REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaWybory w USASantorum triumfuje na południu USA

Santorum triumfuje na południu USA

-

Po niezwykle zaciętej walce Rick Santorum zwyciężył w prawyborach w stanach Alabama i Mississippi. Taki wynik był zaskoczeniem dla Newta Gingricha, który miał nadzieję na kolejną wygraną, ale przede wszystkim dla dotychczasowego lidera w wyścigu po republikańską nominację, Mitta Romneya.

fot. Gage Skidmore/ Risk Santorum triumfuje na południu USA

Walka w południowych stanach USA była wyjątkowo zacięta. Według sondażowych wyników CNN Rick Santorum wygrał w Alabamie zdobywając 35 proc. głosów, przed Newtem Gingrichem (30 proc.) i Mittem Romney’em (28 proc.). 5 proc. głosów zdobył Ron Paul.

REKLAMA

Santorum triumfował także w Mississippi, gdzie otrzymał on 33 proc. głosów. N kolejnych pozycjach znaleźli się New Gingrich (31 proc.), Mitt Romney (30 proc.) i Ron Paul (4 proc.)

Po prawyborach w południowych stanach Mitt Romney ma na koncie wygrane w 16 stanach, podczas gdy Rick Santorum triumfował w 10 stanach USA.

Czytaj więcej o WYBORACH 2012

Wyniki wtorkowych prawyborów dla wielu komentatorów politycznych, mimo silnej pozycji Mitta Romney’a, nie były zaskoczeniem. Dla wielu wyborców w konserwatywnych stanach Mississippi i Alabama poglądy byłego gubernatora Massachusetts były zbyt liberalne. Agresywna kampania prowadzona w mediach nie zdołała zapewnić zwycięstwa Romney’owi, który przegrał nie tylko z ulubieńcem konserwatystów Rickiem Santrum, ale także Newtem Gingrichem.

Wygrana Santorum na południu USA nie zmienia jednak znacząco podziału delegatów na sierpniową konwencję GOP. Mississippi i Alabama w podziale głosów kierują się bowiem zasada proporcjonalności (nie zasadą: zwycięzca bierze wszystko). Rick Santorum zdobędzie więc w Alabamie 18 delegatów, Gingrich i Romney po 9. W Mississippi Santorum zdobył 13 głosów elektorskich; Gingrich i Romney po 12. Liderem wyścigu po republikańską nominację w wyborach prezydenckich pozostaje więc Mitt Romney, który zgromadził dwa razy więcej delegatów, niż drugi w kolejności Rick Santorum.

Za tydzień prawybory odbędą się w stanie Illinois. Do zdobycia będzie 69 delegatów. Aby uzyskać nominację GOP do startu w listopadowych wyborach przeciwko Barackowi Obamie, republikański kandydat zebrać musi głosy 1144 delegatów.

mp

14 KOMENTARZE

  • rysiu zdecydowanie lepiej zeby ultraprawicowy religijny fanatyk jak go nazywasz wygral partyjne prawybory niz ultralewicowy marksistowski fanatyk zwyciezyl w wyborach prezydenckich, nie uwazasz?

  • No wlasnie „inteligencie”.
   Tak samo, jak ty twierdzisz, ze Obama jest socjalista.
   I to pytanie juz tobie zadawalem kilkakrotnie bez zadnej logicznej odpowiedzi – podaj jeden przyklad socjalizmu wprowadzonego przez Obame.
   Ty tylko zamkniesz sie na ten temat na kilka dni i potem wracasz jak wysypka – z kolegami i jak maly dzieciak wskazujesz na podobnie myslacych, jakby nagle to co bredzisz mialo sie stac prawda.

  • jak zwykle rysio sie zamotal ….. 🙂 i tylko buhaha i lole ….
   rysiu to nie ja wracam co kilka dni bo ja tutaj codziennie jestem, to ty pojawiasz sie co klka dni i niestety ale jestes zalosnie monotematyczny – nigdy nic innego nie piszesz tylko laurki dla hussaina . ale widze ze jehowiec stanal po twojej stronie, tworzcie „paczke ” 🙂

  • Naucz sie czytac, Czarus.
   Ja napisalem: „Ty tylko zamkniesz sie na ten temat na kilka dni i potem wracasz jak wysypka – z kolegami i jak maly dzieciak wskazujesz na podobnie myslacych, jakby nagle to co bredzisz mialo sie stac prawda.”
   Poza tym Czarus napisanie komentarza nie jest odzwierciedleniem ilosci wizyt…

  • to sa amerykanskie „moherowe berety”, a parafianin sie do nich ze swoim mysleniem o Prezydencie Obamnie zalicza.

REKLAMA

2103079241 views

REKLAMA

2103079474 views

REKLAMA

2104875866 views

REKLAMA

2103079617 views

REKLAMA

2103079717 views

REKLAMA

2103079826 views