REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Wydarzenia Apaszka - czyli małe cudo

Apaszka – czyli małe cudo

-

Zawiązywać, czy nie zawiązywać – oto problem do rozwiązania –  z …apaszką.

fot.Hermes

W ślad za Wikipedią czytamy, że „jest to rodzaj chusty, najczęściej jedwabnej, ktόra w drugiej połowie XIX wieku noszona była przez paryskich robotnikόw. Pόźniej w latach 20-tych  XX wieku stała się popularna w stroju kobiecym.”

REKLAMA

Dzisiaj to małe cudo stało się świetnym dodatkiem do naszego ubioru, a wręcz stało się jego ważnym uzupełnieniem. Do nowego stroju, czy też do tego z przed kilku lat –  apaszka wzbogaci naszą garderobę w sposόb niezwykły.

 Odświeży starą bluzkę, ożywi kolor swetra. Idealny dodatek do sukienek, jeansόw, białych bluzek z kołnierzem, czy też swetra w szpic. Modna apaszka zawiązana nonszalancko powinna nadać całemu strojowi modowego charakteru.

No właśnie…jak ją nosić i wiązać.

Większość z nas jest nowicjuszami w tej dziedzinie.

Najlepszą wiedzę na temat wiązania apaszek posiadają eksperci z Hermes, gdzie w szybki sposόb zawiązują mały kwadracik jedwabnej chustki w elegancki węzeł. Nam pozostaje nasza intuicja i wiedza zaczerpnięta ze zdjęć z czasopism.

Przewiązana fantazyjnie wokόł szyi na pewno spełni swe zadanie i będzie niezłą kompozycją z noszonym ubraniem.

Wśrόd rodzajόw apaszek panuje wolność i swoboda. Znajdziemy ręcznie malowane, drukowane w geometryczne wzory, cieniowane. Te bardziej ożywione kolorem z palety barw, czy też te przygaszone.

Pamiętajmy, że zawiązana apaszka znajduje się najbliżej naszej twarzy, więc wybierajmy te, ktόrych kolor ożywi naszą twarz, nada jej blasku. Wybierając apaszkę musimy także zwrόcić uwagę na tkaninę, z ktόrej jest wykonana. Na pewno najlepiej wyglądają te jedwabne i te bawełniane.

Oczywiście są i krytycy tego dodatku. Wielu uważa, że jest to powrόt do wystroju stewardess. Nic bardziej mylnego, a nawet gdyby, to podnieśmy nasze ego za pomocą przepięknie wyglądajacej apaszki i spόjrzmy na nich wszystkich z …gόry okiem znawcy nie przestworzy a modnej kobiety.

Jeżeli apaszka jest tym małym conieco, które podkreśli nasz kobiecy wdzięk i urok, to ją zawiązujmy i nośmy z pewnością siebie.

Bo jak mawiała Marilyn Monroe „ostatecznie jestem kobietą i bardzo mnie to cieszy”.

IO

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks