0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaWideoWideo. Pijany kierowca wjechał na pas startowy

Wideo. Pijany kierowca wjechał na pas startowy

-

24-letni Kenneth Mazik trafił w czwartek za kratki, po tym jak wjechał swym Jeepem na pas startowy na lotnisku w Filadelfii. Samochód tuż przed lądowaniem jednego z samolotów spostrzegli kontrolerzy lotu. Ruch na Philadelphia International Airport był sparaliżowany przez około pół godziny. Mazik był pod wpływem alkoholu.

fot. Philadelphia Police Dept./ Kenneth Mazik

REKLAMA

Mężczyzna około 11.00 czasu lokalnego wjechał na lotnisko przez jedną z bram, przy których nie było strażników. Kenneth Mazik wjechał z impetem w metalowe ogrodzenie i ruszył w kierunku pasa startowego, w czasie kiedy jeden z samolotów przygotowywał się do lądowania. Maszyna US Airways była 15 sekund od lądowania.

Kontrolerzy, którzy dostrzegli „podejrzany obiekt” opóźnili w porę lądowanie, a ochrona lotniska i policja błyskawicznie rozpoczęły pościg za intruzem. Udało się go zatrzymać kilka minut później. 24-latek trafił za kratki, gdzie usłyszał szereg zarzutów, w tym m.in. prowadzenia pod wpływem alkoholu, narażenia na niebezpieczeństwo życia innych osób oraz stawiania oporu przy aresztowaniu.

Według ustaleń policji Mazik czekał w swym samochodzie na moment, aż do lotniska z bliży się samolot. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna chciał spowodować katastrofę lotniczą.

Mimo, że sytuacja na lotnisku wróciła do normy po niespełna godzinie władze lotnicze są zaniepokojone incydentem, który obnażył niedoskonałości w systemie ochrony wielu portów lotniczych.

Zobacz nagranie wykonane przez jednego z pilotów oczekujących na wylot:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Jc03TCWeWUY[/youtube]

in


3 KOMENTARZE

    • nazwisko mazik moze byc tzw “siodma woda po kisielu” , moze jego prababcia tutaj batorym przyplynela , takze z niego taki polak jak z ciebie amerykanin ( nic nie ujmujac ani tobie ani amerykanom…)

REKLAMA

2121797421 views

REKLAMA

REKLAMA

2121797441 views

REKLAMA

REKLAMA

2123593761 views

REKLAMA

2121797452 views

REKLAMA

2121797461 views

REKLAMA

2121797465 views