REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Wstępne rezultaty lokalnych wyścigów wyborczych

Wstępne rezultaty lokalnych wyścigów wyborczych

-

We wtorek 3 listopada wyborcy głosowali nie tylko w wyborach prezydenckich, ale też na kandydatów na urzędy federalne, stanowe i lokalne. Mieszkańcy Illinois głosowali ws. ważnej poprawki do stanowej konstytucji – Fair Tax Amendment.

Zacięte wyścigi na kongresmana toczyły się w kilku okręgach, w których zamieszkuje Polonia. W 3. okręgu demokratka Marie Newman była na prowadzeniu z republikaninem Mike’em Fricilone. Miała przewagę 53% do 47% przy rezultatach z 90% obwodów wyborczych.

W 5. okręgu długoletni kongresman Mike Quigley zdecydowanie pokonał republikanina Tommy’ego Hansona i “zielonego” Thomasa Wildę stosunkiem głosów 71% do 26% do 3%.

W 6. okręgu toczył się wyrównany wyścig między kongresmanem Seanem Castenem z republikanką Jeannie Ives. Daleko w tyle pozostawał libertarianin Bill Redpath.

W 8. okręgu demokratyczny kongresman Raja Krishnamoorthi zwyciężył z libertarianinem Prestonem Gabrielem Nelsonem przewagą 70% do 30%.

W 9. okręgu demokratyczna kongresmenka Jan Schakowsky pokonała republikanina Sargisa Sangari stosunkiem głosów: 67% do 33%.

W 10. okręgu demokratyczny kongresman Brad Schneider toczył wyrównany pojedynek z republikanką Valerie Ramirez Mukherjee.

W 11. okręgu demokratyczny kongresman Bill Foster pokonał przewagą 65% głosów do 36% republikanina Ricka Laiba.

O reelekcję do Senatu stanowego z 10. okręgu walczył demokratyczny senator Robert Martwick, któremu urząd próbuje odebrać republikanin Anthony Beckman. Przy wynikach z 96% obwodów obaj kandydaci mieli po 50% głosów ( z przewagą 7 głosów dla Martwicka).

Demokratyczna posłanka stanowa Lindsey LaPointe w 19. okręgu miała przewagę nad republikaninem Jeffem Muehlfelderem i libertarianinem Josephem Schreinerem: 55,4% do 41,2% do 3,4%.

W 20. okręgu republikański poseł Brad Stephens miał przewagę 59% do 41% nad demokratką Michelle Darbro.

W 45. okręgu demokratyczna posłanka Diane Pappas (Danuta Chudzik) toczyła zacięty pojedynek z republikaninem Sethem Lewisem.

W powiecie Cook demokratyczna prokurator stanowa Kim Foxx pokonała republikanina Pata O’Briena i libertarianina Briana Dennehy: 53% do 41% do 7%.

W wyścigu o urząd sekretarza sądu okręgowego wygrała demokratyczna senatorka stanowa Iris Martinez z republikanką Barbarą Bellar: 71% do 29%.

Popierany przez naszą gazetę republikanin Dan Patlak ubiegający się o reelekcję na komisarza Rady Rewizyjnej ds. Podatków w powiecie Cook w 1. okręgu wyborczym był na prowdzeniu przed rywalką, demokratką Tammy Wendt.

W powiecie Lake Emilia Czyszczoń, ubiegająca się o stanowisko rejestratora aktów własności nieruchomości z ramienia Partii Republikańskiej, miała przewagę 56% do 44% nad demokratką Mary Ellen Vanderventer.

Mieszkańcy Illinois głosowali ws. ważnej poprawki do stanowej konstytucji – Fair Tax Amendment. Przegłosowanie poprawki pozwoliłoby zmienić dotychczasowy stały (liniowy – flat income tax rate) podatek od dochodu na podatek ruchomy (stopniowalny, progresywny – progressive, graduated). Przy wynikach z 90% obwodów za odrzuceniem propozycji głosowało więcej wyborców niż za jej przyjęciem.

Zwycięzcy elekcji będą podejmować ważne dla nas decyzje w kwestiach m.in.: polityki zagranicznej i krajowej, bezpieczeństwa, podatków, opieki zdrowotnej i walki z COVID-19. Do tematyki wyborczej powrócimy na naszych łamach. (ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Powrót Boeinga 737 MAX

Pamiętny dzień z prezydentem

Chichot norek

Nowojorski kult

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks