REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedUtah. Treningi strzeleckie dla nauczycieli

Utah. Treningi strzeleckie dla nauczycieli

-

Nauczyciele mogą zaprzestać strzelaninom, nosząc ukrytą broń – twierdzą zwolennicy posiadania broni, którzy w czwartek zorganizowali dla 200 pedagogów w Utah szkolenie strzeleckie. Dotychczas trenowało u nich średnio 16 nauczycieli rocznie.

fot. www.ojjdp.gov/ W całym Utah ponad 200 nauczycieli ma licencję na broń. Czy liczba ta wzrośnie po tragedii w Newton?

Szkolenie zorganizowano w odpowiedzi na strzelaninę, do której doszlo14 grudnia w szkole podstawowej Sandy Hook w Newton, w stanie Connecticut, gdy sprawca zabił 20 dzieci i 6 dorosłych.

REKLAMA

Zobacz: Masakra w szkole w Connecticut. 27 osób nie żyje. Napastnik był synem nauczycielki

– Szkoły to jedne z najbezpieczniejszych miejsc, ale nie są już tak nienaruszalne jak kiedyś – tłumaczył Clark Aposhian, jeden z instruktorów. – Do masowych strzelanin dochodzi rzadko, ale to nie pomoże nauczycielom, gdy do szkoły wtargnie potwór.

Utah Shooting Sports Council, organizator szkolenia pokrył także jego koszty, 50 dolarów za osobę. Nauczyciele ćwiczyli na plastikowej broni.

Utah jest jednym z nielicznych stanów, w których można wnosić ukrytą broń do szkół i nauczyciele nie mają innego wyjścia, jak zgodzić się na broń w szkole. Istniejące stanowe przepisy zakazują szkołom nakładania ograniczeń odnośnie broni na terenach placówek oświatowych. Szacuje się, że zezwolenia na noszenie ukrytej broni w tym stanie ma jeden procent nauczycieli, czyli około 240 osób. Nie wiadomo jednak, ile osób rzeczywiście nosi broń do szkoły.

Zwolennicy prawa do broni twierdzą, że nauczyciele są w stanie zareagować szybciej niż policja w pierwszych krytycznych minutach. Ale Carol Lear, prawniczka z Utah Office of Education twierdzi, że równie dobrze nauczyciele z bronią mogą zostać obezwładnieni przez ucznia albo sami przypadkowo kogoś postrzelić.

Pomysł przyjął się także w Ohio, gdzie Buckeye Firearms Association chce zorganizować trening z broni taktycznej, początkowo dla 24 nauczycieli.

Natomiast w Arizonie prokurator generalny Tom Horne zaproponował zmiany w przepisach, zezwalające jednemu nauczycielowi na noszenie broni w szkole.

as

Czytaj też:

Policja: ustalenie motywu zbrodni może zająć miesiące

Grupa Amerykanów chce deportować dziennikarza za krytykę kultu broni

 

2 KOMENTARZE

REKLAMA

2102962788 views

REKLAMA

2102963021 views

REKLAMA

2104759413 views

REKLAMA

2102963164 views

REKLAMA

2102963264 views

REKLAMA

2102963373 views