REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Wydarzenia Assange: Amerykanie chcą się mnie pozbyć

Assange: Amerykanie chcą się mnie pozbyć

-

Julian Assange, założyciel kontrowersyjnego portalu WikiLeaks nie chciał, aby jego biografia trafiła do księgarń. Wydawnictwo Canongate Books postawiło jednak na swoim – w czwartek skandalizująca biografia o 40-letnim Australijczyku, ujawniająca m.in. kulisy gwałtu, jakiego miał dopuścić się na dwóch Szwedkach, trafiła do sklepów.

fot. Najnowsza biografia Juliana Assange’a w sklepach już od czwartku

Książka, poświęcona w całości osobie Juliana Assange’a nosi tytuł „Julian Assange: The Unauthorised Autobiography”.

REKLAMA

Biografia pozostaje nieautoryzowaną, ponieważ mimo wstępnej umowy z wydawnictwem (i zainkasowanego czeku), Assange odrzucił próbną wersję opowieści o swojej osobie i tym samym zakończył współpracę z wydawnictwem.

W czwartek, Assange poinformował, że biografia, jaka trafiła do sklepów to historia oparta na luźnych wywiadach, jakie przeprowadził z nim jej autor (szkocki pisarz Andrew O’Hagan). Zdaniem Australijczyka, należy wątpić w prawdziwość wielu faktów w niej zawartych.

„To, co uprawia dziś wydawnictwo Canongate Books to krzywdzenie innych ludzi celem uzyskania jak najlepszych wyników sprzedaży”, dodał rozgoryczony.

W skandalizującej biografii pojawia się m.in. informacja, jakoby amerykańskie siły rządowe usiłowały „wrobić” Assange’a, aby ten przestał publikować niewygodne dla Amerykanów tajne depesze dyplomatyczne. Dowodem na to ma być poniższa historia.

Julian Assange został oskarżony o dokonanie gwałtu na dwóch kobietach podczas swojego ubiegłorocznego pobytu w Szwecji. Twórca WikiLeaks przebywał w Skandynawii w sierpniu 2010 roku, gdzie szukał ucieczki od wrzawy, jaką w USA rozpętały ujawnione przez jego portal informacje m.in. na temat wojny w Iraku.

Szybko jednak okazało się, że i tam nie zazna upragnionego spokoju – agencja AFP poinformowała wówczas, że Assange jest oskarżony o gwałt na 2 kobietach.

Czytaj: Założyciel WikiLeaks podejrzewany o gwałt

Teraz przyszedł czas na rozliczenia.

W nowo opublikowanej biografii twórca portalu WikiLeaks przyznaje, że odbył stosunek seksualny z dwiema kobietami, o których gwałt jest oskarżony, jednak sam gwałt nie miał miejsca. Jego zdaniem to właśnie amerykańskie władze usiłują uniemożliwić mu dalszą działalność demaskatorską poprzez osadzenie go w więzieniu.

AS

Zobacz także:

WikiLeaks opublikuje kolejne dokumenty

Anulowano nakaz aresztowania założyciela WikiLeaks

1 KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks