REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaWideoUSA przepraszają za rasistowską wpadkę swojej dyplomatki

USA przepraszają za rasistowską wpadkę swojej dyplomatki

-

Konsulat USA w indyjskim Madrasie wystosował oficjalne przeprosiny za niefortunne zachowanie amerykańskiej wicekonsul Maureen Chao podczas piątkowej wizyty w stolicy stanu Tamil Nadu. Amerykańska dyplomatka usiłowała wyjaśnić tamilskim dzieciom, że może mieć taką samą karnację jak one, jeśli ubrudzi się podczas podróży pociągiem.

fot. Wypowiedź Maureen Chao w Madrasie, indyjskie władze uznały za rasistowską

Do niefortunnego wydarzenia doszło w ubiegły piątek w stolicy południowego indyjskiego  Tamil Nadu. Amerykańska wicekonsul, Maureen Chao, spotkała się z tamilskimi dziećmi w jednej ze szkół w  Madrasie, gdzie opowiadała im o swojej niedawno odbytej podróży.

REKLAMA

– Moja podróż z Delhi do stanu Orissa miała trwać 24 godziny – opowiadała Chao. – Niestety po 72 godzinach podróży wciąż nie dotarliśmy do celu, a moja skóra stała się brudna i ciemna, jak skóra Tamilów – przekonywała.

Wypowiedź Maureen Chao wywołała oburzenie wśród miejscowych polityków. Sekretarz generalny stanu, Jayalalitha, twierdzi, że komentarz Maureen Chao był rasistowski i zupełnie nie na miejscu. – Mam nadzieję, że wszyscy są zgodni co do tego, że sformułowanie użyte przez panią Chao uwłacza wszystkim Tamilom – dodał.

Komunistyczna Partia Indii zażądała dymisji Maureen Chao ze stanowiska wicekonsula ze względu na jej rasistowskie poglądy. Narodowy sekretarz partii, D Raja, oświadczył, że takie zachowanie nie może być tolerowane, zwłaszcza podczas kadencji Baracka Obamy.

Amerykański konsulat wystosował oficjalne przeprosiny do indyjskich władz stanu  za wypowiedź swojej dyplomatki. W przeprosinach opublikowanych na stronie internetowej konsulatu czytamy, że „dyplomatka relacjonowała jedynie swoje wspomnienia z prowadzonych 23 lata temu badań w Indiach”, a „amerykańsko-indyjska przyjaźń opiera się na wspólnych wartościach, takich jak demokracja, wolność i szacunek dla kulturowej oraz religijnej różnorodności”.

AS

Zobacz wideo:

2 KOMENTARZE

  1. Jak juz mowa o nieodpowiednich zachowaniach to potepiac nalezy kazdego kto czepia sie rasy, wyznania, plci etc. Zatem przypomne, ze w 2008r. pewien minister platformy, po wyborze prezydenta B.Obamy, opowiadal publicznie dow-cip o przodkach prezydenta, dzieki ktorym uzyskal ON polskie korzenie. Dlaczego? Otoz przodkowie B.Obamy w Kenii posilali sie rzekomo cialami misjonarzy z Polski. Do tej pory minister czuje sie dobrze i na swoim stanowisku nie takie gafy strzela!

REKLAMA

2128641979 views

REKLAMA

REKLAMA

2128641995 views

REKLAMA

REKLAMA

2130438315 views

REKLAMA

2128642005 views

REKLAMA

2128642009 views

REKLAMA

2128642013 views