REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaWideoEkspert: większość muzułmanów świetnie funkcjonuje w europejskich społeczeństwach

Ekspert: większość muzułmanów świetnie funkcjonuje w europejskich społeczeństwach

-

fot.PAP
fot.PAP

W Europie żyje kilkanaście milionów muzułmanów, zdecydowana większość z nich świetnie funkcjonuje w europejskich społeczeństwach – mówi PAP analityk ISP Rafał Baczyński-Sielaczek. Jak podkreśla, integracja to długotrwały proces, podlegają mu zarówno imigranci, jak i społeczeństwo danego kraju.

 

REKLAMA

W ubiegłym tygodniu na spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych państw UE w Brukseli Polska zaakceptowała decyzję o podziale uchodźców. Ogólnie rozdzielonych ma zostać 120 tys. osób, ale podczas spotkania zapadła decyzja o podziale 66 tys. uchodźców docierających do Włoch i Grecji, z czego Polsce – która już wcześniej zgodziła się na przyjęcie 2 tys. uchodźców – przypadnie ok. 5 tys. uchodźców.

„Nie mogę powiedzieć, że Europa posiada sprawdzony model integracji, sprawdzone narzędzia integracji. Każy z krajów europejskich ma własny model integracji, mówię tu o państwach zachodnich. Kraje popełniają błędy, jeśli chodzi o integrację cudzoziemców, jednak nie jest to generalna zasada, że muzułmanie się nie integrują” – przekonuje Baczyński-Sielaczek. „W Europie żyje kilkanaście milionów muzułmanów, zdecydowana większość z nich świetnie funkcjonuje w europejskich społeczeństwach, tak naprawdę od nas, od społeczeństw przyjmujących, zależy to, jak te społeczności będą funkcjonować” – mówi.

Analityk Instytutu Spraw Publicznych zaznacza, że integracja jest procesem długotrwałym. „To nie jest akt, który dokonuje się w jednej chwili, jest to długotrwały proces dwustronny, któremu podlegają zarówno cudzoziemcy docierający do danego kraju, jak i społeczeństwo tego kraju” – mówi. Jak dodaje, „musimy umożliwić tym ludziom funkcjonowanie w polskim społeczeństwie”.

„Z tego względu musimy na przykład przystosować polskie instytucje do tego, by cudzoziemiec mógł sprawnie załatwić w nich swoje sprawy, dostosować przepisy, aby cudzoziemcy którzy pojawią się w Polsce mogli sprawnie funkcjonować” – podkreśla.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

3 KOMENTARZE

  1. Komentarz nie potrzebny w odpowiedzi zamieszczam tresc artykulu z Super ekspresu z linkiem.To juz jest paranoja.
    „Uchodźcy, którzy przybyli do Europy muszą zmagać się z coraz większą liczbą problemów. Jakiś czas temu narzekali na niesmaczne jedzenie, fatalne warunki do życia, przepełnione pokoje, a także na brak papierosów. Teraz uskarżają się na… brak seksu. Podobno mają przez to poważne problemy zdrowotne, a niektórzy lądują nawet z tego powodu w szpitalu.
    Kryzys imigracyjny, który w ostatnim czasie dotknął kraje europejskie wciąż narasta. Mimo wielu skarg ze strony przybyłych tu uchodźców inni wciąż próbują się na wszelkie sposoby dostać do Europy Zachodniej. Jednak problemy imigrantów przebywających w obozach cały czas narastają. Jakiś czas temu pisaliśmy, że imigranci narzekają na jakość jedzenia, które jest im podawane, nie odpowiadają im także warunki mieszkalne. Według nich pokoje są zbyt przepełnione. Teraz pojawił się kolejny poważny problem, jakim jest brak seksu! Około 70 proc. uchodźców przybywających do Europy to młodzi mężczyźni. Ich kobiety zostały w domach. Jeden z imigrantów żali się, że przez brak seksu wylądował w szpitalu na trzy dni. – Tu, tu jest problem. Moje jądra były bardzo spuchnięte. Lekarz powiedział mi żebym uprawiał seks z kimkolwiek. – twierdzi mężczyzna.”

    http://www.se.pl/wiadomosci/swiat/uchodzcy-domagaja-sie-seksu-video_697239.html

    • Chodzi Ci o ten nieszczesliwy wypadek ,kiedy niechcacy uszkodzilem twoj mozg , po czym straciles mozliwosc logicznego myslenia?

REKLAMA

2103172301 views

REKLAMA

2103172534 views

REKLAMA

2104968926 views

REKLAMA

2103172677 views

REKLAMA

2103172777 views

REKLAMA

2103172886 views