REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Wideo Makowski o decyzji papieża: wielu biskupów uzna Franciszka za postmodernistę

Makowski o decyzji papieża: wielu biskupów uzna Franciszka za postmodernistę

-

fot.PAP
fot.PAP

Wielu biskupów i niektóre środowiska kościelne w Polsce powiedzą, że Franciszek to papież postmodernistyczny, który relatywizuje naukę Kościoła – mówi PAP teolog, publicysta Jarosław Makowski odnosząc się do decyzji papieża o upoważnieniu wszystkich kapłanów do rozgrzeszenia z grzechu aborcji.

REKLAMA

 

Papież w liście na temat Roku Świętego ogłosił, że postanowił “mimo wszelkich przeciwnych rozporządzeń” upoważnić wszystkich kapłanów do rozgrzeszenia z grzechu aborcji osób, które jej dokonały, żałują tego z całego serca i proszą o przebaczenie. Rok dedykowany miłosierdziu rozpocznie się 8 grudnia.

“Papież w roku miłosierdzia mówi, że miłosierdzie jest ważniejsze niż grzech. Wydaje mi się, że papież Franciszek wpisuje się w istotę Ewangelii, gdzie jest powiedziane, że większa jest radość z jednego nawróconego grzesznika niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu wiernych” – podkreślił Makowski.

Jak dodał, list papieża Franciszka oznacza, iż “wszystkie prawa partykularne dotyczące kapłanów, którzy mogli odpuszczać grzech aborcji (…) przestają obowiązywać”.

“Niewątpliwie w niektórych diecezjach byli księża, którzy mogli tego typu odpuszczenia grzechów dokonywać po pięciu latach kapłaństwa. Dziś papież Franciszek mówi, że w całym Kościele obowiązuje jednolite zalecenie, że może tego dokonać każdy kapłan” – podkreślił.

“To jest nawiązanie dialogu z tymi katolikami, którzy popełnili ten ciężki grzech, a chcieliby do Kościoła wrócić. To jest napisanie na drzwiach kościelnych, że mimo tego, iż popełniłeś grzech, możesz wrócić do Kościoła” – dodał Makowski.

Watykan wyjaśnił we wtorek, że decyzja papieża Franciszka nie oznacza “umniejszenia znaczenia ciężkości” grzechu aborcji. “To rozszerzenie przejawu miłosierdzia” – mówi rzecznik Watykanu.

Ksiądz Federico Lombardi nawiązując do ogłoszonego we wtorek papieskiego listu na temat Roku Świętego dedykowanego miłosierdziu, który rozpocznie się 8 grudnia, wyjaśnił dziennikarzom, że kapłani muszą uświadomić spowiadającym się, “jak ciężka jest ta zbrodnia”. Ponadto ich zadaniem, dodał, jest pomoc w zrozumieniu drogi nawrócenia. (PAP)

[ot-video type=”youtube” url=”http://youtu.be/e8D_t8f3Yfg”]

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks