REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaKulturaW Newark pożegnano Whitney Houston

W Newark pożegnano Whitney Houston

-

W New Hope Babtist Church w Newark zakończyła się ceremonia żałobna Whitney Houston. Pogrzeb gwiazdy odbywał się w kościele, w którym jako dziecko śpiewała Whitney. Uroczystość miała charakter prywatny i była zamknięta dla mediów. Miliony fanów na całym świecie oglądała transmisję z pogrzebu na żywo w Internecie.

fot. Pogrzeb Whitney Houston w kościele w Newark w New Jersey

REKLAMA

W uroczystości żałobnej wzięły udział setki gwiazd oraz rodzina i przyjaciele zmarłej tydzień temu piosenkarki. W kościele w Newark w New Jersey zebrało się około półtora tysiąca osób. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Kevin Costner, który partnerował Whitney Houston w kultowym już filmie „Bodyguard”, Steve Wonder, Alicia Keys. W pogrzebie bierze udział także matka chrzestna Houston, Aretha Franklin, która w ostatniej chwili z powodów zdrowotnych odwołała swój występ.

Trumna z ciałem Whitney Houston została przewieziona do kościoła z domu pogrzebowego złotym karawanem. Teren wokół świątyni zamknięty był dla fanów oraz dziennikarzy. Także goście obecni w kościele nie mogli robić zdjęć ani nagrywać ceremonii.

Uroczystość odbywająca się pod wymownym hasłem „Whitney homecoming” potrwała blisko trzy godzinie. Pogrzeb prowadził pastor Marvin L. Winans, wieloletni przyjaciel rodziny Houstonów.

fot. Podczas uroczystości głos zabrał m.in.Kevin Costner

Wśród zaproszonych gości byli m.in. Aretha Franklin, matka chrzestna Whitney Houston; piosenkarz Stevie Wonder; aktor Kevin Costner; dziennikarka Oprah Winfrey; piosenkarka Alicia Keys; aktor i reżyser Tyler Perry; piosenkarz Elton John; piosenkarka Beyonce oraz jej mąż – raper Jay-Z; Bill Cosby – aktor, komiki producent telewizyjny; Clive Davis – producent, mentor Whitney Houston; czarnoskóry polityk i aktywista z Chicago Jesse Jackson i Dionne Warwick – kuzynka Houston, piosenkarka. W pogrzebie uczestniczyła także matka gwiazdy, Cissy Houston oraz 18-letnia córka Bobbi Kristina.

Pomimo wcześniejszych informacji, że rodzina piosenkarki nie chce aby w uroczystości wziął udział jej były mąż Bobby Brown. Artysta został zaproszony ze względu na córkę pary. Trwające od 1992 do 2007 roku małżeństwo Houston i Browna pełne było przemocy, skandali i według wielu to właśnie związek z muzykiem doprowadził do uzależnienia Houston od narkotyków. Brown opuścił jednak kościół po 20 minutach kiedy zabrakło miejsca dla grupy niezaprosoznych gości, z którymi artysta pojawił się na pogrzebie.

Podczas ceremonii głos zabrali m.in. Kevin Costner, Clive Davis i Tyler Perry. Muzyczny hołd Whitney Houston oddali Alicia Keys, Stevie Wonder, Dionne Warwick, Donnie McClurkin, Kim Burrell oraz Bebe&CeCe Winans.

48-letnia gwiazda muzyki pop została znaleziona martwa w jej pokoju hotelowym w Beverly Hills w sobotę 11 lutego. Przyczyna śmierci na razie nie jest znana. Spekuluje się, że do zgonu Whitney Houston mogły przyczynić się leki uspokajające w połączeniu z alkoholem. Na wyniki badań toksykologicznych trzeba będzie poczekać  od 4 do6 tygodni.

mp

Zobacz wideo:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=G1FWJ8XzVQI&feature=youtu.be[/youtube]

Visit msnbc.com for breaking news, world news, and news about the economy

 Visit msnbc.com for breaking news, world news, and news about the economy

Zobacz więcej na temat WHITNEY HOUSTON

 

1 KOMENTARZ

REKLAMA

2116524771 views

REKLAMA

REKLAMA

2116524972 views

REKLAMA

REKLAMA

2118321345 views

REKLAMA

2116525085 views

REKLAMA

2116525172 views

REKLAMA

2116525263 views