REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Ashli Babbit, śmiertelnie postrzelona podczas szturmu na Kapitol, to była wojskowa

Ashli Babbit, śmiertelnie postrzelona podczas szturmu na Kapitol, to była wojskowa

-

Policja potwierdziła, że kobieta śmiertelnie postrzelona podczas szturmu zwolenników Donalda Trumpa na Kapitol to Ashli Babbit z San Diego. Media ustaliły, że służyła w przeszłości w Siłach Powietrznych Stanów Zjednoczonych. Na Twitterze wychwalała Trumpa.

Kobieta, jak podała telewizja Fox News, była weteranką Air Force – w których służyła przez 14 lat – i gorącą zwolenniczką Donalda Trumpa. „Nic nas nie powstrzyma. Burza jest tutaj i będzie w DC w mniej niż 24 godziny” – pisała na Twitterze dzień przed środowymi protestami i zamieszkami w Waszyngtonie.

REKLAMA

2147483647 clicks

35-latka mieszkała wraz z mężem niedaleko San Diego. Do Waszyngtonu udała się, by wziąć udział w protestach zwolenników Trumpa, którzy twierdzą, że w USA doszło do sfałszowania wyborów, a w środę próbowali siłowo przeszkodzić w zatwierdzeniu przez Kongres zwycięstwa Joe Bidena.

Z jej aktywności na Twitterze wynika, że popierała Trumpa i jego tezę o sfałszowaniu wyborów. Była również przeciwniczką restrykcji związanych z Covid-19, np. noszenia masek.

Babbit została postrzelona w klatkę piersiową w czasie szturmu na Kongres. Prawdopodobnie strzał padł, gdy próbowała przez okno dostać się do jednego z pomieszczeń Kapitolu. Nie wiadomo, kto strzelał i jak dokładnie wyglądały okoliczności, chociaż w internecie pojawiło się nagranie, na którym widać Babbit. Policja zapowiedziała, że przeprowadzone zostanie śledztwo w celu wyjaśnienia tej sprawy.

Potwierdzono też śmierć trzech innych osób, jak podano, z powodu „nagłych sytuacji medycznych”.

Szef stołecznej policji poinformował w nocy, że zatrzymano dotąd 52 osoby w związku z wtargnięciem na teren Kapitolu oraz nielegalnym posiadaniem broni.

Do środowych wydarzeń doszło podczas marszu zwolenników Donalda Trumpa pod hasłem “Uratujmy Amerykę”. Na około godzinę przed wtargnięciem części z nich, Trump przemawiał do zebranych, zachęcając ich, by “nigdy nie poddawali się” w walce przeciwko sfałszowanym jego zdaniem wyborom. Wtargnięcie zwolenników prezydenta przerwało i przedłużyło proces zatwierdzania przez Kongres wyników wyborów. (PAP)

REKLAMA

2131733328 views

REKLAMA

REKLAMA

2131733343 views

REKLAMA

REKLAMA

2133529663 views

REKLAMA

2131733353 views

REKLAMA

2131733356 views

REKLAMA

2131733360 views