REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaWideoOrganizacje polonijne w Londynie chcą m.in. wsparcia dla Polaków wracających do kraju

Organizacje polonijne w Londynie chcą m.in. wsparcia dla Polaków wracających do kraju

-

fot.PAP
fot.PAP

Wsparcie dla Polaków, którzy chcą wrócić do kraju, w tym np. tymczasowe ulgi podatkowe, a także pomoc finansowa dla polskich szkół sobotnich – to niektóre z oczekiwań działających w Londynie organizacji polonijnych, z których przedstawicielami rozmawiała PAP.

 

REKLAMA

W poniedziałek rozpoczyna się dwudniowa wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Londynie.

„Dobrze byłoby, gdyby były możliwości na przykład łatwiejszego powrotu do Polski. Szczególnie ulgi podatkowe, powiedzmy – tymczasowe” – powiedział PAP Wiktor Moszczyński ze Stowarzyszenia Polskich Kombatantów. „Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że większość osób tutaj zostanie. Chodzi o to, żeby wzmocnić ich świadomość polską tutaj: dać większe wsparcie dla polskich szkół sobotnich, dać mocne poparcie dla rozwijania katedr nauk polskich na uczelniach brytyjskich” – postulował.

Anna Magryta ze stowarzyszenia „Aperto”, które pomaga Polakom w sprawach urzędowych i sądowych w Wielkiej Brytanii, podkreśla, że bardzo ważne dla stowarzyszenia było uzyskanie dofinansowania ze środków polskiego MSZ. „Bez tego nasza pomoc nie byłaby możliwa” – mówi.

Aleksandra Podhorodecka z Polskiej Macierzy Szkolnej przypomina, że w Wielkiej Brytanii już od 60 lat istnieją szkoły sobotnie. „Główny obowiązek ich utrzymania spoczywa na rodzicach. Niemniej miewają problemy finansowe, dlatego poważną pomocą dla tych szkół jest wsparcie finansowe. (…) Bardzo serdecznie prosimy o pomoc w utrzymaniu naszej organizacji, która jest organizacją +kapeluszową+, opiekuje się szkołami, wspiera polską edukację w Wielkiej Brytanii”. – dodała.(PAP)

[ot-video type=”youtube” url=”https://youtu.be/HcHRB1-4AOY”]

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2096877983 views

REKLAMA

REKLAMA

2096878216 views

REKLAMA

REKLAMA

2098674610 views

REKLAMA

2096878363 views

REKLAMA

2096878464 views

REKLAMA

2096878575 views