REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaWideoCzy imigracyjne przepisy są ważniejsze niż życie dziecka?

Czy imigracyjne przepisy są ważniejsze niż życie dziecka?

-

Jak do tej pory odpowiedź na to pytanie brzmi: tak. Amerykański Departament Stanu dwukrotnie odmówił przyznania wizy 7-letniej Gisselle, której szpik kostny może uratować życie jej młodszej siostrze. Gisselle mieszka w Salwadorze, cierpiąca na białaczkę 5-letnia Yarelis, w New Jersey.

fot. ABC News/ Yarelis cierpi na białaczkę. Szansą na wyzdrowienie jest dla niej przeszczep szpiku kostnego

REKLAMA

Prawnicy reprezentujący rodzinę chorej dziewczynki zamierzają w tym tygodniu złożyć trzeci wniosek o wizę dla jej siostry. „Wierzymy, że jeżeli władze USA poznają wszystkie fakty, uznają powagę tej sytuacji” – mówi adwokat Marian Habib. 5-letnia

Yarelis Bonilla urodziła się w USA i mieszka w stanie New Jersey. Dziewczynka cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Lekarze twierdza, że szansą na przeżycie jest dla niej przeszczep szpiku kostnego. Najlepszym dawcom będzie 7 letnia siostra Yarelis, Gisselle, która mieszka w Salwadorze.

O przyznanie jej tymczasowej wizy, zezwalającej na przyjazd do USA prawnicy rodziny występowali już dwa razy. Za każdym razem otrzymywali odmowną decyzję. Z pomocą pospieszył nawet amerykański senator z New Jersey Robert Mendez, który interweniował w tej sprawie. Jak do tej pory bezskutecznie. Pracownicy amerykańskiej ambasady w Salwadorze obawiają się, że Gisselle po przyjeździe do USA już nigdy nie opuści tego kraju.

Takie przypadki są częste. Nie często jednak przyjazd do Stanów Zjednoczonych może uratować komuś życie.

Zadanie przed jakim stoją prawnicy, to przekonanie amerykańskich dyplomatów że Yarelis rzeczywiście umiera, a jej siostra po operacji przeszczepu szpiku kostnego wróci do swego kraju. „Zrobimy wszystko aby udało nam się zrealizować ten cel. To wyjątkowa sytuacja; wyścig z czasem” – mówi Marian Habib.

Adwokat ma nadzieję, że Gisselle otrzyma specjalną humanitarną wizę pozwalającą jej na przyjazd do USA.

Przedstawiciele Departamentu Stanu, od którego zależy tak się stanie, nie chcą komentować sprawy.

mp

9 KOMENTARZE

    • to tyle co masz na odpowiedz? jesli jestes wiec legalnym nie jest dziwne ze nielegalni maja wiecej do powiedzenia…..
      aha.to twoje “zafsze” wrzuce sobie do schowka 🙂

    • Oo tubylec,gratuluje inteligencji,gdzie się tak nauczyles gadać?czekamy na wiecej takich ,,uczonych,,komentarzy.tutaj chodzi o dziecko a nie czy ktoś jest legalnie czy nielegalnie-w tej sprawie niepowinno to być ważne !

    • to dac im prawo wjazdu.kazdy powinien miec prawo zyc tam gdzie zapragnie, jesli ktos chce zyc i pracowac tutaj, odprowadzac podatki to czemu nie? powietrza mi zabraknie czy wszystkie samochody u dilerow wykupia?

REKLAMA

2118896514 views

REKLAMA

2118896613 views

REKLAMA

REKLAMA

2120692969 views

REKLAMA

2118896688 views

REKLAMA

2118896750 views

REKLAMA

2118896806 views