REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Społeczeństwo Czy katolicka uczelnia powinna popierać homoseksualistów?

Czy katolicka uczelnia powinna popierać homoseksualistów?

-

Katolicka uczelnia z Filadelfii, Saint Joseph’s University, odmówiła parze lesbijek udziału w konkursie z okazji walentynek dla absolwentów placówki. Dzięki rozgłosowi, jaki para zdobyła na Facebooku okazało się, że wielu studentów i absolwentów katolickiej uczelni wspiera homoseksualną parę. Na kampusie trwa żywa dyskusja.

fot. wiki commons/ Władze uczelni uległy pod naporem negatywnych komentarzy i w ubiegły czwartek dopuściły kandydaturę Katie i Megan

REKLAMA

2147483647 clicks

Pracownicy katolickiej uczelni Saint Joseph’s University z okazji zbliżającego się święta św. Walentego postanowili zorganizować specjalny konkurs (How I Met My Hawk Mate) dla wszystkich absolwentów. Zainteresowani nagrodą muszą zaprezentować na Facebooku swoją prywatną historię – to, w jakich okolicznościach poznali swoją drugą połówkę na kampusie w Filadelfii. Para, która uzyska największą ilość pozytywnych komentarzy na portalu Facebook wygra.

Megan Edwards i Katie MacTurk poznały się podczas na zajęć na Saint Joseph’s University, a wkrótce potem zaręczyły i uznały, że ich historia także ma szansę w konkursie na najbardziej romantyczną historię ze studiów.

Niestety, tuż po tym jak usiłowały opublikować swoje zdjęcie i historię na stronie uniwersytetu dowiedziały się od organizatorów, że placówka kieruje się nauką kościoła katolickiego, który nie uznaje małżeństw między osobami tej samej płci. Ich kandydatura została zatem odrzucona.

O decyzji uczelni Megan i Katie napisały na Facebooku: “Słowa nie wyrażą naszego bólu z powodu odrzucenia przez nasz uniwersytet”.

Dopiero pod naporem próśb internautów i studentów uczelni, organizatorzy konkursu How I Met My Hawk Mate zdecydowali się przywrócić kandydaturę Megan i Katie. Od momentu zamieszczenia ich wspólnego zdjęcia i opisu historii związku na Facebooku w ciągu zaledwie godziny kandydaturę dziewczyn polubiło na portalu 600 użytkowników. To daje im duże szanse na wygranie całego konkursu.

Nagroda w rywalizacji jest symboliczna – wybrana para otrzyma bon o wartości 100 dol., który będzie mogła przeznaczyć na romantyczną kolację w jednej z restauracji. Wyniki poznamy przed 14-tym lutego.

AS

Zobacz wideo:

 

 

 

 

 

4 KOMENTARZE

REKLAMA

2131797201 views

REKLAMA

REKLAMA

2131797216 views

REKLAMA

REKLAMA

2133593536 views

REKLAMA

2131797226 views

REKLAMA

2131797229 views

REKLAMA

2131797233 views

Emilia Plewa

Alexandra Sankowska

Tomasz Witkowski

Maya Woroszyło

Lusia Planica

Zuzanna Ochwat

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

Patrick Jerabek