REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaWybory w USARon Paul zawiesza kampanię. Nie rezygnuje z prezydenckich ambicji

Ron Paul zawiesza kampanię. Nie rezygnuje z prezydenckich ambicji

-

Ron Paul zawiesza aktywną kampanię wyborczą, ale podkreśla, że o głosy delegatów potrzebnych do uzyskania partyjnej nominacji w listopadowych wyborach prezydenckich zamierza zabiegać podczas krajowej konwencji GOP w sierpniu. Kongresman z Teksas zdobył do tej pory 95 delegatów. Mitt Romney ma ich 941 i najpewniej to on zmierzy się w listopadzie z Barackiem Obamą.

fot. R. DeYoung/ Ron Paul

W oświadczeniu opublikowanym w poniedziałek po południu Ron Paul napisał, że „jego sztab wyborczy będzie wciąż zabiegał o pozyskiwanie głosów partyjnych delegatów na Krajową Konwencje Republikańską ”. Jednocześnie jednak Paul zawiesi aktywne prowadzenie kampanii wyborczej. Polityk nie ukrywa, że wpływ na jego decyzję miały względy finansowe. „Nie będziemy wydawać pieniędzy w stanach, które jeszcze nie głosowały. Wygrana wymagałaby wydania milionów dolarów, których najzwyczajniej nie mamy” – napisał Ron Paul w wydanym w poniedziałek oświadczeniu.

REKLAMA

Więcej o WYBORACH 2012

Kongresman z Teksasu znany z libertaniańskich poglądów swój trzeci start w wyborach prezydenckich ogłosił dokładnie rok temu. Przeciwnik zaangażowania militarnego Stanów Zjednoczonych w konflikty zbrojne na świecie, zwolennik ograniczenia ingerencji rządu federalnego do minimum oraz ścisłego przestrzegania konstytucji cieszył się dużym poparciem młodych wyborców, ale przez wielu komentatorów politycznych i media – nawet te sprzyjające Republikanom – nie był traktowany jako poważny kandydat do Białego Domu.

Paul, mimo że przez wielu z góry skazany był na porażkę, w prawyborach w wygrał w stanach Maine i Nevada, a w New Hampshire i Minnesocie zdobył wysokie drugie miejsce. Zgromadzenie 95 delegatów na krajową konwencję nie wystarcza jednak, aby poważnie myśleć o partyjnej nominacji.

Rezygnacja Paula z prowadzenia kampanii oznacza więc,  że kandydatem Republikanów w listopadowych wyborach będzie Mitt Romney. Były gubernator Massachusetts w prawyborach zdobył do tej pory 841 z 1144 delegatów potrzebnych do uzyskania partyjnej nominacji.

Chociaż Ron Paul zamierza walczyć o kolejne głosy elektorskie podczas sierpniowej konwencji w Tampie na Florydzie, szanse na to, że uda mu się pokonać dzielącą go od Romneya przepaść, są znikome.

mp

 

 

10 KOMENTARZE

 1. „[Paul] w prawyborach w wygrał w stanach Maine i Nevada” – kompletna nieprawda. W Maine zdobył największą ilość delegatów na konwencji, ale caucusy przegrał. W Nevadzie również zdobył najwięcej delegatów na konwencji (przegrywając caucusy), ale z tą zasadniczą różnicą, że wszyscy delegaci przypisani są do Romneya – więc, nawet mimo, że są to delegaci Paula, na konwencji partyjnej muszą głosować za Romneyem (w pierwszej rundzie głosowania).

 2. Prosze czytac strony: http://www.ronpaul2012.com i http://www.dailypaul.com to sie dowiecie prawdy. Wcale sie nie wycofal. Media juz dawno KLAMIA. Chca nadal miec TO SAMO. Romney niczym sie nie rozni od Obamy. Tylko nosi garnitur na „lewa strone”. Jego Romney-Care jest takie same jak Obama-Care. Tak samo bedzie duzo wydawal z deficytem jak Obama. Tez bedzie pozyczal od FED, ktory nic innego nie bedzie robil a drukowal pieniadze z „powietrza”. Nadal tez USA bedzie pozyczac pieniadze od Chin Ludowych i bedziemy „kupowac” produkty z defektami tez od Chin. itd. itd. itd. Ja nie bede glosowal na tzw. mniejsze ZLO bo maly diabel niczym sie nie rozni od duzego diabla. Moze tylko rozmiarem ogona.

 3. Przede wszystkim uzalezniony, to ty zacznij myslec.
  Teorie dziadka Paula to czysta utopia. Ron Paul, ktory poraz trzeci startuje na pozycje prezydenta USA i ktory przez 30 lat siedzac na stolku kongresowym (republikanskim)zdolal jedynie przeforsowac jedna ustawe jest twoim aniolem zbawiennym?
  Obudz sie czlowieku, jesli jeszcze potrafisz.

 4. „Przede wszystkim uzalezniony, to ty zacznij myslec.
  Teorie dziadka Paula to czysta utopia. ” pomijając resztę twoich głupot to proszę czy takim od Utopi rózni sie obamowa polityka?
  wydawanie pieniędzy gdy dług sięga astronomicznych kwot http://www.usdebtclock.org/, wprowadzanie obama care na wzór sowieckiego sytemu lecznictwa prowadzenie kilku wojen pomimo obietnicy ze zadnych wojen toczyc nie bedzie czym to sie rózni od UTOPI – pamietaj tez ze ten człowiek w młodosci był Maoista

 5. Buhahahaha.
  Zwolennicy dziadka Paula, ciagle licza na jego prezydenture? Sowiecki system lecznictwa zaproponowany przez republikanskiego kandydata na prezydenta – Mitt Robme. Pamietaj takze, ze Obama urodzil sie w Kenii. LOL.

 6. …”Chociaż Ron Paul zamierza walczyć o kolejne głosy elektorskie podczas sierpniowej konwencji w Tampie na Florydzie, szanse na to, że uda mu się pokonać dzielącą go od Romneya przepaść, są znikome.”…i to sa wlasnie maedia, sugerowanie potencjalnym glosujacym na kogo glosowac, a na kogo nie…,a moze tak poczekajcie do konca, zanim zaczniecie wyglaszac, czy ma szanse czy tez nie. „InformacjeUSA”, kolejna polonijna porazka…

REKLAMA

2097025572 views

REKLAMA

REKLAMA

2097025805 views

REKLAMA

REKLAMA

2098822199 views

REKLAMA

2097025952 views

REKLAMA

2097026053 views

REKLAMA

2097026164 views