REKLAMA

2118684525 views

REKLAMA

2118684524 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaWideoRządowy raport: Arpaio łamie prawa obywatelskie Latynosów

Rządowy raport: Arpaio łamie prawa obywatelskie Latynosów

-

Szeryf Arizony Joe Arpaio nagminnie lekceważył prawa obywatelskie Latynosów, dopuszczając się wobec nich dyskryminacji i rasowego profilowania – stwierdza raport śledczych z Departamentu Sprawiedliwości USA.

Departament Sprawiedliwości walczy z dyskryminacją Latynosów w Arizonie, ale równie twardo swojej polityki broni szeryf Joe Arpaio

REKLAMA

Biurem szeryfa usłyszało ultimatum: albo zmieni swoje praktyki albo w wyniku postępowania sądowego straci miliony dolarów rządowych dotacji. Najgroźniejszy stróż prawa USA ma czas do 4 stycznia, by przemyśleć swoją politykę.

Czytaj: Arpaio pozwany za dyskryminację Latynosów

W raporcie czytamy, że w hrabstwie Maricopa Latynosi są od czterech do dziewięciu razy częściej zatrzymywani przez policję niż nie-Latynosi. Są bezprawnie aresztowani i więzieni, bo w przypadku wszystkich aresztantów z góry zakłada się, że przebywają w kraju nielegalnie.

Dokument stwierdza również, że biuro szeryfa wykorzystuje do nękania zatrzymanych barierę językową i za nierozumienie komend w języku angielskim zamyka do 23 godzin w izolatkach  lub do 72 godzin w celach, bez zapewniania podstawowych potrzeb, w tym pożywienia.

Ujawniono także, że niektórzy funkcjonariusze w rozmowach między sobą i z więźniami posługiwali się rasistowskimi wyzwiskami.

Zobacz: Szeryf Arpaio ściga nielegalnych a pobłaża dewiantom

Skutki raportu były natychmiastowe. Departament Bezpieczeństwa Krajowego (DHS) ogłosił, że zrywa współpracę z podwładnymi Arpaio, pozbawiając ich możliwości sprawdzania w bazie danych statusu imigracyjnego zatrzymanych. Biuro szeryfa ma mieć także ograniczony dostęp do programu korzystania z baz odcisków placów pomagających w identyfikowaniu nielegalnych.

Z danych biura szeryfa wynika co innego. 57 procent z 1,500 zatrzymanych w 20 nalotach przeprowadzonych od stycznia 2008 roku mieli stanowić nielegalni imigranci. Sam Arpaio wcale nie zamierza składać broni. Oto jego odpowiedź na rządowy raport…

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Z9UO8ogI1mc[/youtube]

Czytaj też: Sąd Najwyższy zdecyduje o przepisach antyimigracyjnych z Arizony

as

7 KOMENTARZE

    • Tutaj wlasnie tkwi sedno sprawy (zalezny), ty nic nie widzisz. Zupelnie inaczej bys spiewal, gdyby w Chicago cie zatrzymano za wielka glowe i wsadzono do pierdla na kilka dni.

    • rysiu ty masz jakis uraz do fox news. stara ci poszla w tango z jakims reporterem z fox news? kazde dziecko zyjace w tej szerokosci geograficznej wie kogo promuje fox news a kogo cnn. a ty tak biadolisz i lzy wylewasz na ten fox news jakbys jakas sensacje odkryl. czy ciebie w domu ktos zmusza do ogladania fox-a? jesli nie ,smialo, bez obaw wiekszej oplaty przelacz na cnn i sluchaj do bolu jak malinowo jest i jak slodko bedzie. po co sie katujesz czym s czego nie popierasz? no chyba ze nie ogladasz ale wtedy skad moglbys wiedziec ze sa prorepublikanscy 🙂
      gamon jestes niereformowalny 🙂

    • No widzisz Czarus, twoj problem polega na tym, ze ty nie masz zielonego pojecia o tym, ze oprocz Fox news i CNN sa inne stacje – nie wspominajac o innych zrodlach informacji. Poza tym slogan “fair and balanced” (http://www.urbandictionary.com/define.php?term=fair%20and%20balanced) dla mnie osobiscie znaczy tyle samo co “Czarus inteligent”. Uwierz mi Czarus, ja nawet nie musze ogladac Fox News, zeby dowiedziec sie co tam nadaja – mi wystarczy z niemala meka przeczytac twoje wypociny, LOL.

REKLAMA

2118011734 views

REKLAMA

2118011871 views

REKLAMA

REKLAMA

2119808230 views

REKLAMA

2118011957 views

REKLAMA

2118012030 views

REKLAMA

2118012097 views