REKLAMA

2115301297 views

REKLAMA

2115301295 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedZniesienie wiz dla Polaków pomoże amerykańskiej ekonomii

Zniesienie wiz dla Polaków pomoże amerykańskiej ekonomii

-

Zniesienie wiz dla Polaków oraz dziesięciu innych aspirujących do tego krajów pomoże amerykańskiej ekonomii – takie przekonanie można wynieść ze zgłoszonego właśnie w Kongresie projektu nowej ustawy o nazwie JOLT (The Jobs Originating Through Launching Travel – Miejsca Pracy Dzięki Turystyce).

ot. Swobodny napyw turystów z Polski przyniósłby amerykańskiej gospodarce duże korzyści

REKLAMA

Projekt ma szerokie i wpływowe grono sponsorów, wśród których są senator Barbara Mikulski, kongresman Mark Quigley z Chicago, demokratyczny senator Chuck Schumer z Nowego Jorku, senator Marco Rubio z Florydy, a także  republikański  kongresman Roy Blunt.

Według nowej inicjatywy prawnej zwiększenie turystyki do USA poprzez ułatwienia wizowe, ma zapewnić nowe miejsca pracy. Projekt ustawy JOLT zawiera również kluczowe zapisy  wniesionej na początku tego roku ustawy o reformie programu turystycznego ruchu bezwizowego, która przyspieszyłaby włączenie do niego Polski. We wtorek zaproponowana przez polityków ustawa była tematem przesłuchania w podkomisji ds. imigracji i bezpieczeństwa granic w Komisji Wymiaru Sprawiedliwości Senatu.

Przed komisją zeznawał między innymi Robert Dow, dyrektor wykonawczy  U.S. Travel Association. Według niego, dzięki ruchowi bezwizowemu w 2011 roku do Stanów Zjednoczonych przybyło 18 mln turystów, dwie trzecie z nich stanowili turyści zza oceanu. Przyjezdni wydali w USA 69 mld dol. wspierając tym samym 525 tys. miejsc pracy. Robert Dow w imieniu kierowanej przez siebie organizacji reprezentującej branżę turystyczną wyraził nadzieję na poszerzenie listy państw, któe spirują do ruchu bezwizowego, bowiem jak pokazują powyższe numery, większa liczba turystów przekłada się na wsparcie amerykańskiego rynku pracy.

Zniesienie wiz dla Polaków obiecał prezydent Barack Obama w czasie wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Waszyngtonie w grudniu 2010 r. Obama powiedział wtedy polskiemu prezydentowi, że doprowadzi do tego “za swojej kadencji”. Jednak na początku marca, w czasie wizyty w USA ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego, sekretarz stanu Hillary Clinton powiedziała, że zniesienie wiz nie nastąpi prawdopodobnie przed końcem tego roku

in

10 KOMENTARZE

  • ULA, UWIERZ MI, W POLSCE NIKOMU NIE ZALEZY NA WIZACH DO USA.
   NO, MOZE JEDYNIE DZIECIOM TATUSIOW I MAMUSIEK, KTORE OPUSCILY SWOJE CZESTO MALUTKIE DZIECI W CIAGU OSTATNICH TRZECH DEKAD I ZACHLYSNELY SIE DOLAREM I K.REWSKIM STYLEM ZYCIA. 😉

   JAK KTOS MA LEB NA KARKU TO W POLSCE CIAGLE MOZE ZAROBIC OGROMNE PIENADZE – CZY W USA MOZNA ZAROBIC W CIAGU 4-5 LAT NA PORZADNY MUROWNY DOM I 2 LEXUSY ZE ZWYKLYCH 2-3 OSIEDLOWYCH SZMATEKSOW? NIE.
   A W POLSCE W DUZYM MIESCIE TO NIC NADZYWCZAJNEGO.

   TAK SZYBKO JAK MOZNA SIE DORBIC W POLSCE TO NAWET AMERYKANOM Z DZIADA PRADZIADA SIE NIE SNILO.

 1. Bylem kilka tygodni w Polsce ,i nie ma chetnych wsrod znajomych i rodziny na Ameryke ,wiec nie bardzo rozumiem o co idzie gra skoro nikt sie tu nie pcha .Tutaj ludzie wg mojej oceny zyja skromniej niz w Polsce ,[oczywiscie sa wyjatki] ale ja akurat tego nie dostrzeglem a obserwowalem ludzi w sklepach i tak naprawde tylko emeryci robia bardzo skromne zakupy ,mlodsi sobie nie odmawiaja .Tutaj czas sie zatrzymal i nikt nie chce zrozumiec ze Polska to dostatni kraj poza wyjatkami ,ale czy tu jest az tak dostatnio dla wszystkich ?

  • ADAM,
   MOZE NIE POLSKA JEST DOSTATNIM KRAJEM, A RACZEJ STANY STRASZNIE ZUBOZALY W OSTATNIEJ DEKADZIE.
   SYTUACJA POLAKOW WIELE SIE NIE ZMIENILA OD 2000 ROKU – Z MALA POPRAWA NA LATA 2005-2008 KIEDY TO POLSKE DOSLOWNIE ZALALA FALA PIENIEDZY Z DOTACJI UNIJNYCH. I MOGL ZAROBIC KAZDY; ROBOTNIK I INZYNIER, Z UWAGI NA OGROM INWESTYCJI…
   OD 2009 ROKU JEDNAK POLACY ZYJA TAK SAMO JAK ZYLI W LATACH 2000-05 – W JEDNYCH MIEJSCACH SIE POPRAWILO W INNYCH POGORSZYLO, GENERALNIE ZMIAN WIEKSZYCH BRAK.

   NATOMIAST W USA, POROWNUJAC ROK 2000 DO DZISIAJ TO ZMIANA JEST DRA-MA-TY-CZNA!
   FAKT, BYLA POPRAWA KIEDY BANKI RZUCILY NA RYNEK MILARDY DOLAROW W PSOTACI KREDYTOW I RUSZYLA BUDOWLANKA, ALE W 2008 ROKU SKALA ZMIAN IN MINUS ZASKOCZYLA CHYBA NAWET NAJWIEKSZYCH OPTYMISTOW.
   STANY LEZA. OSTATNIA MINIMALNA POPRAWA W GOSPODARCE USA MIALA ZWIAZEK Z RZUCENIEM NA RYNEK KILKUDZIESIECIU MILIARDOW $ (KREDYTY Z LISTOPADA, GRUDNIA I STYCZNIA)… ZAPEWNE BARDZO SIE TO PRZYDALO OBECNEJ ADMINISTRACJI – JEDNAK BRANZA NAFTOWA, ZREDUKOWALA TEN OPTYMIZM SPEKULUJAC CENA ROPY.
   STANY STAJA SIE GORSZYM MIEJSCEM DO ZYCIA DLA ZWYKLEGO ZJADACZA CHLEBA NIZ EUROPA.

   KTO ZYJE W STANACH TEN TEGO TAK NIE ZAUWAZA, JAK ZAUWAZAJA TO LUDZI KTORZY ODWIEDZAJA AMERYKE RAZ NA KILKA LAT.
   PODOBNA SYTUACJA JAK Z WIEKIEM CZLOWIEKA – KIEDY WIDUJEMY GO NA CODZIEN NIE ZAUWAZAMY JAK SZYBKO DORASTA LUB SIE STARZEJE, ALE KIEDY WIDUJEMY GO SPORADYCZNIE TO WTEDY ZMIANY ZDAJA SIE BYC ZNACZNIE BARDZIEJ DOSTRZEGALNE.

REKLAMA

2116642723 views

REKLAMA

REKLAMA

2116642922 views

REKLAMA

REKLAMA

2118439291 views

REKLAMA

2116643030 views

REKLAMA

2116643115 views

REKLAMA

2116643203 views