REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaWideoPrawnik ds. adopcji handlowała dziećmi

Prawnik ds. adopcji handlowała dziećmi

-

Ceniona prawniczka z Kalifornii specjalizująca się w adopcji została w piątek skazana za udział w siatce przestępczej handlującej dziećmi, która sprzedawała jeszcze nienarodzone dzieci surogatek nawet za 100 tys. dolarów.

fot. Prawniczka z Kalifornii uczestniczyła w tworzeniu niezgodnego z prawem banku surogatek na Ukrainie

Theresa Erickson uczestniczyła w biznesie adopcyjnym, który wykorzystując stanowe luki prawne, narzucał matkom zastępczym w Kalifornii podpisywanie umów z potencjalnymi klientami zanim kobiety w ogóle zaszły w ciążę.

REKLAMA

Prawniczka usłyszała zarzut brania udział w oszustwach transakcyjnych w internecie, do których przyznała się już w sierpniu. Kobieta została skazana na pięć miesięcy pozbawienia wolności i dziewięć miesięcy aresztu domowego, a także karę grzywny w wysokości 70 tys. dolarów i trzyletni nadzór kuratora po wyjściu z więzienia. Ponadto Erickson ma zapłacić do 400 tys. dolarów odszkodowania.

Pani prawnik i jej trzech wspólników pobierali opłaty od par, które myślały, że płacą za opiekę nad urodzonymi już dziećmi, które wymagały dodatkowej troski, bo inni rodzice wycofali się z kontraktu.

W rzeczywistości surogatki zachodziły w ciążę przez transfer zarodków, który odbywał się na Ukrainie. Prowadzono tam „rejestr nienarodzonych dzieci” dla niczego niepodejrzewających i spragnionych potomstwa amerykańskich par – wyjaśnia prokuratura.

43-letnia Erickson składała fałszywe dokumenty do sądu rodzinnego powiatu San Diego, by umowy zostały zalegalizowane.

Normalne procedury adopcyjne wyglądają inaczej, inne są też wymagania i ich koszty. Prokuratura podaje, że rodzice, którzy płacili za opiekę nad dzieckiem do 100 tys. dolarów od osoby, nie rozumieli zawiłości prawnych. Wiadomo, że zawarto co najmniej 12 fałszywych umów.

Niechętne do udziału w oszustwie były same matki zastępcze i niektóre z nich doniosły na policję.

Erickson twierdzi, że zarobiła łącznie około 70 tys. dolarów w trakcie trwającego sześć lat procederu. Cieszyła się uznaniem jako prawnik ds. adopcji i wielokrotnie występowała na antenie stacji ABC, NBC, CNN i Fox News Channel.

Zobacz materiał wideo stacji CBS.

as

4 KOMENTARZE

 1. Bardzo proszę o pomoc w imieniu zlikwidowanego ośrodka adopcyjno-opiekuńczego w Otwocku.

  Najbliższe posiedzenie Sejmiku Województwa Mazowieckiego rozpocznie się w dniu 12 marca b.r. Jeśli do tego czasu do Kancelarii Sejmiku spłynie poparcie dla Ośrodka, być może sprawa ta zostanie rozpatrzona (pozytywnie) w czasie spotkanie.

  Przekaż znajomym i sam(a) napisz.

  e-mail ze wsparciem proszę kierować do: kancelaria.sejmiku@mazovia.pl, elanc@wp.pl, anna_s_ziolkowska@wp.pl, a.struzik@mazovia.pl, k.gawkowski@mazovia.pl.

  Jeśli nie masz czasu, proponuję tekst:

  Zwracam się z prośbą o jak najszybsze przywrócenie do działalności ośrodka adopcyjnego przy Fundacji Dziecko – Adopcja – Rodzina z siedzibą w Otwocku. Fundacja ta od połowy sierpnia 2010 r. prowadziła Niepubliczny Ośrodek Adopcyjno – Opiekuńczy w Otwocku. Pod jego opieką było 339 rodzin adopcyjnych. Od 1 stycznia 2012 r. ośrodek ten musiał zaprzestać swojej działalności z uwagi na wchodzące w życie z tą datą przepisy ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.
  Wiemy jednak, że możliwa jest interpretacja przepisu art. 245 ust. 1 nowej ustawy i przyjęcie, że 20 adopcji w 2010 r. należy odnieść do okresu działania ośrodka w tym roku. Przy takiej wykładni przepisu możliwe będzie dalsze funkcjonowanie naszego Ośrodka, któremu wielu wiele zawdzięcza.
  Jak napisała Dorota Wellman – dziennikarka TVN i mama: „(…) Czekają dzieci i czekają przyszli rodzice. Adopcję należy ułatwiać, a nie utrudniać. Wszystkich ludzi dobrej woli proszę o rozsądek i życiową mądrość.”

  Więcej na: http://www.stoplikwidacji.fdar.pl/

REKLAMA

2103227515 views

REKLAMA

2103227748 views

REKLAMA

2105024140 views

REKLAMA

2103227891 views

REKLAMA

2103227991 views

REKLAMA

2103228100 views