REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedWładze USA poszukują wdów po Osamie bin Ladenie

Władze USA poszukują wdów po Osamie bin Ladenie

-

Sprawa śmierci Osamy bin Ladena nadal elektryzuje światową opinię publiczną. Teraz przyszedł czas na rodzinę zmarłego terrorysty – amerykańskie władze usiłują dotrzec do trzech wdów po byłym  przywódcy Al-Kaidy.

Zdaniem agentów amerykańskiego wywiadu, żony Osamy bin Ladena mogą okazać się źródłem wielu istotnych informacji, które przyczynią się do rozwikłania zagadki ostatnich lat życia Saudyjczyka. Agentów interesuje przede wszystkim, czy pakistańskie władze pomagały terroryście pozostać w ukryciu.

REKLAMA

Kiedy amerykańskie siły specjalne marynarki wojennej zlokalizowały kryjówkę Osamy bin Ladena w mieście Abbottabad, bardzo szybko pojawiły się domysły odpierane przez pakistański rząd, jakoby poszukiwany terrorysta  pozostawał w ukryciu częściowo dzięki pomocy pakistańskiego wywiadu. Amerykańskie władze nie mają jednak na to jak na razie żadnych dowodów. Przesłuchanie wdów po Osamie bin Ladenie mogłoby rzucić nowe światło na całą sprawę.

Amerykańscy agenci liczą również na to, że rodzina bin Ladena wyjaśni, co działo się z przywódcą Al-Kaidy po inwazji wojsk koalicji na Afganistan w  2001 roku.

Podejrzewa się, że trzy kobiety wraz z potomstwem Osamy bin Ladena znajdują się obecnie w pakistańskim areszcie. Ta informacja nie została jednak jeszcze potwierdzona przez rzecznika pakistańskiej armii.

Z oficjalną prośbą do władz Pakistanu o umożliwienie kontaktu z rodziną terrorysty wystąpił Tom Donilon, doradca ds. Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA. Donilon powiedział również, że pakistańskie władze znajdują się w posiadaniu wielu dokumentów znalezionych w kryjówce bin Ladena. Amerykanie twierdzą, że ich analiza może okazać się kluczowa.

Współpraca amerykańskiej agencji CIA z pakistańską agencją szpiegowską znaną pod akronimem ISI wielokrotnie wystawiana była na próbę. Atak na kryjówkę Osamy bin Ladena został przeprowadzony wyłącznie przez amerykańskich żołnierzy Navy SEALs. Stosunki na linii Waszyngton-Islamabad są jak na razie bardzo napięte.

Zobacz także:

Wywiad USA już wie kto pomagał bin Ladenowi.

Al-Kaida potwierdza śmierć bin Ladena. Zapowiada ataki.

Ameryka pyta: czy Pakistan wiedział, gdzie jest bin Laden?

AS

REKLAMA

2115387149 views

REKLAMA

2115387381 views

REKLAMA

REKLAMA

2117183771 views

REKLAMA

2115387521 views

REKLAMA

2115387620 views

REKLAMA

2115387728 views