REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaWydarzeniaAmerykański prezydent Człowiekiem Roku tygodnika "Time"

Amerykański prezydent Człowiekiem Roku tygodnika "Time"

-

Prezydent USA został wybrany Człowiekiem Roku tygodnika “Time”. Barack Obama został uznany za symbol przemian zachodzących w Stanach Zjednoczonych.

fot.Pete Souza, White House/ Barack Obama po raz drugi został wybrany Człowiekiem Roku magazynu "Time"

REKLAMA

Tygodnik co roku wyróżnia osobę, grupę osób lub rzecz, które miały w danym roku największy wpływ na wydarzenia na świecie.

Magazyn “Time” już po raz drugi przyznał Obamie tytuł Człowieka Roku – pierwszy raz miało to miejsce w 2008 roku. W ubiegłym roku tytuł Człowieka Roku przypadł zbiorowo “protestującym” w uznaniu społecznych ruchów na całym świecie.

Pozostali tegoroczni finaliści to: prezydent Egiptu Mohamed Mursi, dyrektor firmy Apple Tim Cook i Fabiola Gianotti, włoska badaczka zajmująca się fizyką cząstek elementarnych a także palestyńska nastolatka Malala Yousufzai, którą próbowano zabić za to, że promowała edukację dziewcząt.

Uzasadniają tegoroczny wybór redaktor naczelny “Time’a” Rick Stengel powiedział m.in.: “Jesteśmy w centrum historycznych, kulturowych i demograficznych przemian i Obama jest zarówno symbolem, jak i w pewnym sensie architektem tej nowej Ameryki. (…) Uzyskał reelekcję pomimo wyższego bezrobocia niż to, z którym zmagali się inni w ciągu 70 lat”.

/

21 KOMENTARZE

  1. Forumowi “eksperci” z Pe-Ge-rowa wiedzą lepiej kto zasługuje na wyróżnienie, napewno są bardziej wiarygodni niż jakiś tam Time czytany przez miliony. Tysiące pochlebnych opini świata nauki dla pegeeru nic nie znaczy, zaczynam wierzyć w koniec świata 21-go G., nasi naprawdę uratują ziemię naukowcy nic nie wiedzą, my wiemy lepiej?!?!. Dopuścic oszołomów do władzy to i planeta im koło ziemi przeleci i bieguny poprzestawia, może i było by dobrze, niektórym M-F mózg odwrócić na odpowiednią pozycję. Brawo Obama takich Prezydentów nam potrzeba, którzy troszczą się o wszystkich równo, a nie tylko o garstkę bogaczy.

REKLAMA

2129177463 views

REKLAMA

REKLAMA

2129177478 views

REKLAMA

REKLAMA

2130973798 views

REKLAMA

2129177488 views

REKLAMA

2129177491 views

Piąta siła wszechświata

Gwiezdne wrota

Znajda w metrze

Karuzela mutacji

Potwór o 21 twarzach

REKLAMA

2129177495 views