REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaWybory w USAPrawie 2 miliony nieboszczyków zarejestrowanych do głosowania

Prawie 2 miliony nieboszczyków zarejestrowanych do głosowania

-

Amerykański system rejestracji wyborców jest przestarzały i zawiera mnóstwo błędów – alarmuje w najnowszym raporcie Pew Research Center. Do głosowania uprawnionych jest 1,8 mln nieboszczyków; a 2,8 mln osób zarejestrowanych jest do głosowania w więcej niż jednym stanie. 

fot. Jenda na osiem rejestracji wyborców w USA jest nieważna lub zawiera poważne błędy

Instytut badawczy Pew Research Center w najnowszym raporcie pisze, ze w sumie jedna na osiem rejestracji do wyborów w USA jest nieważna lub nieprawidłowo wypełniona. Amerykański system rejestracji wyborców jest według Centrum „pełen poważnych błędów, marnotrawi pieniądze podatników, podważa zaufanie wyborców i prowadzi do politycznych konfliktów wokół procesu głosowania” – czytamy w raporcie.

REKLAMA

Pew Research Center wylicza, że na listach uprawnionych do głosowania znajduje się 1,8 mln nieboszczyków; 2,8 mln osób widnieje w rejestrach wyborców w więcej niż jednym stanie – z czego 2 tys. osób uprawnionych jest do głosowania w aż czterech stanach.

W sumie poważne błędy dotyczą aż 24 milionów zarejestrowanych wyborców. Są one furtką do wyborczych fałszerstw i nadużyć.

Eksperci podkreślają, że chociaż nie ma dowodów na to, że błędy w rejestrach są celowo wykorzystywane do wyborczych oszustw, to wymagają one jak najszybszego wyeliminowania. Receptą ma być skomputeryzowany system rejestru wyborców, który na bieżąco jest aktualizowany. Prace nad wdrożeniem takie scentralizowanego systemu prowadzi obecnie osiem amerykańskich stanów: Kolorado, Delaware, Maryland, Nevada, Oregon, Utah, Wirginia i Waszyngton.

Autorzy raportu podkreślają, że mając na względzie liczbę poważnych błędów w systemie rejestracji, w czasie najbliższych wyborów – zarówno prawyborów jaki i listopadowych wyborów generalnych – należy położyć duży nacisk na sprawdzanie tożsamości wyborców i tego, czy są uprawnieni do głosowania.

mp


5 KOMENTARZE

  1. USA ma zupełnie dobrze zorganizowany proces kontroli systemowej eliminacji błędów w zapisach woli wyborców, że ach niech się skryją krytykanci. Pojęcie jakieś trzeba mieć o tym jak zorganizować tak wielką akcję. W wyborach chodzi o to aby każdy uprawniony (czynnie – czy – biernie) miał absolutne przekonanie, że jego głos został zapisany[zanotowany] zgodnie z jego wolą, czyli prawda! Jak w wielu zawodach, tak i tu w wyborze chodzi o prawdę. Inna sprawa z nieboszczykami. To na szczęście tylko miszung w bazie danych. I to przejściowy. Wiem o tym z praktyki.

  2. Procedury wyborcze w tym kraju sa kretynskie. Glosuje sie na kandytawow, a dobiero oni oddaja glos na prezydenta.
    Moze sie okazac, ze wiecej ludzi glosowalo na jedengo kandyata a wygral drugi. Prawo wyborcze w kazdym stanie inne daje duzo mozliwosci do przekretow

  3. Jaki czyn Człowieka ma same zalety? Zdarzają się przecież wady.Chodzi tylko o ich minimalizację.
    Porównując system amerykańskich wyborów do systemów wyborczych innych krajów, ten amerykański, wypracowany przez wielkie umysły [nie tylko tzw. Ojców Założycieli] ma dużo szans na priorytet. Dlaczego? Ludzi coraz więcej, dlatego system przedstawicielski MUSI działać a tu działa dosyć sprawnie. Referendami nie da się rządzić!
    Tylko PRAWO BOSKIE jest bez wad.

REKLAMA

2097986329 views

REKLAMA

REKLAMA

2097986562 views

REKLAMA

2099782954 views

REKLAMA

2097986705 views

REKLAMA

2097986806 views

REKLAMA

2097986916 views