REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Wojskowy instytut sprawdzi, czy nowa odmiana koronawirusa jest odporna na szczepionkę

Wojskowy instytut sprawdzi, czy nowa odmiana koronawirusa jest odporna na szczepionkę

-


Naukowcy z wojskowego instytutu badawczego im. Waltera Reeda w stanie Maryland prowadzą badania mające sprawdzić, czy wykryta w Wielkiej Brytanii nowa mutacja koronawirusa jest bardziej odporna na szczepionki. Wyniki poznamy za kilka dni – podaje w poniedziałek CNN.

Jak informuje telewizja, badania w Ośrodku Badań nad Chorobami Zakaźnymi wojskowego instytutu badawczego Walter Reed trwają od czwartku. Genom nowego szczepu jest poddawany analizie komputerowej, która ma wykazać, czy istnieje zagrożenie dla skuteczności szczepionek. Jeśli analiza wykaże potencjalne problemy, konieczne będą badania laboratoryjne i na zwierzętach.

REKLAMA

2147483647 clicks

Jak powiedział cytowany przez CNN szef ośrodka dr Nelson Michael, naukowcy spodziewają się, że szczepionki będą skuteczne przeciwko nowej mutacji, ale “nigdy nie wiadomo”.

“Nadal musimy być czujni i musimy to sprawdzić” – podkreślił. Jak zaznaczył, podobne analizy trwają również w innych ośrodkach badawczych.

W sierpniu ten sam instytut opublikował badanie, które sugeruje, że opracowywane szczepionki powinny być skuteczne przeciwko wszystkim wówczas krążącym wariantom wirusa SARS-CoV-2. To efekt faktu, że mimo mutacji białko fuzyjne (tzw. spike) – wypustki, za pomocą których wirus łączy się z komórkami – pozostaje relatywnie niezmienne. Większość opracowanych szczepionek przygotowuje układ odpornościowy do reakcji na właśnie ten element wirusa.(PAP)

REKLAMA

2131870422 views

REKLAMA

REKLAMA

2131870437 views

REKLAMA

REKLAMA

2133666757 views

Dominika Pindor

Emilia Plewa

Alexandra Sankowska

Tomasz Witkowski

Maya Woroszyło

Lusia Planica

Zuzanna Ochwat

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

REKLAMA

2131870447 views

Patrick Jerabek

Mateusz Boksa

Hubert Dybiński

Sebastian Skoczeń

Patrycja Szot

REKLAMA

2131870450 views

REKLAMA

2131870454 views