REKLAMA

2118657630 views

REKLAMA

2118657629 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaWideo14-latka przeszła operację plastyczną. Miała dość dokuczania w szkole

14-latka przeszła operację plastyczną. Miała dość dokuczania w szkole

-

Nowa twarz na nowy rok szkolny. Tak zaczęła naukę 14-letnia Nadia Ilse, która przeszła operację plastyczną, bo miała dosyć dokuczających jej z powodu wyglądu rówieśników.

fot. NECN TV/ Nadia Iles przed i po operacji plastycznej korygującej zniekształcenia twarzy

REKLAMA

Nadia Iles, z Cummings w stanie Georgia, od dziecka słyszała w szkole, że „ma uszy jak u słonia”, co starała się ignorować, ale w domu wybuchała płaczem i udawała, że jest chora, by nie chodzić do szkoły.

Po raz pierwszy poprosiła matkę o operację w wieku 10 lat. Jednak samotnie wychowującą dwójkę dzieci matkę Nadii nie stać było na zabieg dla córki. I tak ledwo radziła sobie z medycznymi rachunkami chorego na porażenie mózgowe 9-letniego syna.

Nadia zwróciła się zatem o pomoc do Little Baby Face Foundation z Nowego Jorku. Fundacja, która finansuje operacje korygujące deformacje twarzy u dzieci pokryła koszty operacji, opiewającej na 40 tys. dolarów. Nadii poprawiono uszy, a przy okazji też podbródek i nos.

Chirurg plastyczny Thomas Romo, który operował dziewczynę w czerwcu, twierdzi, że Nadii „nie wybrano z powodu dokuczania jej w szkole, ale przez wzgląd na zniekształcenia twarzy”. Dodał, że nastolatka zmieściła się w kryteriach fundacji, choć na pierwszy rzut jej deformacje nie wyglądały aż tak poważnie.

Czy igła skalpela wzmocniła u dziewczynki poczucie własnej wartości? Nadia mówi, że czuje się zupełnie inaczej, jest bardziej pewna siebie i widzi w sobie piękną dziewczynę. Zastanawia się też nad karierą modelki.

Matka dziewczyny wspierała ją w jej decyzji i porównała na antenie ABC zabieg plastyczny u tak młodej osoby do zakładania aparatu na zęby. – Jeśli komuś wystają zęby, to nie zwróci się do dentysty o pomoc? – pytała. Rodzina jednak zdaje sobie sprawę, że operacja była ostatnią deską ratunku.

Według  American Society for Aesthetic Plastic Surgery w ubiegłym roku korekcji odstających uszu poddanych zostało w USA ponad 11 tys. dzieci.

Jednak psycholog z Nowego Jorku Vivian Diller zauważa ryzyko związane z operacjami plastycznymi u najmłodszych. Twierdzi, że dzieciom nie daje się szansy, by dojrzały w naturalny sposób. – Gdy ofiara poddaje się operacji, czy nie wysyłamy sygnału, że problem leży po stronie ofiary, a nie kultury napędzającej zjawisko bullyingu?

Zobacz materiał NECN:


as

10 KOMENTARZE

 1. Podziwiam matke tych dzieciakow: jedno z znieksztalcona “uroda” a drugie z porazenie mozgowym. To schorzenie sie raczej rozwija w niewlasciwym kierunku bo dzieciak nie dorosleje umyslowo chociaz cialo duze i gotowe do rozrodu, takich samych jak on.
  A matka walczy o lepsze zycie dla dzieciat. Piekny przyklad.

  • misjonarzu!!czarusiu z czego bedziesz dziadu zyl jak porzucisz redacje co ci doopsko uratowla przed zebractwem 🙂 ale jak widac tesknisz za dziadowstwem gdyz z niego wyszedles dzieki hameryce i jak wspomnialem redakcji zyjesz jak lord (piwnica i jak to piszesz denaturat poranny tutaj masz)w porownaniu z tym co miales w Polsce dziadu glupi

 2. Misjonarz (łac. missionarius) – osoba wysłana przez Kościół w celu szerzenia wiary chrześcijańskiej według słów Jezusa Chrystusa “Idźcie i nauczajcie wszystkie narody” (Mt 28,19).

  Również kapłan, ojciec, brat zakonny należący do zakonu o specjalności misyjnej lub osoba świecka prowadząca działalność misyjną. Może to być też ksiądz diecezjalny, który po przejściu rocznego kursu zostaje głosicielem Ewangelii. Misjonarkami nazywamy siostry zakonne, które często u boku kapłanów posługują miejscowej ludności.

  Aby zostać misjonarzem zakonnym trzeba skończyć 7-12 letnie studia, w zależności od formacji danego zgromadzenia. Misjonarz świecki może rozpocząć swoją działalność zazwyczaj po 1 roku przygotowań w specjalnych ośrodkach misyjnych.

  Obecnie najwięcej polskich misjonarzy pracuje w Afryce (924), Ameryce Południowej i Środkowej (829), Azji (304) [dane: 2011 r.]. Wikipedia

  Gdzie sie udajesz fucku? 🙂 Przeciesz koci lapci sie zaplacze.Dokuczniku jeden 🙂

REKLAMA

2118005933 views

REKLAMA

2118006070 views

REKLAMA

REKLAMA

2119802429 views

REKLAMA

2118006156 views

REKLAMA

2118006229 views

REKLAMA

2118006296 views