REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaWydarzeniaAlaska. Trzęsienie ziemi w pobliżu wyspy Adak

Alaska. Trzęsienie ziemi w pobliżu wyspy Adak

-

W piątek nad ranem w pobliżu wyspy Adak, znajdującej się w granicach terytorialnych amerykańskiej Alaski, odnotowano trzęsienie ziemi o sile 7.1 w skali Richtera – poinformowała amerykańska agencja naukowo-badawcza USGS.

fot. wulkanyswiata.blogspot.com/ Widok na jeden z wulkanów na wyspie Adak

Amerykańska agencja USGS, zajmująca się problemami z dziedziny biologii, geografii, geologii i hydrologii poinformowała, że ok. 2 nad ranem czasu miejscowego, 201 km na zachód od miasta Adak miało miejsce trzęsienie ziemi o sile 7.1 w skali Richtera.

REKLAMA

Ze względu na dużą siłę zjawiska, wydano komunikat ostrzegający mieszkańców zagrożonych terenów przed tsunami, które może zagrozić wszystkim położonym na południowy-wschód od Alaski wyspom w pasie od Unimak aż do wyspy Amchitka.

Pracownicy Centrum ostrzegawczego West Coast and Alaska Tsunami Warning Center (WCATWC) podkreślają, że komunikat informujący mieszkańców wysp o nadchodzącym zagrożeniu tsunami oznacza, że wszyscy znajdujący się w pobliżu tamtejszych plaż lub terenów nisko położonych powinni natychmiast przemieścić się w głąb lądu.

„Mieszkańcy, którzy odczuli wstrząsy trzęsienia ziemi powinni opuścić domy i niewielkie budynki znajdujące się w pobliżu wód zatoki, ponieważ na pewno nie wytrzymają one siły tsunami”, czytamy w komunikacie WCATWC.

AS

2 KOMENTARZE

  1. Trzesiesie sie budynek w wyniku dzialalnosci czlowieka i jego techniki to czlek od srodka wkurzony, jakby nabuzowany zolcia…. Budynek trzesie sie ze wzgledow pracy matki natury to czlek odczuwa to jakos lekko jakby lykal dawke dobrego szampana…..? Takowa roznice zaobserwowalam w wyniku przezycia niby takiego samego, bo wstrzasow lecz inne samopoczucie w trakcie i po fakcie, jakby jednak kto jest wykonawca dawalo inne odczucie i biernego odbiorcy. ?

REKLAMA

2125977218 views

REKLAMA

REKLAMA

2125977235 views

REKLAMA

REKLAMA

2127773555 views

REKLAMA

2125977245 views

REKLAMA

2125977249 views

REKLAMA

2125977253 views