REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaWybory w USAZaskakujący zwrot w kampanii Obamy

Zaskakujący zwrot w kampanii Obamy

-

Piątkowa strzelanina w Kolorado wpłynęła na zmianę charakteru kampanii Baracka Obamy. Kandydat Partii Demokratycznej opublikował 23 lipca na swojej oficjalnej stronie zaskakujące w treści wideo promującego jego osobę w wyścigu o fotel prezydencki.

fot. Gage Skidmore/ Mitt Romney podczas swojej pierwszej zagranicznej wizyty będzie musiał pokazać, że jest w stanie dorównać Barackowi Obamie

W ciągu ostatnich kilku tygodni kampania prezydencka obu kandydatów nabrała rumieńców. Oskarżenia ekipy Baracka Obamy wobec Mitta Romneya, jego faktycznej roli i zaangażowania w działanie Bain Capital wzbudziły niesmak opinii publicznej.

REKLAMA

Opublikowane we wtorek wieczorem badanie opinii publicznej przeprowadzone dla NBC News jasno pokazało, że wzajemne ataki obu kandydatów i negatywny ton całej kampanii nie podoba się amerykańskiemu społeczeństwu. Zarówno Romney jak i Obama uzyskali najwyższe jak dotąd poziomy negatywnych opinii. Źle ostatnie poczynania prezydenta Obamy ocenia 32 proc. ankietowanych. Nieprzychylnym okiem na Romneya patrzy obecnie 24 proc. zapytanych.

Ekipa Baracka Obamy w obawie przed spadkiem słupków wyborczych podjęła zatem decyzję o diametralnej zmianie w kampanii Demokraty. Na stronie prezydenta pojawiło się bardzo stonowane wideo (zdaniem specjalistów charakterem odpowiadające raczej końcówce kampanii), w którym Obama przekonuje Amerykanów, że w listopadzie nie będą dokonywać wyboru między dwójką różnych ludzi, ale między dwoma zupełnie innymi wizjami przyszłości USA.

Barack Obama w swoim najnowszym wideo podkreśla, że zależy mu na umocnieniu pozycji klasy średniej, a zmniejszanie podatków dla najbogatszych nie rozwiąże problemu.

Następny ruch należy bezapelacyjnie do Mitta Romneya. Republikanin już jutro udaje się z pierwszą zagraniczną wizytą m.in. do Wielkiej Brytanii, Izraela i Polski. Wizyta ta ma podkreślić jego zalety w dziedzinie polityki zagranicznej (w tej kwestii liderem sondaży jest wciąż Obama). Specjalistów wciąż zastanawia niespójne stanowisko Republikanina m.in. odnośnie Afganistanu. Podczas jednej z debat apelował za jak najszybszym wycofaniem żołnierzy, jednak później przekonywał, że najpierw należy pokonać reżim Talibów, co przyczyniłoby się niechybnie do przedłużenia trwania konfliktu.

AS

Zobacz wideo Baracka Obamy:

10 KOMENTARZE

 1. Kazdy, kto uwierzy Obamie, bedzie naiwny. Ten czlowiek sie nie zmieni. Lewakiem i socjalista bedzie zawsze, ale komunista jeszcze narazie nie jest(moze w przyszlosci). Mysle, ze ma obsesje na punkcie amerykanskiego stylu zycia i amerykanskiej ekonomii, ktorych nienawidzi i dlatego chce fundamentalnie zmienic USA.

  • ’Obama chyba nie dotrzymal obietnic ,chociaz madrze przerowadzil USA przez kryzys po Bushu’
   🙂
   chyba nie dotrzymal 🙂 i baaaaardzo madrze przeprowadzil przez kryzys, 🙂 szefowie bankow beda mu dozgonnie wdzieczni, a do wyborow zaprosmy tych ktorz potracili domy w wyniku bandyckich praktyk foreclosures ktore to banki wyprawialy…
   kolejny przyklad latwej przyswajalnosci papki propagandwej a’la budka z piwem

REKLAMA

2114857099 views

REKLAMA

2114857331 views

REKLAMA

REKLAMA

2116653721 views

REKLAMA

2114857471 views

REKLAMA

2114857570 views

REKLAMA

2114857678 views