REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Wydarzenia Endeavour poleci z opóźnieniem

Endeavour poleci z opóźnieniem

-

Prom kosmiczny Endeavour, który w kwietniu ma odbyć swój ostatni lot, poleci na  Międzynarodową Stację Kosmiczną  z opóźnieniem. W poniedziałek poinformowano o przełożeniu planowanego terminu startu z 19 na 29 kwietnia.

fot.NASA/ Sześcioosobowej załodze promu Endeavour dowodzi Mark Kelly

Przesunięcie terminu związane jest dokowaniem rosyjskiego wahadłowca, który w niemal  tym samym czasie ma przybić do SSI.

REKLAMA

Technicy NASA przeprowadzili inspekcje i naprawy po silnej burzy z wyładowaniami i gradem, która przeszła nad wyrzutnią, gdzie orbiter czeka do lotu. Nawałnica uszkodziła piankę izolacyjną na szczycie wahadłowca.

Endeavour ma się udać w misję , która będzie ostatnią kosmiczną wyprawą tego wahadłowca – podobnie, jak dwa pozostałe promy NASA – Discovery i Atlantis – Endeavour jest obecnie wycofywanyzesłużby.

Podczas kwietniowego startu zostanie wykorzystana platforma 39A znajdująca się w Centrum Kosmicznym im. Johna F. Kennedy’ego na Florydzie. Sześciu astronautów ma spędzić w kosmosie dwa tygodnie i odwiedzić Międzynarodową Stację Kosmiczną. Dowódcą wyprawy jest Mark Kelly, mąż postrzelonej w styczniu w Arizonie kogresmanki, Gabrielle Giffords.

MB

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bezpieczne Halloween (WIDEO)

Kryzys w Dolinie Napa

W czepku urodzeni

Wyborczy rekord?

Powrót ponaddźwiękowców

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks