REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Wydarzenia Billboard w nabiałowym sercu Ameryki: nie jedz sera, od sera się umiera

Billboard w nabiałowym sercu Ameryki: nie jedz sera, od sera się umiera

-

To akcja edukacyjna mająca na celu uświadomienie skutków spożywania produktu, z którego słynie stan Wisconsin. Obok złowieszczej kostuchy z kawałkiem sera na głowie, pojawia się ostrzeżenie: ser zrujnuje Twoje zdrowie. I punky, które mówią same za siebie: Tłuszcz.Cholesterol. Sód.

fot.PCRM/ Od dziś takiej treści billboard można oglądać przy stadionie drużyny Green Bay Packers

Billboard, który od dziś będzie wisiał koło słynnego stadionu Lambeau Field należącego do footballowej drużyny Green Bay Packers, ma przyciągać uwagę zarówno fanów zjeżdżających na kolejny mecz ich drużyny (2 października z Broncos), jak również wszystkich mieszkańców stanu Wisconsin, słynącego z tego, że jest “zagłębiem mleczarskim” Ameryki.

REKLAMA

Umiejscownienie ogłoszenia, którego sponsorem jest niedochodowa organizacja  The Physicians Committee for Responsible Medicine z Waszyngtonu, jest także związane z serwowanym na stadionie jedzeniem, które obcieka tłuszczem i cholesterolem. 

A ser wszechobecny w przekąskach na trybunach  jest głównym źródłem “złego “cholesterolu. Dodatkowo, 1/3 dzieci i połowa dorosłych mieszkańców Wisconsin ma znaczną nadwagę. Problem otyłości w tym środkowo-zachodnim stanie USA od 1990 roku wrósł dwukrotnie, a wydatki medyczne związane z leczeniem schorzeń wywołanych nadmiernymi kilogramami sięgają rocznie 1,5 mld dolarów.

Według PCRM w porównaniu z rokiem 1970, pojedynczy Amerykanin spożywa  w ciągu roku o 33 funty sera więcej niż 40 lat temu. Na swojej stronie internetowej członkowie organizacji przywołują także europejskie badania, według których codzienna konsumpcja kawałka sera wielkości batonika, aż o 50 proc. zwiększa szanse na zachorowanie na raka pęcherza.

Członkowie PCRM  nie poprzestali jedynie na akcji billboardowej. Zwrócili się także do burmistrza Green Bay o wprowadzenie nakazu umieszczania na każdym ze sprzedawanych na stadionie  produktów serowych informacji o dużej zawartości tłuszczu. Jim Schmitt ten pomysł skomentował słowami: “trochę to głupie”.

MB

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks