Marianek bez problemu stwierdzil rozpoznanie ”namierzyl moje IP i juz mnie ma …….ale nie czaj sie Marianku dawaj ostatnie cyferki IP ,a co tam sie skrobac jak jechac to po bandzie ……….

  • problem jednego komputera w domu moze byc problemem twojego budzetu rodzinnego, problem uczestnictwa w forum pod kilkoma nickami moze byc problemem zdrowia psychicznego ( raczej o jego slabej kondycji). tylko co ja mam do tego???? ja jedynie co robie to wsadzam swoj brudny paluch w wasze oko pokazujac ze jestescie zalosnymi, zakompleksionymi osobnikami. na dodatek matolami. a was to najbardziej boli, jak rowniez to ze nie udalo wam sie mimo wielkiej liczebnosci ( 4 osoby razy 3 nicki = 12 uczestnikow 🙂 ) zrobic z tego forum gniazdka typu otwarty mikrofon – jedna jedyna prawda, mozna mowic wszystko pod warunkiem ze jest zgodne z linia partii , kto nie z nami ten przeciw nam etc.
   p.s zbierz mysli i nerwy do tzw “kupy” i napisz jedno zwiezle zdanie a nie takie smarki dwuzdaniowe po trzykroc publikujesz. staraj sie trzymac fason 🙂

  • Jasne Maeiano nie trzeba nawet trzymac specjalnie fasonu i zberac mysli czyli sie cokolwiek wysilac aby wiedziec ze takimi ”przypadkami i osobnikami ”jak Ty jestes sie nie dyskutuje ich po prostu trzeba zrozumiec i im odpuscic co tez uczynie .Niemniej jednak i Tobie zycze przyjemnego dnia i duzo ludzkiego zrozumienia .

  • nie szkoda ci czasu na odmazanie kotleta o nazwie “mariano”? to juz bylo sto razy przerabiane, bylo juz nawet fbi ….. chyba w zeszlym tygodniu straszyles ze bedziesz mnie ignorowal a dalej aportujesz do kazdej, nawet najmniejszej kosteczki.
   piekny dzien mamy, wez siateczke idz na lake motyle lapac bo od czytania wypracowac jaki to straszny jest mariano to chyba wszystkich juz oczy bola…..

  • Se lepiej poczekaj aż prezydent USA osobiście Ciebie przeprosi za gafę.
   Musi sam przyjhechać do Twojego bejzmentu czy wystarczy odficjalny list na papierze z White House?
   A nie lepiej by było jakby zamiast przepraszać od razu popełnił “harakiri”?
   No, może wtedy by co poniektórych Polaków zadowolił…

  • Zastanawiam sie czy to pisze Kmiotek mariano debil spijajacy po innych czy stan
   Do jednego i drugiego. Ja wam waszych splesnialych piwnic nie zazdroszcze gdzie mieszkacie. Natomiast wy mozecie mi pozazdroscic mojego domu

  • No dobrze Janosik, tak se zażartowałem, mos piyknom chałpę, w bejzmencie mmos bare i tivi, a Maryna prolke a nie baliem, a jakze, oki, taki mój dżok był ino.
   Ale, widzem co cie nie zadowoli jak misater Obama wyśle list? Nie, wiadomo, ze nie, tobie to nie bedzie dobre. Jak som psyjedzie i powie, wyboccie panie polisz hajglander, jo je cały sorry, for give me sir – to bedzie dobze? Cy jednak musi te harakiri zrobić by cie i ciebie podobnyk dać satisfaction?

 10. fRUSTRATOM zawsze malo, jakby MR PRESIDENT przeprosil ustnie, to zle bo nie na pismie, a zreszta zle w calosci, bo powiedzial w dalszej czesci o obozach nazi a nie niemieckich.
  Ludzie, tj.prezydent mocarstwa, NARODU WIELKIEJ AMERYKI a nie permanentnie pokrzywdzonych, ktorzy nie potrafia zalatwic swoich spraw, na czas i w odpowiedni sposob!

 11. Wszycy robia pomylki i widac ze prezydent tez.
  Nie zgodze sie tu ze stwierdzeniem ze ta cala sutuacja dotyczy tylko garstki ludzi pokrzywdzonych. Tu chodzo o sam fakt historyczny z okresu wojny swiatowej,
  Czy wy uwazacie ze wyslany list z preprosinami zalatwia sprawe,czy powinno dojsc do konferecji prasowej, czy naprzyklad gdyby obama uzyl sformulowania “niemieckie obozy” to jal by zareagowali Niemcy itd
  Nie biore tu pod uwage kretynskich wypocin Mariano, czy glupkowatych popisowek Stana
  Czy ktos z was byl na tym protescie Polonii w chicago podczas pobytu Obamy,
  Ja nie bylem bo za pozno sie dowiedzialem
  czy mozecie sensownie napisac jakie jest wasze zdanie i podyskutowac

  • Anonymusie – Co wy uważacie albo my kretyńsko i głupawo uważamy, to najmniej interesuje zarówno samego prezydenta Obamę, pracowników Białego Domu, administrację USA, cały Pentagon i 99% Amerykanów rodowitych.
   Jedyna rzecz, która może coś zmienić w temacie “polskich obozów śmierci” to petcyja Nowego Dziennika z Nowego Jorku do senatu i kongresu USA, może ona mieć wpływ na te wszystkie “niefortunne sformułowania” powtarzane złosliwie przez nie lubiący Polaków innych. . Protest odniesie taki sam skutek jak podobnie durna manifestacja pod konsulatem z żądaniem międzyanrodowych komisji, “wolności” dla TV Trwam itd. Pokażą go może w chicagowskiej TV jako “news”, zapytają “co ci Polacy znowu chcą?” i zapomną.
   Bo jest jedna podstawowa rzecz – jeżeli ktoś mieszka w innym niż swoim kraju, niech się przystosuje do zasad życia gospodarzy.
   Czy ktoś z tych wszystkich protestujących zdaje sobie sprawę jak wygląda w oczach Amerykanów? Jak oni patrzą na te wszystkie protesty? na to obnoszenie się ze swoją katolicką wiarą, pielgrzymki polonijne itp.?
   Ok, ok, zaraz usłyszę, że żyjemy w kraju gdzie jest wolność myśli, wyznania itd. itp. zgoda. Tylko, dla wielu narodów tu żyjących te polskie protesty i inne pokazy swej “narodowej dumy” są jeżeli nie denerwujące to żenujące.
   I co? Zaraz mi zarzucicie, że wypieram sie wiary ojców? polskości? że jestem zdrajcą?
   To będzie świadczyć o tych, co tak pomyślą, nie o mnie.

 12. Stan dzieki za sensowna odpowiedz i jezeli takie odpowiedzi by byly to nie byloby tego smrodu na forum.
  ale odmosnie protestow to nie wyzywaj protestujacych Polakow ze tylko to potrafia robic, Bo nie tylko Polacy protestuja jakbys zapmnial o bardzo dlugim protescie jaki byl w Madison w zeszlym roku i to nie byli chyba Polacy, co albo o tysiacach mlodych ludzi protestyjacych w wiekszosci duzych miast , jezeli sluchasz wiadomosci to wiesz, ze to nie byli Polacy jak rowniez ostatnio w Ghicago w zwiazku z NATO, czy ci wszyscy protestujacy zdaja sobie sprawe z tego jak oni wygladaja w twoich oczach

  • Protesty przeciw NATO, protesty przeciw “bogaczom i rządzącym masonom” czy tak jak mówisz o proteście “Madison” przeciwko gubernatorowi są wieloetniczne, i protestują wieloetniczni mieszkańcy USA czy nawet świata w sprawie dotyczącej całego świata lub przynajmniej całych Stanów Zjednoczonych (protest przeciw Immighration Rulles) lub ich części (Madison). Oni tego nie robią pod ambasadą amerykańską w Moskwie czy Warszawie albo Buenos Aries, tylko u siebie w domu. I gdzie ty znowu widzisz jakieś wyzwiska pod adresem protestujących Polaków z mojej strony, przecież nawet nie napisałem, że uważam ich za zacofanych na ten przykład (a mam prawo do swej oceny). I dlatego napisałem “durna manifestacja”a nie durni manifestanci (bo miałem na uwadze sam protest) pod konsulatem Polski kiedy przebywał w Chicago prezydent Komorowski.No, ale jak widzę ty widzisz to, co chcesz widzieć. I odpowiedz mi na pytanie – dlaczego sie protestuje żądając powołania międzynarodowej Komisji do sprawy smoleńskiej, a nie wniesie petycji o powołanie takiej komisji do Strassburga czy też Sztokholmu czy innej Genewy lub Hagi.

 13. taki powazny temat jak gafa obamy i tu myslalem ze posypia sie jakies konkretne wypowiedzi i nie powiem ze nie bylo madrych bo byly, jestm pod wrazeniem adama , wynika z tego ze to madry gosc, niektore madre wypowiedzi pisze Stan ale on probuje pajacowac, nie ja tylko to zauwazylem,
  mie mam czasu czytac wszystkicch wypowiedzi prawie jednakowych, i do niczego nie prowadzacych.
  i faktycznie tak jak na tym portalu garstka osob pisze i sie kloca to co dziwic sie w szerszej spoleczmosci.
  Ludzie ktorzy do niczego w zyciu nie doszli a na starsze lata chca w jakis sposob zaistniec i tutaj to widac, probuja pisac nie wazne jak tylko aby pokazac sie ,
  taka nasza mentalnosc.
  wracajac do tematu odnosnie nazwy obozow, jak myslicie , kiedy pojawi sie kolejna nieprawdziwa nazwa i czy pojawi sie

  • Może nie oceniaj ludzi, czy do czegoś doszli czy nie, jak ich nie znasz w realu. Bo to nie świadczy o tych, których oceniasz, ale o Tobie,
   Ironia, to nie pajacowanie, dlatego jeżeli byle Polak spod konsulatu myśli, ze Obama zwróci uwagę na jego “protest” to niech se myśli. I niech od razu zażąda posypania głowy popiołem, założenia przez Obamę włośnicy i udania się na kleczkach do Częstochowy, to może wtedy mu Polacy prawdziwi wybaczą.
   Tylko, ze prezydebt USA ma trochę ważniejsze sprawy ba głowie niż swoje gafy niezamierzone.

  • tak tylko pytam… jakos mi to nie pasuje ,ze niby nikomu nie wolno oceniac takich dziadow jak ty ale tobie wolno? i skad wiesz co mysli Polak spod konsulatu ? czy tylko o obamie ? a moze o tobie zes zebrak i dziad i musisz kulic”se” ogonek na tym portalu zeby uzebrac pare centow 😉 rozwin moze temat jakie ma prezydent wazniejsze sprawy….

  • Ty jesteś bardziej inteligentny niż moja rybka w akwarium jeżeli uważasz, że Obama nie ma nic ważniejszego do roboty jak tylko przejmować się durnym protestem grupki oszołomów, którzy za swoją walke o wiarę i prawdziwą Polskę powinni być żywcem wzięci do nieba (ale byłby na tej ziemi spokój)i wyniesieni na ołtarze swej wiary.
   Ale, z tego prostego powodu,że i ich Bóg ma ważniejsze sprawy na głowie niż zajmowanie się nimi, to w życiu doczesnym powinno się rozbudować Wawel by im zapewnić “godny” pochówek z ich wielkim świętym Lechem. Najlepiej taką pochyłą kryptę łączącą się z Wisłą skąd by sobie spływali do rzeki, a później dalej do Gdańska płynąc Wisłą po polskiej krainie, która zoabczyła Kraków i go nie ominie, a w naszym morzu Bałtyku co go wiernie będziem strzec legliby na dnie z honorem. Masz rację ciekawy, strzeliłem cholerną gafę co do wiedzy o tym, co myśli Polak pod konsulatem. Przesadziłem dużo, bo jak się okazuje coś takiego jak myślenie przekracza możliwości tych ludzi. Apropo, długo pod tym konsulatem udawałeś, że myślisz?

  • i co z tej twojej pisaniny? dobrze ze tutaj chociaz mozesz sobie poplakac .a pod konsulat i inne wynalazki ja nie musze chodzic jak rowniez za twoimi wodzami czytaj “cugle”

  • napewno sie pojawi i to nie jeszcze nie raz! Anonymous
   a dlaczego? odpowiedz znajdziesz w ksiazce pt. “Nie mam kejne buty”

  • Juz nie raz ci pisalem ze twoj swiat kreci sie tylko wokol internetu poniewaz wielokrotnie dales tego dowod, natomiast moja wiedza siega do tego co dla ciebie jest nieosiagalne.
   Wiec sie nie sil na cokolwiek najlepiej wychodzi ci tylko stolec.

   [IMG]http://i1054.photobucket.com/albums/s493/hieronim/IMG_3774.jpg[/IMG]

  • jak na razie to pokazales jak kopiowac teksty z jehowskich propagandowek, pozniej kradnac z internetu cudze teksty, na koniec wiersze.
   sorka, ale jestes gosciem ktory chce inteligenta rznac a faktycznie jest tanim zlodziejaszkiem. z jurusiem za raczke idzcie, on tez tak lubi czyjes teksty wkleic jako swoje

  • to nie są żadne wiersze, tylko rymowanki i do wierszy im bardzo daleko. A dowody? Po raz – w internecie te twórcze arcydzieła zaistaniały kilka lat temu. Po dwa – autor, który je umieszczał, nie nazywał się Bruno Rumuno. Po trzy – gdyby tamte były twojego autorstwa, to nie przerabiałbyś starych, tylko “wyrymował” nowe. Albo zaznaczył – napisałem to kiedyś, teraz trochę prerobiłem, bo nawet pasuje do sytuacji (ale w swoim zadufaniu jaki jesteś cwany, nnawet ci przez myśl nie przyszło, że ktoś może je odnaleźć, więc śmiało kradłeś cudzą twórczość wmawiając innym, że to twoje). Po cztery – nie stać cię na własną twórczość, nawet taką “pseudo poezję”, bo nawet do takich rymowanek potrzebna jest inteligencja wyższa niż kurza, a twoja jaka jest, każdy widzi po twoich komentarzach. Nie stać cię na więcej niż obelgi i epitety…

  • acha, i jakby co, mogę napisać, że to moje wiersze, które na portalu Polonii z Detroit umieściłem trzy lata temu, kiedy mieszkałem tam na Central Ave. Jakie masz dowody na to, że nie moje wiersze pajacu?

  • manio-stanio:
   manio zapytany stanio odpowiada
   jedny slowem frajerska zenada 🙂

   rymowanki inteligecyji kurzej 🙂
   oj pajacu pajacu nic sie nie kryjesz ze na kilku nickach jedziesz a co wolno przeciez detektywie od siedmiu bolesci ale postep jest zlamany prostujesz sie ale schyniety zostajesz 🙂

  • to, że ty używasz kilku(nastu) nicków nie zmienia faktu cwelu, że jesteś złodziej cudzej twórczości a kto się powinien czuć zażenowany to sam wiesz.
   Wolę być detektywem od siedmiu boleści niż zbłaźnionym “autorem” przyłapanym na podszywanie się pod kogoś. Już ci kiedyś pisałem, że nawet nie potrafisz wymyślić nic poza znaną obelgą czy epitetem, znowu kurza inteligencjo odbijasz nieudolnie piłeczkę bo twój kurzy móżdżek nic sam nie wymyśli…

  • makaroniarzu, proponuje udwodonić temu matołowi, który wszystkich ocenia wg. siebie i jak sam pisze na kilku nickach myśli,ze ktoś inny też, umówmy się na jakś godzinę i napiszmy równocześnie. Np jutro, kiedy on zacznie słuchać pani Lusieńki my napiszemy po 10 zdań. Albo więcej, żeby nie twierdził, że to jedna i ta sama osoba, bo mimo, że komentarze adm,in wstawia o różnych godzinach to przy komenatarzach jest zachowana godzina pisania. Napisz, jaka godzina i jaki dzień będzie odpowiadać Tobie. Albo inaczej, każdy jego durny komentarz będziemy oceniać we dwoje np. o 20:00

  • czy ty pustaku serio liczysz ze ja posiwece chocby minute swojego zycia na spelnianie twoich zachcianek? ty za duzo sie filmow naogladales w ktorych powtarzaja ” dopoki sie nie udowodni jest niewinny”. ty zamiast sie prezyc i lamerskie obrazki wklejac napisz moze czemu skonczyles kariere na nicku “stary”? czy to nie bylo wtedy gdy rysio sie kapnal ze rzniesz z netu swoje “teksty madrosci” .

  • smieszny jestes i tepy 🙂 wywolujesz tylko rozrobki i opluwasz a nie wiesz nic i juz nie nazywaj nikogo pustakiem bo jestes nim ty pajacu 🙂 i tyle mnie obchodzisz co moja koza w nosie 🙂

  • juz przyszla twoja pora na szlochanie jaki to jest straszny mariano ? 🙂
   wez sie w garsc chlopie, mowisz a trzeba powiedziec b a nie jak beksa teraz bedziesz sie uzalal i historyjki o twoich kozach z nosa opowiadal. to wszystko juz bylo przerabiane, dolacz do grupy olewajacych mariano 🙂 przynjamniej bedzie jakas sprawiedliwosc, nie moze byc tak ze to tylko mariano bedzie was osly olewal. lusience sie poskarzcie, moze jakas klejna petycje skroi, wy sie tylko podpiszecie 🙂

  • do was – pustakow trzeba mowic tym samym narzeczem. rysio wczoraj mial gdzies wynajdowanie swoich bredni, dzisaj mariano odbija ci pileczke . trzymajcie sie mocno w grupce.
   aha – moze oglosimy konkurs
   POD JAKIM NICKIEM PRODUKUJE SIE NA NASZYM FORUM KOCHANA , JEDNA JEDYNA PRAWDZIWA POLKA – LUSIENKA
   🙂
   zebys znow sie o obroze nie zadusil od ujadania, podpowiem ze nie jest to brunocostam ( lusienka jest troche bardziej rozgarnieta, kreci cala zgraja ludzi, bruno jedynie co kreci to palcem w nosie pozniej bucie – kolejnosc dowolna)

  • Bruno zakrecil cie pajacu wokol swojego malego 🙂 palca, nic co wypocisz nie ma pokrycia w rzeczywistosci, zyjesz zludzeniem swej niebywalej wiedzy a szczekasz zza plotu googla 🙂 frajer i tyle 🙁 na dzis

  • faktycznie , bruno kreci, ale chyba swoim nosem w okolicach okreznicy mariano 🙂
   popatrz sie kretynie kto tu nicki zmienia gdy juz nie ma oodechu …. ja czy ty lachu jehowy

  • to kolejny przyklad twojej tepoty.
   gdybym ja byl wladny blokowac komentarze, zaden jehowiec by tu nie zaistnial. a twoj komentarz mogl byc zablokowany z prostej przyczyny – zamiast slow uzywales gnoju do dyskusji……

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Elton w sądzie?

Cud z Vesną

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks