REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedWisconsin. Gubernator Walker pozostaje na stanowisku

Wisconsin. Gubernator Walker pozostaje na stanowisku

-

Gubernator stanu Wisconsin Scott Walker we wtorkowych przyspieszonych wyborach obronił swoje stanowisko. Republikanin pokonał różnicą głosów 54 do 45 proc. demokratę, burmistrza Milwaukee, Toma Barreta.

fot.WisPolitics.com/ Scott Walker po wygranych wyborach na gubernatora Wisconsin

REKLAMA

To kolejna porażka Barreta. W 2010 roku Scott Walker wygrał z nim także niewielką różnicą głosów (52 do 46 proc.).

– Dzisiejszego wieczoru mówimy całemu Wisconsin, całemu naszemu państwu i ludziom z całego globu, że wyborcy chcą liderów umiejących podejmować trudne decyzje – mówił Scott Walker w wystąpieniu po wstępnym ogłoszeniu wyniku. Zaś zwracając się bezpośednio do swojego rywala zaapelował: – Jutro jest dzień po wyborach i od jutra już nie jesteśmy oponentami. Od jutra jesteśmy mieszkańcami Wisconsin.

Czytaj także: Wisconsin. Ważą się losy gubernatora

Wtorkowe wybory były uwieńczeniem trwającej od 15 miesięcy wojny. Demokraci zebrali prawie milion podpisów pod petycją o odwołanie obecnego gubernatora. Do wszczęcia procedury zmierzającej do jego usunięcia, czyli tzw. recallu, doszło po fali protestów w obronie związków zawodowych, do których osłabienia doprowadziły wprowadzone przez Walkera ustawy m.in. odbierające związkom zawodowym prawo zbiorowych negocjacji kontraktów oraz  zwiększające wysokości składek odprowadzanych przez pracowników na rzecz ubezpieczeń medycznych i socjalnych.

To trzeci w historii Stanów Zjednoczonych przypadek referendum w sprawie odwołania gubernatora.W 1921 usunięto gubernatora Dakoty Północnej Lynna Fraziera, a w 2003 roku gubernatora Kalifornii Graya Davisa.

mp,mb

 

 

3 KOMENTARZE

  1. ludzie pls…

    Tu nie chodzi o wieksze lub mniejsze benefity, zarobki czy cokolwiek takiego.

    Tu chodzi o przymusowe skladki – compulsory union dues – bosowie zwiazkowi biora swoje pensje a reszte posylaja demokratom. Maszynka do robienia pieniedzy dla demokratow. To te rzecz chcial odebrac Walker i o to tak naprawde byla wojna.

REKLAMA

2116493317 views
Poprzedni artykułInspektor kontra rozjemca
Następny artykułPeterson spuścił z tonu

REKLAMA

REKLAMA

2116493519 views

REKLAMA

REKLAMA

2118289894 views

REKLAMA

2116493635 views

REKLAMA

2116493722 views

REKLAMA

2116493815 views