REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Prezydent w orędziu: życzę, byśmy w coraz większym stopniu stawali się wspólnotą...

Prezydent w orędziu: życzę, byśmy w coraz większym stopniu stawali się wspólnotą (ZOBACZ WIDEO)

-

Prezydent RP Andrzej Duda fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP
Prezydent RP Andrzej Duda fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP

Prezydent Andrzej Duda życzył w noworocznym orędziu, by Polacy w coraz większym stopniu stawali się wspólnotą. Możemy się różnić, lecz musimy ze sobą rozmawiać – mówił. Oświadczył też, że władza zwierzchnia należy do narodu, a prawo powinno być tworzone z obywatelami i dla nich.

REKLAMA

W czwartkowy, sylwestrowy wieczór w transmitowanym przez telewizję orędziu prezydent szczególne życzenia złożył m.in. rodzinom, matkom, przedsiębiorcom, ludziom kultury, czy sportowcom. Życzył wszystkim, by Polska, w niespokojnych czasach, “pozostawał obszarem pokoju i bezpieczeństwa”. Zapewnił też, że będzie prowadził aktywną politykę zagraniczną, broniąc politycznych i gospodarczych interesów Rzeczypospolitej.

“Jako prezydent Polski życzę wszystkim moim rodakom, wszystkim obywatelom Rzeczypospolitej, abyśmy w coraz większym stopniu stawali się wspólnotą. Łączy nas kultura, język, a przede wszystkim miłość do ojczyzny. Łączy nas historia: w przyszłym roku będziemy obchodzić 1050-lecie chrztu Polski, wydarzenia, które w dużej mierze ukształtowało nasz naród. Naród miłujący wolność, waleczny, dumny, a jednocześnie tolerancyjny wobec innych nacji i innych wyznań” – mówił prezydent.

Zaznaczył, że “władza zwierzchnia w naszym państwie należy do narodu”. “Dlatego uważam, że prawo w Rzeczypospolitej powinno być tworzone z obywatelami, a przede wszystkim dla obywateli” – mówił. “Wszyscy pragniemy, by Polska była krajem spokoju i dobrobytu, państwem silnym i bezpiecznym. Mamy wspólne cele i dążenia, choć różne poglądy. Żyjemy jednak w demokracji, a swoboda wypowiedzi to jedna z jej wielu zalet. Możemy różnić się w opiniach, lecz musimy ze sobą rozmawiać, słuchając i szanując się nawzajem” – apelował Duda.

Złożył życzenia polskim rodzinom i matkom, na których – jak ocenił – “spoczywa największy ciężar i największa odpowiedzialność za to, jakie będą przyszłe pokolenia”.

Prezydent przekazał życzenia także przedsiębiorcom. “Swoim codziennym trudem przyczyniacie się państwo do budowania dobrobytu całego społeczeństwa. Filarem naszej gospodarki są przecież małe i średnie firmy, często rodzinne, tworzone wysiłkiem kilku pokoleń, dynamiczne i innowacyjne. Obowiązkiem władz jest kształtowanie przyjaznych warunków dla rodzimych przedsiębiorców i zagwarantowanie im równych szans w rywalizacji ze światowymi potentatami” – mówił.

“W ten wieczór kieruję swoje myśli także ku rodakom o długim stażu pracy. Wiem, że czekają państwo na sprawiedliwy system emerytalny, w którym każdy rozstrzygnie, kiedy chce zakończyć swoją zawodową drogę. Uważam, że tę niezwykle ważną decyzję należy powierzyć obywatelom. Należy ufać mądrości Polaków” – powiedział prezydent.

“Polska to nasz rodzinny dom. Chciałbym, aby nasza wspólnota obejmowała coraz liczniejszych Polaków wracających do ojczyzny. Mam nadzieję, że władze państwowe i samorządowe zadbają o to, by owe powroty były łatwiejsze, mniej uciążliwe. Wierzę także, że poprawa perspektyw w Polsce skłoni do powrotu tych, którzy wyjechali w ostatnich latach na Zachód”.

Andrzej Duda życzył, aby “we współczesnym, niespokojnym świecie nasz kraj pozostawał obszarem pokoju i bezpieczeństwa”. “Jako głowa państwa i najwyższy zwierzchnik Sił Zbrojnych zapewniam, że będę dążył do zwiększenia naszego potencjału obronnego” – zaznaczył.

Prezydent podkreślił, że w świecie liczą się ci, którzy dobitnie przedstawiają swoje cele i śmiało je realizują. “Nadal więc będę prowadził aktywną politykę zagraniczną, broniąc politycznych i gospodarczych interesów Rzeczypospolitej, broniąc jej wizerunku i dobrego imienia na świecie oraz dbając o przebywających za granicą Polaków” – oświadczył.

W nadchodzącym roku prezydent życzył także wielu inspiracji ludziom kultury, szczególnie tym, którzy poprzez literaturę, muzykę, sztukę rozsławiają Polskę w świecie, wielu wspaniałych odkryć polskim naukowcom oraz sukcesów sportowcom, których czekają w 2016 roku igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro i piłkarskie mistrzostwa Europy we Francji.

“Wszystkim Polakom – w ojczyźnie i poza jej granicami – gorąco życzę, by spełnili wszystkie swoje marzenia. Aby uwierzyli w siebie, aby popatrzyli w przyszłość z optymizmem. Życzę spokojnego, szczęśliwego, owocnego i dobrego Nowego Roku!” – zakończył. (PAP)

[ot-video type=”youtube” url=”https://youtu.be/wS7Z8C-Pn3Q”]

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

12 KOMENTARZE

    • Szkoda, że nie mogą ingerować. To by może tego obecnego horroru w Polsce teraz nie było.
      Część np. węgierskich polityków już nie ma prawa wjazdu do USA. Przynajmniej tyle

  1. I co polonusy ,pisalem przed wyborami ,ze Duda to dramat dla Polski?Ktos jeszcze wierzy w te jego brednie?On jedno mowi a w nocy z Kaczynskim demontuja Polske i to do takiego stanu ,ze juz nie tylko w Polsce oburzaja sie profesorowie prawa ,sedziowie ,dziennikarze ,ludzie kultury i sztuki i zwykli obywatele ale juz caly swiat niedowierza w to co w Polsce wyprawia PIS a Unia Europejska rozwaza nawet odebranie Polsce glosu w parlamencie europejskim.Brawo ,sluchajcie dalej bredni pseudo dziennikarki na uslugach PIS -Lucji Sliwy.

  2. W wolnej Polsce mielismy czterech prezydentow -P.Kaczynski odszedl tragicznie, tak wiec P.Walesa ,P.Kwasniewski,P.Komorowski – Pan prezydent Duda nie ma agenturalnej przeszlosci, wykonuje swoja prace trzezwy nie kradnie Jak na Polski cyrk duzo zalet Pozdrawiam Rodakow

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks