REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Fotonews Amerykański niszczyciel rakietowy w porcie w Gdyni (WIDEO i ZDJĘCIA)

Amerykański niszczyciel rakietowy w porcie w Gdyni (WIDEO i ZDJĘCIA)

-

fot.Piotr Wittman/EPA
fot.Piotr Wittman/EPA

 

REKLAMA

Amerykański niszczyciel rakietowy USS Jason Durham wpłynął w środę do portu w Gdyni. To jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie jednostek amerykańskiej Marynarki Wojennej. PAP była w gdyńskim porcie z kamerą.

[ot-video type=”youtube” url=”https://youtu.be/xBGELSIQbfU”]

Podczas wizyty dowódca okrętu komandor Darren T. Dugan ma spotkać się z przedstawicielami Marynarki Wojennej i miejscowych władz miasta m.in. szefem sztabu 3. Flotylli Okrętów kmdr Grzegorzem Tarkowskim, dowódcą Centrum Operacji Morskich wiceadmirałem Stanisławem Zarychtą oraz prezydentem Gdyni Wojciechem Szczurkiem.

Ambasada USA w Polsce poinformowała, że amerykański okręt operuje obecnie w rejonie Morza Bałtyckiego w ramach działań z udziałem krajów sojuszniczych i partnerów mających na celu „zwiększenie wspólnych zdolności operacyjnych oraz umacnianie pokoju i stabilności” w tej części Europy.

Jak podkreśliła ambasada, wizyta USS Jason Durham to „potwierdzenie zaangażowania Stanów Zjednoczonych na rzecz bezpieczeństwa Polski” oraz zobowiązań związanych z realizacją artykułu 5. Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Okręt ma wypłynąć z Gdyni w sobotę.

USS Jason Durham to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie jednostek amerykańskiej Marynarki Wojennej. Wyposażony jest w helikoptery SH-60 SeaHawk, rakiety typu ziemia-powietrze SM-2 oraz pociski manewrujące Tomahawk. Jednostka ma 155 m długości i zabiera ok. 320 osób załogi.

Zwodowany w 2009 r. okręt został nazwany na cześć kaprala Piechoty Morskiej Jasona Dunhama, odznaczonego Medalem Honoru, który zginął w Iraku ratując życie dwóch innych żołnierzy tej formacji. (PAP)

 • USS Jason Dunham in Gdynia
 • USS Jason Dunham in Gdynia
 • USS Jason Dunham in Gdynia
 • USS Jason Dunham in Gdynia
 • USS Jason Dunham in Gdynia
 • USS Jason Dunham in Gdynia
 • USS Jason Dunham in Gdynia

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

3 KOMENTARZE

 1. Czy przypłyniecie tego okrętu amerykańskiego jest ZWIĄŻANE z tworzeniem się DWU-WŁADZY na Ukrainie wskutek WALK oddziałów Prawego Sektora z reguralną armią Ukrainy ministerstwa obrony Ukrainy ?
  We wczorajszych niektórych dziennikach niemieckich pisze, ze sytucja na Ukrainie zaczyna się bardzo KOMPLIKOWAC, a misiaczek Poroszenko już nie jest w stanie jej kontrolować !

  Wielu ludzi na Ukrainie sądzi, że WALKA bojowników faszystowskich Prawego Sektora z reguralna armią Ukrainy rozszerzy WOJNĘ DOMOWĄ na Ukrainie na cały kraj, to także uderzy w Polskę” – pisze autor tekstu “Bericht aus der Ukraine”
  Prasa centralnego ścieku w III RP i USA nie informują o DZIWNEJ sytuacji DWU-WŁADZY jaka powstała na ROZSYPUJACEJ się Ukrainie, które są opisywane w niemieckiej prasie.

  Otóż, separatystyczne odziały zbrojne Prawego Sektora w dalszym ciągu NIE chcą się podporządkowac Ministrowi Obrony Narodowej Ukrainy i ostrzeliwuje nie tylko domy w Donbasie, lecz zaczęły prowadzic też walki z regularną armią Ukrainy, która blokuje zaopatrzenie oddziałom Prawego Sektora nie przestrzegających umów w Mińsku, dlatego że tam nie było zydów amerykańskich.
  W pobliżu Dniepropetrowska te odziały Prawego Sektora zostały więc zablokowane przez ukraińską armię w ten sposób, że zablokowano wszystkie drogi dla pojazdów dostarczających im CAŁE zewnętrzne zaopatrzenie.

  W ostatni poniedziałek tzn 4 maja w Kijowie uzbrojeni w broń automatyczną członkowie Prawego Sektora zorganizował DEMONSTRACJE przed pałacem prezydenckim Poroszenki i żądali ZDIĘCIA blokady dróg. Nacjonaliści ukraińscy Prawego Sektora GROZILI, że spalą siedzibę Poroszenki w przypadku niespełnienia ich żądania.

  We wtorek, 5 maja regularna ukraińska armia ministerstwa obrony ukrainy zaczęła OSTRZELIWAĆ oddziały bojowców Prawego Sektora. To wszystko zczyna wygladac bardzo niebespiecznie.
  Jarosz, dowódca Prawego Sektora, został awansowany na ‘doradcę prezydenta’, by sugerować integrację ‘dzikich batalionów’ z regularną armią.
  To były oczywiście amerykańskie zasłony dymne. Bataliony Prawego Sektora ODMAWIAJĄ nadal – możliwe że z polecenia USA, finansujących razem z Kołomojskim tę organizację – więc odmawiają nadal podporządkowania się MSW.
  Prawy Sektor – całkiem po myśli USA – nie jest zainteresowany porozumieniem mińskim i dlatego są DRL i ŁRL ostrzeliwane.

  W przygranicznych polskich miastach na Rzeszowszczyźnie i wojewódzctwie Lubelskim w restauracjach żywią się masowo przyjeżdżający Ukraińcy nacjonaliści z Prawego Sektora poubierani w mundury wojskowe, którzy płacą US dolarami. To oni WSZCZYNAJĄ awantury z Polakami, zaczepiają polskie kobiety, dewastują i dopuszczają się brutalnych czynów jak pobicia osób.

  W poniedziałek 4 maja tzw. “Mały Ruch” przygraniczny Polska-Ukraina został ZNIESIONY przez polskie władze na polecenie MSW Warszawy.
  Jest obawa zakłócenia wyborów prezydenckich przez ukrainców na Rzeszowszczyźnie i woj. Lubelskim. Prasa o tym w Polsce NIC NIE pisze.
  Całkiem przemilczane są przez mainstream struktury w krajach nadbałtyckich: na Litwie, w Łotwie i Estonii, że lokalni ultra nacjonaliści są INSPIROWANI przez kogoś z za granicy jak na Ukrainie i atakują ludnośc cywilna rosyjską. Żyjące tam rosyjskie mniejszości są obecnie MASOWO WYRZUCANI z pracy, napadani, bici i DYSKRYMINOWANI. Podobnie zaczynają traktować tam mieszkających Polaków co się tam urodzili.
  Język rosyjski jest tam zakazany, a rosyjskie cmentarze DEWASTOWANE.

  Wszystkie towary, produkowane w Rosji, także przez działające tam amerykańskie firmy, są celowo oznaczane SPECJALNYMI nalepkami przedstawiającą wstążkę św. Jerzego.

  Jeśli jakiś cywil zostanie schwytany na ulicy z takim towarem, to lokalni nacjonalistyczni bojówkarze w Estoni, Łotwie i Litwie atakują fizycznie ludzi z tymi zakupami, konfiskują ROZRZUCAJAC je na ulicy.

  Wieczorem na ulicach w tych państewkach przemieszczają się grupki młodych osobników przebranych w rosyjskie mundury wojskowe, które dokonują napadów rabunkowych na sklepy, garaże POZORUJĄC że to niby robia Rosjanie co jest INTRYGĄ polityczną.

  KTO to wszystko organizuję ?
  Czy to rząd waszyngtoński NEKONÓW opłaca intrygi polityczne i SZUKA PRETEKSTÓW do wojny z Rosją, do której też natychmiast będzie USA usiłowało wciągnąć całe NATO ?

  CZY te organizowane intrygi na Ukrainie, Litwie, Łotwie i Estonii to szukanie PRETKSTU do wojny z Rosją i dlatego przypłynął ten amerykański okręt do Polski, aby też POPYCHAC tych przekupnych głupków w Warszawie do wojny z Rosją, aby ZNISZCZYĆ Polskę ???
  Jak na takie AWANTURNICTWO żydostawa amerykańskiego NEKONÓW z Waszyngtonu ma zareagować Polonia Amerykańska jeśli się zacznie autentyczna AWANTURA na zachodniej ukrainie, która rozleje się na Polskę Wschodnią ??

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA