REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaWideo"Nju dżerzi" z Urysnowa. Jak studenci nabrali TVN

"Nju dżerzi" z Urysnowa. Jak studenci nabrali TVN

-

“Przez dwa lata, prawdę mówiąc większych zmian, które ja odczułem, nie było” – mówił w wyborczy wieczór korespondent stacji TVN24 z New Jersey, „pan Mateusz”. Zmian nie mógł odczuć, bo jak się okazuje „pan Mateusz” jest studentem z Ursynowa, który wraz z kolegami zakpił sobie z jednej z największych komercyjnych stacji telewizyjnych w Polsce.

fot. Facebook/ "Pan Mateusz" w pełnej krasie

REKLAMA

O wielkiej kompromitacji stacji TVN24 zrobiło się głośno, kiedy media nagłośniły sprawę opublikowanego na YouTube wideo, zatytułowanego „nju dżerzi ursynów – hał mejd – od kuchni”. Choć nagranie w sieci pojawiło się już 7 listopada (w dzień po wyborach prezydenckich w USA) sprawa nabrał rozgłosu dopiero teraz.

Wideo obnaża kulisy relacji mieszkającego rzekomo w stanie New Jersey Polaka, który na antenie stacji TVN 24 w dniu amerykańskich wyborów 6 listopada na żywo za pośrednictwem Skype’a dzielił się z rodakami w kraju nad Wisłą swymi wyborczymi refleksjami.

„Pan Mateusz” mówił m.in. że wierzy w „dawanie drugich szans” i popiera Obamę. „Kiedy rozmawiałem dzisiaj ze znajomymi po wyborach, większość nich była za Obamą” – mówi prowadzącemu wyborcze studio dziennikarzowi stacji TVN24 młodzieniec w białej koszuli i krawacie. Przyznaje także, że to pierwsze wybory w których głosował. I że w USA mieszka od dwóch lat. I chociaż w praktyce oznacza to, że „pan Mateusz” nie ma prawa głosowania w USA (aby zostać amerykańskim obywatelem trzeba mieszkać tutaj co najmniej trzy lata, a w większości przypadków pięć) nikt w studiu TVN24 wydaje się nie mieć o tym pojęcia.

I wszyscy pewnie zapomnieliby o „panu Mateuszu” z Atlantic City, gdyby nie film na YouTube. Rzekomą relację z New Jersey nagrywali koledzy rozmówcy stacji TVN24. Podobnie jaki i on w dniu wyborów w USA znajdowali się nie w Stanach Zjednoczonych, lecz w mieszkaniu przy ulicy Hirszfelda na warszawskim Ursynowie. Grupa studentów najzwyczajniej nabiła w butelkę jedną z największych w Polsce stacji telewizyjnych. Jak młodzieńcom z Ursynowa udało się przekonać producentów wyborczego studia na żywo, że mieszkają w USA i warto poświęcić im dwie minuty czasu na żywo, nie wiadomo.

Wideo cieszy się za to wielką popularnością w sieci a „pan Mateusz z Njue Dżerzi” ma już spore grono fanów na Facebooku. Stacja TVN na razie nie skomentowała kompromitującej sytuacji.

Oto nagranie opublikowane na YouTube:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OGYm3lrpSu4[/youtube]

mp

 

4 KOMENTARZE

    • Chylę czoła przed panem Mateuszem. Pięknie zagral na nosie “profesjonalistom” z TVN. Gratuluję!

  1. “O wielkiej kompromitacji stacji TVN24”
    nie wiem gdzie ta kompromitacja a juz na pewno nie wielka. zrobili sobie lebki jaja korzystajac ze skypa , nikt chyba nie przypuszczal ze technik tvn siedzi i sprawdza ip dzwoniacych sluchaczy , zreszta nawet gdyby to i tak mozna je latwo zmienic wtedy moze bylaby jakas wtopa a tutaj… jezeli ktos w tym widzi “wielka komromitacje” swiadczy to o jego plyciznie intelektualnej skoro cos takiego robi na nim wrazenie. ponizej daje link , do ludzi z jajami ktorzy zakpili sobie z operatora telefonii komorkowej slynacej z paskudnego serwisu obslugi klientow . to, to jest klasa zaslugujaca na ” czapki z glow “a nie leszcze podniecacie sie jakimis czeresniackimi zarcikami
    http://www.youtube.com/watch?v=mxXlDyTD7wo&list=FLJXUPC17lY7JmB3XXFyXDog&index=3&feature=plpp_video

REKLAMA

2128668422 views

REKLAMA

REKLAMA

2128668438 views

REKLAMA

REKLAMA

2130464758 views

REKLAMA

2128668448 views

REKLAMA

2128668452 views

REKLAMA

2128668456 views