REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedZabójca strażaków zostawił list

Zabójca strażaków zostawił list

-

„Chcę zrobić to, co wychodzi mi najlepiej: zamordować ludzi” – napisał w liście znalezionym na miejscu wigilijnej strzelaniny w Webster 62-letni William Spengler. Mężczyzna zastrzelił dwóch strażaków, w tym 19-letniego Tomasza Kaczówkę. Policja podejrzewa, że Spengler zamordował także swą siostrę, której do tej pory nie udało się odnaleźć.

fot. William Spengler chciał spalić okolicę i "zrobić to, co wychodzi mu najlepiej: zamordowac ludzi"

W znalezionym na miejscu strzelaniny liście, Spengler napisał, że chce spalić jak najwięcej domów i „zrobić to, co wychodzi mu najlepiej: zamordować ludzi”. 62-letni mężczyzna spędził za kratkami 18 lat, za zamordowanie w 1981 roku swej 92-letniej babki. Spengler zabił kobietę zadając jej ciosy młotkiem. Został skazany na karę wieloletniego więzienia, a nie dożywocia, po tym jak zmieniono kwalifikację jego czynu z morderstwa na spowodowanie śmierci.

REKLAMA

Śledczy poszukują siostry zabójcy, 67-letniej Cheryl Spengler, która mieszkała wraz z nim w pobliskim domu. Wiele wskazuje na to, że ona także została zamordowana. Według sąsiadów Spenglerów, stosunki między rodzeństwem nie układały się dobrze, a 62-latek wielokrotnie mówił, że „nie znosi siostry”.

Do tragedii doszło w wigilijny poranek. Uzbrojony w rewolwer Smith& Wesson, strzelbę typu Mossman i półautomatyczny karabin Bushmaster William Spengler podpalił dom i samochód w miejscowości Webster i zaczaił się na odpowiadających na wezwanie do pożaru strażaków. Spengler zastrzelił dwóch z nich i ranił dwóch kolejnych. Śmierć ponieśli 43-letni Michael Chiapperini oraz 19-letni Polak, Tomasz Kaczówka.

W pozostawionym na miejscu tragedii Spengler nie napisał co popchnęło go do dokonania zbrodni. Mężczyzna, po wymianie ognia z policją zastrzelił się.

Śledczy próbują ustalić skąd zabójca miał broń. Jako osoba skazana za zabójstwo nie mógł zakupić jej legalnie. Strażacy zginęli od strzałów z Bushmastera. Tego samego typu broni użył Adam Lanza, który 14 grudnia w szkole w Newtown zastrzelił 20 dzieci i sześć nauczycielek.

Ogień podłożony przez Spenglera strawił w sumie siedem domów. Bez dachu nad głową na Święta zostało kilkanaście osób. Policjanci ze SWAT Team ewakuowali w sumie 33 osoby.

mp

1 KOMENTARZ

REKLAMA

2114854959 views

REKLAMA

2114855191 views

REKLAMA

REKLAMA

2116651581 views

REKLAMA

2114855331 views

REKLAMA

2114855430 views

REKLAMA

2114855538 views