REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Wideo Kto zyskał, a kto stracił na upałach?

Kto zyskał, a kto stracił na upałach?

-

fot.PAP
fot.PAP

Na upałach zyskały branże gastronomiczna i turystyczna, a także producenci i sprzedawcy m.in. klimatyzatorów, wiatraków, lodów i napojów bezalkoholowych, przede wszystkim wody. “Mówimy tu o 20 proc. lub nawet wyższym wzroście sprzedaży w stosunku do ubiegłego roku” – podkreśla analityk DM BOŚ Łukasz Bugaj.

REKLAMA

 

A kto na upałach stracił? “Na pewno przemysł ciężki. Jest to głównie związane z ograniczeniami w dostawach prądu. Produkcja była nieco niższa w krótkim okresie, ale wiadomo, że później będzie to odrobione, czyli jest to pewnie przesunięcie produkcji z jednego okresu na inny” – ocenia.

“Z każdymi ekstremalnymi warunkami pogodowymi jest tak, że jedni tracą, a inni zyskują, czyli jeśli spojrzymy na całą gospodarkę, to się – paradoksalnie – mniej więcej wyrównuje” – podkreśla Bugaj.(PAP)

[ot-video type=”youtube” url=”http://youtu.be/ZYZvvqdK9M8″]

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks