REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedWykształceni imigranci krócej poczekają na zielone karty

Wykształceni imigranci krócej poczekają na zielone karty

-

Imigranci o wysokich kwalifikacjach zawodowych będą krócej oczekiwali na prawo stałego pobytu w USA na podstawie ustawy uchwalonej w Izbie Reprezentantów. Jej zatwierdzenie przez Senat uważa się za przesądzone – podaje Polska Agencja Prasowa

fot.www.norebbo.com/ Zielone karty dla imigrantów-pracowników stanowią jedynie 15 proc. kontyngentu imigracyjnego w USA

Z dobrodziejstw ustawy skorzystają głównie imigranci z takich krajów jak Chiny i Indie, skąd przybywa najwięcej wykształconych obywateli, zwłaszcza w poszukiwanych specjalnościach w zakresie nauk ścisłych.

REKLAMA

Ustawa zmienia dotychczasowe przepisy, na podstawie których corocznie przyznaje się imigrantom o wysokich kwalifikacjach zawodowych 140 tys. zielonych kart, czyli dokumentów stałego pobytu, pozwalających też na legalną pracę w USA.

Przybysze z danego kraju mogą jednak otrzymać w jednym roku najwyżej 7 procent tej liczby , czyli ok.10-12 tysięcy zielonych kart. W wypadku Hindusów i Chińczyków oznacza to konieczność często wieloletniego oczekiwania na prawo stałego pobytu, gdyż liczba osób z tych krajów starających się o legalizację pobytu znacznie przekracza tę liczbę.

Czytaj także: Wykształceni imigranci podbijają Amerykę 

Ustawa znosi limit 7 procent, dzięki czemu przybysze z poszczególnych krajów będą oczekiwali na zielone karty znacznie krócej.

Nowa regulacja imigracyjna podwaja również limit zielonych kart przyznawanych na podstawie łączenia rodzin imigrantom z Meksyku i Filipin – krajów, których obywatele najdłużej oczekują na te dokumenty.

Populacja wykształconych imigrantów rozkłada się różnie w zależności od regionu kraju. Miasta na wybrzeżach i postindustrialne metropolie przyciągają wykształconych imigrantów, takich jak Hindusi, Chińczycy czy Filipińczycy, a regiony przy południowej granicy zamieszkują słabiej wykształceni imigranci z Meksyki i Ameryki Środkowej.

Na głowę bije inne miasta USA stolica kraju, w której na każdych stu słabo wykształconych imigrantów przypada 189 z wyższym wykształceniem. Jednak nie brakuje też zagranicznych specjalistów w San Jose, Seattle, Pittsburghu, St. Louis, Detroit czy Cleveland.

W Chicago wskaźnik wykształcenia imigrantów utrzymuje się na zrównoważonym poziomie i wynosi dla aglomeracji Chicago-Naperville-Joliet 88 wyedukowanych imigrantów na stu o niskich kwalifikacjach zawodowych.

IN

Zobacz także: Legalizacja imigrantów zaszkodzi ekonomii

Ameryka – kraj zmarnowanego potencjału

 

REKLAMA

2097989930 views

REKLAMA

REKLAMA

2097990163 views

REKLAMA

2099786555 views

REKLAMA

2097990306 views

REKLAMA

2097990407 views

REKLAMA

2097990517 views