REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Wybory 2012 10 najlepszych momentów kampanii wyborczej

10 najlepszych momentów kampanii wyborczej

-

Kampania, kampania i po kampanii. Poniżej prezentujemy 10 najlepszych według portalu thinkprogress.org momentów przedwyborczego wyścigu.

fot. Facebook.com/ mecwodt - "Segregatory pełne kobiet" szybko zostały "podchwycone" przez działający ch w sieci "grafików"

REKLAMA

1. Oops. Podczas prawyborów w Partii Republikańskiej w listopadzie ubiegłego roku Rick Perry zaczął groźnie: „I coś wam powiem. Jak tam wejdę, to trzy agencje rządowe znikają”. Jednak z sekundy na sekundę było już tylko gorzej. „Handel, Edukacja i… jaka była trzecia? Hmm”. Przy salwach śmiechu Perry spojrzał z nadzieją w lewo, jednak stojący tam Ron Paul nie był zbyt pomocny: „Potrzebujesz pięciu”, powiedział. W końcu, po 53 sekundach, Perry sam podsumował swoje wystąpienie; tym razem na szczęście wystarczyło jedno słowo: „Oops”.

2. Małżeństwo jest jak… Rick Santorum jest przeciwny zawieraniu związku małżeńskiego przez osoby tej samej płci. To wiadomo nie od dziś. Jednak jak mało kto Santorum potrafi przedstawić swoje argumenty w tak logiczny i błyskotliwy sposób, że chyba nawet geje i lesbijki muszą przyznać mu rację. Podczas spotkania wyborczego w Iowa Santorum pokazał dlaczego społeczeństwo nie może „redefiniować” małżeństwa: „To tak jakby powiedzieć, że ta szklanka wody to szklanka piwa. Cóż, można mówić, że to szklanka piwa, ale to nie jest szklanka piwa. To szklanka wody. A woda jest tym, czym jest. Małżeństwo jest tym, czym jest małżeństwo”. Jeśli zaś porównanie z wodą i piwem wydaje się komuś zbyt abstrakcyjne, zawsze można zagłębić się w pozostałe przemyślenia Republikanina: przy innych okazjach Santorum przekonywał, że serwetka to nie papier toaletowy, herbata to nie piłka baseballowa, a drzewo to nie samochód.

3. Krzesło Eastwooda. Podczas konwencji Republikanów w Tampa na Florydzie Clint Eastwood przyćmił samego Romneya monologiem do pustego krzesła, na którym siedział niewidzialny Obama i nieustannie próbował uciszać legendę kina.

4. 10 tys. dolarów. W grudniu 2011 roku, w czasie debaty wewnątrz Partii Republikańskiej, Rick Perry zarzucił Mittowi Romneyowi, że popiera obowiązkowe ubezpieczenia zdrowotne. W odpowiedzi Romney z uśmiechem wyciągnął rękę, mówiąc „zakładamy się o 10 tysięcy?” Sprawiał przy tym wrażenie, jakby taka kwota nie robiła na nim żadnego wrażenia i równie dobrze mógłby się zakładać o butelkę piwa. Perry zakładu nie przyjął, a Romney stracił w oczach ciężko pracujących wyborców.

5. Barbarzyńcy. Przez całą kampanię Michele Bachmann konsekwentnie odmawiała komentarza na temat działalności męża Markusa, którego chrześcijańskie kliniki terapeutyczne rzekomo instruują homoseksualnych pacjentów jak mogą oni zmienić swoją orientację poprzez terapię i modlitwę. Marcus Bachmann zasłynął również wypowiedzią, w której określił gejów jako „barbarzyńców”, dodając, że „barbarzyńcy powinni być edukowani i dyscyplinowani”.

6. I Am America. Uwagę redakcji thinkprogress.org zwrócił także spot wyborczy Hermana Caina, na którym szef sztabu Mark Block zachwala Caina, a na koniec w iście aktorskim stylu zaciąga się papierosem i wypuszcza dym na kamerę przy akompaniamencie piosenki „I Am America”.

7. Kolonia na księżycu. W wystąpieniu podczas prawyborów Partii Republikańskiej na Florydzie Newt Gingrich zapewnił, że doprowadzi do powstania amerykańskiej bazy na księżycu „przed końcem drugiej kadencji”.

8. Segregatory pełne kobiet. Chcąc przypodobać się żeńskiej części elektoratu, Mitt Romney przekonywał, że jako gubernator stanu Massachusetts robił wszystko, by w jego gabinecie znalazło się jak najwięcej miejsca dla wykwalifikowanych kobiet. Ponoć zwrócił się nawet o pomoc do bliżej niesprecyzowanych „grup kobiecych”, od których wrócił z całymi segregatorami kandydatek.

9. Romnezja. W wystąpieniu na Uniwersytecie George’a Masona w zeszłym miesiącu Barack Obama przyjął nową strategię ataku na Romneya, mówiąc, że jeśli ktoś zmienia zdanie w kluczowych kwestiach, to prawdopodobnie cierpi na romnezję, przypadłość objawiającą się zapominaniem o składanych w przeszłości obietnicach i głoszonych przekonaniach.

10. Wycisk. Magazyn Time zamieścił w październikowym wydaniu zdjęcia Paula Ryana – w krótkich spodenkach, szarej koszuli i czerwonej czapce z daszkiem odwróconym do tyłu – trenującego z ciężarkami. Ryan to entuzjasta planu treningowego znanego jako P90X.

Opracował Paweł Wiciński

Czytaj więcej o WYBORACH 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA