REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedW Kalifornii sprzedano drugi najdroższy dom w USA

W Kalifornii sprzedano drugi najdroższy dom w USA

-

Wszystko wskazuje na to, że amerykański rynek obrotu nieruchomościami zaczyna się ożywiać. W Kalifornii właśnie doszło do jednej z najbardziej spektakularnych transakcji. Finansista Tully Friedman wystawił na rynek za 117, 5 mln dolarów swoją posiadłość. I sprzedał.

fot.Google Maps/ Należącą do amerykańskiego finansisty nieruchomość wystawiono na rynek za 11,5 mln dolarów

Zamknięcie transakcji odbyło się 27 listopada ubiegłego roku. Jeśli Tully Friedman otrzymał za swój czterosypialniowy dom pełną cenę, wówczas uplasowałaby się on na drugim miejscu najdroższych dposiadłości w USA. Nie ujawniono nazwiska nabywcy.

REKLAMA

Dotychczas pozycja ta należała do nieruchomości położonej także w północnej części Kalifornii, którą w 2011 roku kupił za jedyne 100 mln rosyjski przedsiębiorca Yuri Milner.

Nieruchomość Friedmana została wybudowana w stylu neoklasycznym w 2005 roku według projektu znanego architekta Allana Greenberga. Niewątpliwą zaletą położonego na blisko czterech hektarach (9 akrów) domu jest widok z każdego okna na Woodside Mountains.

Pierwsze miejsce najdrożych nieruchomości w USA najprawdopodobniej należy do rancza w Montanie, które zostało wystawione na rynek z ceną 132 mln dolarów. Nabył je w ubiegłym roku miliarder Stanley Kroenke, który jest właścicielem takich druży jak Denver Nuggets, Colorado Avalanche i St. Louis Rams. Nie ujawniono ostatecznej ceny za jaką sprzedano ranczo.

Według firmy Coldwell Banker w grudniu ubiegłego roku o 54 proc. wzrosła liczba transakcji na rynku luksusowych nieruchomości w kalifornijskiej Dolinie Krzemowej. Końcówka 2012 roku zamknęła się liczbą 113 posiadłości sprzedanych za 1,5 mln dol.; w roku poprzedzającym zamknęto 73 transakcje.

tz

 

 

 

5 KOMENTARZE

  1. Jesli rynek nie ruchomosci jest w dobrej kondycji to jest to dobry prognostyk. Wszysy doskonale wiemy z jakiego powodu wybuchl kryzys w USA, nie mylić ze światowym bo to bylo domino.
    Oczywiscie sa teorie spiskowe o zydach czy bankierach z Wall Street, którzy wiedzieli o tym duzo wczesniej.
    Tylko ta sytuacja jest na reke Panstwy, a nie osobom ktore chca kupic dom czy mieszkanie. Jeszcze 3 lata temu wszystko bylo tansze o 40%. Chetni niech lepiej zobaczą oferty z Hiszpanii czy Portugalii, domy tamze sprzedaja sie za pol ceny.

    • to zalezy co rozumiesz pod pojeciem ” dobra kondycja rynku nieruchomosci” przeciez teraz jest wysmienita kondycja – ceny nanizsze w dziesiecioleciach , oprocentiwanie “jak za darmo” , nie wiem czego oczekiwac jeszcze. ktos licy ze ceny jeszcze spadna? moze gdzies jeszcze spadna ale niewiele. a moze ktos czeka az bedzie oprocentowanie 0.0 % .
      teraz jest raj dla kupujacych, kazdy kto to zrobi na pewno nie straci a za lat dwadziescia bedzie jednym z tych to gamonie i tani krzykacze beda mu oczy wydlubywac z zazdrosci

REKLAMA

2107137677 views

REKLAMA

REKLAMA

2107137909 views

REKLAMA

2108934300 views

REKLAMA

2107138050 views

REKLAMA

2107138149 views

REKLAMA

2107138257 views