REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaWideoEkspert: politycy wystraszyli się ksenofobicznych postaw części społeczeństwa

Ekspert: politycy wystraszyli się ksenofobicznych postaw części społeczeństwa

-

fot.PAP
fot.PAP

Politycy właściwie wszystkich ugrupowań wystraszyli się ksenofobicznych postaw części polskiego społeczeństwa i bali się odważnie zabrać głos w sprawie kryzysu uchodźczego – ocenia w rozmowie z PAP dr Jacek Kucharczyk z ISP. Według niego polska klasa polityczna „nie stanęła na wysokości zadania”.

 

REKLAMA

Premier Ewa Kopacz przedstawi w środę w Sejmie informację na temat kryzysu migracyjnego w Europie i jego reperkusji dla Polski. We wtorek szefowa rządu oświadczyła, że przyjmiemy do Polski uchodźców, nie imigrantów, tylu, na ilu nas stać: ani jednego więcej, ani jednego mniej. Jak mówiła, solidarność trzeba godzić z możliwościami i bezpieczeństwem Polski.

Zdaniem Kucharczyka w kwestii kryzysu uchodźczego „etyka od początku mieszała się z polityką, w Polsce mieszała się w sposób bardzo nieszczęśliwy, po prostu politycy właściwie wszystkich ugrupowań wystraszyli się takich ksenofobicznych postaw części polskiego społeczeństwa i bali się odważnie zabrać głos w tej sprawie”.

„Tak naprawdę decyzja jest oczywista. Polska powinna włączyć się w działania różnych państw UE i samej Brukseli na rzecz tego, aby tych uchodźców przyjąć” – podkreśla ekspert. Jak ocenia, „nasza niechęć do pomocy ludziom naprawdę ciężko doświadczonym, o wiele ciężej niż Polacy chociażby w czasie stanu wojennego”, to „wielki wstyd dla naszego kraju”.

„Nasze społeczeństwo i niestety nasza klasa polityczna nie stanęła na wysokości zadania, zabrakło takiego moralnego przywództwa, ludzi, którzy potrafiliby się przeciwstawić tym bardzo hałaśliwym ksenofobom, którzy nie są moim zdaniem większością społeczeństwa, ale narzucili ton debaty” – ocenia Kucharczyk. Dodaje jednak, że „w ostatnich dniach ten ton się zmienił, społeczeństwo bardziej uświadamia sobie ludzki koszt wojen na Bliskim Wschodzie i ogrom cierpień ludzi, którzy próbują uciekać przed wojną i terrorem”.(PAP)

[ot-video type=”youtube” url=”https://youtu.be/Wj9Q3kj9PK4″]

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2103077650 views

REKLAMA

2103077884 views

REKLAMA

2104874277 views

REKLAMA

2103078028 views

REKLAMA

2103078128 views

REKLAMA

2103078237 views