REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaWideoGwiazdy chcą zmiany przepisów dotyczących kontroli broni

Gwiazdy chcą zmiany przepisów dotyczących kontroli broni

-

Po strzelaninie w szkole podstawowej Sandy Hook w mieście Newtown w Stanach Zjednoczonych po raz kolejny na wokandę powrócił temat przepisów dotyczących posiadania broni palnej. Od kilku dni w sieci znajduje się wideo, w którym amerykańscy aktorzy i muzycy apelują do Amerykanów, aby zażądali od rządu podjęcia konkretnych działań prowadzących do zmiany regulacji.

Demand a Plan to akcja mająca na celu skłonienie amerykańskiego rządu i Baracka Obamy do tego, aby zrewidowali przepisy dotyczące posiadania broni. Na stronie projektu czytamy, że w USA każdego dnia od kul ginie 34 Amerykanów. To jednak tylko szacunkowe dane. Redaktorzy magazynu Slate na swojej stronie internetowej zaapelowali do czytelników o pomoc w dokładniejszym określeniu tej liczby. Okazuje się bowiem, że oficjalnych statystyk po prostu brak.

REKLAMA

Grupa Brady Campaign posiada jeszcze bardziej niepokojące statystyki. Zdaniem tej organizacji każdego dnia w USA od kul ginie aż 87 osób, a 33 z nich to przypadki morderstwa. Pełny raport można przeczytać TUTAJ.

Na stronie Demand a Plan znajduje się również apel burmistrza Nowego Jorku – Michaela Bloomberga. Jego zdaniem NRA uchyla się od odpowiedzialności za wielką skalę przemocy z użyciem broni palnej.

W czarno-białym wideo wzięli udział m.in. Beyonce, Jon Hamm, Michelle Williams, Jaime Foxx, Beyonce, Chris Rock, Rashida Jones,Chris Paul, Steve Carrell, Will Ferrell, Cameron Diaz, Aziz Ansari, Selena Gomez  i wielu innych.  Tekst towarzyszący klipowi jest bardzo prosty – gwiazdy zadają jedynie retoryczne pytanie: Ile jeszcze szkół, ile jeszcze sal lekcyjnych, ile jeszcze miejsc modlitwy?… Na końcu pojawia się apel.

Na stronie internetowej www.demandaplan.org wszyscy zainteresowani mogą po zalogowaniu podpisać petycję, która ma trafić do rąk prezydenta Obamy.

Zobacz wideo Demand a Plan:

10 KOMENTARZE

REKLAMA

2103077874 views

REKLAMA

2103078107 views

REKLAMA

2104874499 views

REKLAMA

2103078250 views

REKLAMA

2103078350 views

REKLAMA

2103078459 views