REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Wydarzenia Ambasada USA: telefon do Sejmu w sprawie ACTA to rutynowe kontakty

Ambasada USA: telefon do Sejmu w sprawie ACTA to rutynowe kontakty

-

Ambasada USA w Warszawie poinformowała Polską Agencję Prasową, że w ubiegłym tygodniu skontaktowała się z Sejmem w ramach regularnych i rutynowych kontaktów z polskimi władzami. Chodzi o telefon do szefa jednej z komisji ws. głosowania nad dezyderatem dotyczącym ACTA.

Attache prasowy ambasady USA w Polsce Brian George poinformował w poniedziałek PAP, że “w ramach regularnych i rutynowych kontaktów ambasady z polskimi władzami i ich przedstawicielami, ambasada skontaktowała się z Sejmem w celu potwierdzenia informacji prasowych o niedawno zakończonym głosowaniu”.

REKLAMA

Chodzi o głosowanie nad dezyderatem z apelem do premiera o odłożenie podpisania umowy ACTA. 25 stycznia został on przyjęty przez Komisję ds. Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii. TVN24 poinformował, że do szefa tej komisji Mieczysława Golby (Solidarna Polska) telefonował przedstawiciel ambasady USA; miał pytać m.in. o dyscyplinę partyjną przy głosowaniu nad tym dezyderatem.

Połączone komisje sejmowe innowacyjności, kultury i ds. europejskich odrzuciły z kolei dezyderat w sprawie ACTA.

W poniedziałek Ruch Palikota mówił o “naciskach” ambasady amerykańskiej; jego przedstawiciele zapowiedzieli pismo do szefa MSZ Radosława Sikorskiego z pytaniem, czy ambasada USA “w jakiś nadzwyczajny sposób interesowała się” sprawą ACTA.

Stanom Zjednoczonym, gdzie siedziby mają wielkie koncerny filmowe i muzyczne, szczególnie zależy na przyjęciu ACTA przez kraje UE. Dzięki temu USA będą mogły łatwiej ścigać w innych krajach osoby podejrzane o piractwo.

Co ciekawe same Stany Zjednoczone nie mają zamiaru ratyfikować ACTA i zmieniać obowiązujących przepisów. Oznacza to, że ACTA będzie chronić interesy firm z USA, ale nie z wielu innych krajów, z tym Polski. Jako sygnatariusz USA będą jednak miały dostęp do danych obywateli krajów, które podpisały umowę.

Aby ACTA weszła w życie musi zostać ratyfikowana przez Parlament Europejski.

in

 

 

 

 

 

 

 

6 KOMENTARZE

  1. awantura prawie ze miedzynarodowa gdyz palikot chcial zrobic z tego zdrade racji stanu a pis-uary to podchwycily zapominajac ze jeszcze 2 tyg temu twierdzili iz ambasada usa to zaprzyjaznione panstwo dlatego prokurator bez problemu moze spotykac sie z lacznikiem fbi 🙂
    palikot to niezly cwaniak, wie jak zrobic aby jego nazwisko codziennie bylo w mediach…

    • ja bardzo przepraszam, sadzilem ze skoro mojej cioci babcia byla polka to moge dwa zdania powiedziec w tym temacie. byc moze nie wiem nic o “tych” sprawach ale bede wdzieczny jesli laskawie moglbys wprowadzic mnie w ten jakze tajemniczy i skomplikowany swiat. z gory dziekuje ,
      ciao – mariano italiano

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA