REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polityka Barack Obama rozpoczął drugą kadencję

Barack Obama rozpoczął drugą kadencję

-

Punktualnie o godzinie 11.55 czasu lokalnego Barack Obama został zaprzysiężony na drugą prezydencką kadencję. Kameralna ceremonia odbyła się w niedzielne przedpołudnie w Białym Domu. W poniedziałek 21 stycznia prezydent drugą przysięgę złoży podczas ceremonii na Kapitolu. Uczestniczyć będzie w niej około 800 tys. osób.

fot. Lawrence Jackson - WH/ Zaprzysiężenie Baracka Obamy w Białym Domu

Zgodnie z konstytucją USA kadencja prezydenta USA kończy się dokładnie w dwa i pół miesiąca po wyborach, czyli 20 stycznia. Aby wymogowi ciągłości prezydentury stało się zadość Barack Obama oficjalną przysięgę odczytaną przez sędziego Sądy Najwyższego Johna Robertsa, złożył tuż przed południem czasu lokalnego w Niebieskim Pokoju Białego Domu. W ceremonii transmitowanej przez amerykańską telewizję udział wzięli jedynie rodzina i najbliżsi współpracownicy prezydenta. Barack Obama składając przysięgę trzymał dłoń na biblii należącej do rodziny Pierwszej Damy. Podarowana została ona matce Michelle Obamy w 1958 roku przez jej babkę LaVaughn Delores Robinson.

W niedzielę rano na drugą kadencją zaprzysiężony został także wiceprezydent Joe Biden.

Z racji tego, iż niedziela jest dniem wolnym od pracy m.in. dla sędziów Sądu Najwyższego, którzy tradycyjnie dokonują zaprzysiężenia prezydentów, w tym roku oficjalna, publiczna inauguracja drugiej kadencji Baracka Obamy odbędzie się w poniedziałek 21 stycznia. Szacuje się, że uczestniczyć będzie w niej około 800 tys. osób.

Prezydent słowa przysięgi na schodach Kapitolu wygłosi trzymając dłoń na biblii, na którą przysięgę składał sam Abraham Lincoln. Jednym z najważniejszych momentów ceremonii jest przemówienie, jakie wygłosi nowo zaprzysiężony prezydent.

Barack Obama wraz z Pierwszą Damą tradycyjnie uczestniczyć będą także w przemarszu po Pensylvania Avenue do Białego Domu, a wieczorem w licznych balach inauguracyjnych.

Zobacz także: Mniejsze zainteresowanie inauguracją; są miejsca w hotelach w Waszyngtonie

mp

 

 

20 KOMENTARZE

  • A ty wyjedz albo zamilcz palancie fakowy!
   Mozna wyrazac swoje poglady ale ty to robisz jak gnojarz wylwajac swoj smrod.
   Wiecej szacunku fakowy gnojarzu, wiecej szacunku.
   Czy to tak wiele?

  • na szacunek trzeba zasluzyc. ani ten prezydent, ani zaden jehowiec ani zadna gnida polonijna z ubecka przeszloscia nie ma na to szans. czy tak trudno to ogarnac? ty jestes wyciosanym poprzedniej epoki gdzie na pochodach pierwszomajowych trzeba bylo wodzowi machac robac szeroki usmieszek….

  • kto by oczekiwal od zebraka z belmontu szacunku ? ta dziada czarus siedzi w budzie jak pies i czeka by go obama nakarmil i odzial gdyz dziada w innym kraju by zdechl nawet na bialorusi 🙂 poszczekaj !! aport

  • Ten gnój oborowy gdyby tak ubliżał prezydentowi Polski i tam mieszkał dawno by już pisuary czyścił w więzieniu, ma szczęście, że wygrała tolerancja. Takie ubliżanie głowie Państwa powinno byc karane, tępaki nie rozumieja pewnych faktów które w demokracji są oczywiste i tolerowane, ciemnogród idzie do lamusa.

  • w polsce to pis-uary sa od czyszczenia pisuarow, tutaj za pisuar robia dla mnie takie ubeckie geby jak twoja i reszty otwartomikrofonowcow.
   i wbijcie sobie do do waszych wazeliniarskich pustych lbow- ja dla obamy nie mam zadnego szacunku i miec nie bede, a wy zadzwoncie do fbi i powiedzcie zeby mnie wsadzili do wiezienia za brak szacunku do waszego wodza 🙂 🙂
   banda lewackich polmozgow 🙂

 1. Dziwne że redakcja dopuszcza do obrażania na publicznym forum urzedującego prezydenta. Ten koles Charlie_Charlie działa chyba na naszą, Polaków szkodę umieszczając takie szkalujące i znieważające wpisy, zasłaniając się przy tym nickiem. To tchórz bez wyobrażni i chce się tylko pozbyć swych frustracji ale robi to kosztem innych, którzy są Polakami lub mają polskie korzenie.
  Może by ten ‘odważniak’ podał swoje imię i nazwisko? Ciekawe czy ma brzmienie polskie?
  A może mu za to płacone?
  Pytań można mnożyć wiele ale odpowiedż pewnie znajduje się w tej pustej głowie, która dopuszcza się tego od pewnego czasu.

 2. W USA Dzien Babci i Dziadka obchodzony jest w pierwszą niedzielę po Święcie Pracy Labour Day czyli wrzesień jest tym miesiacem.Jest do dzień w którym babcie i dziadkowie jednocześnie obchodzą to święto i to tylko 24 godziny co roku a nie cztery lata.Pan pewnie cierpi na demencje starczą. Głównym objawem demencji starczej są pogłębiające się zaburzenia pamięci. Osoba starsza bardziej pamięta i wspomina to co wydarzyło się dawno temu kiedy jeszcze nie była dziadkiem, a nie jest w stanie przypomnieć sobie to co robiła wczoraj.Śmierdząca sprawa kiedy zapomni o pieluchy.

  • Wysylam każdego roku.W tym roku również do jednej wyslalem w styczniu,ale wrzesien jest dnie mojej drugiej babci o której tez pamietam.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks