REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedUpadek amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości

Upadek amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości

-

Lindsay Lohan została skazana na 30 dni pozbawienia wolności za złamanie zasad zwolnienia warunkowego. Odsiedziała zaledwie 4,5 godziny. Jej koleżanka po fachu, Nicole Richie, w 2007 roku wyszła z więzienia zaledwie po 82 minutach. Podobny los czeka najprawdopodobniej Conrada Murray’a uznanego winnym nieumyślnego spowodowania śmierci Michaela Jacksona. Co się stało z wymiarem sprawiedliwości i czy rzeczywiście wszyscy mogą czuć się bezkarni?

fot.NewOne.com/ Conrad Murray został uznany winnym spowodowania śmierci Michaela Jacksona, a mimo to być może nie trafi za kratki

Kalifornijskie więzienia są przepełnione. Po rządach Arnolda Schwarzeneggera stan ten tonie w długach, dlatego nie ma funduszy na rozwiązanie problemu zakładów karnych.

REKLAMA

Drobni przestępcy, lub skazani których sąd uzna za nieszkodliwych wychodzą z więzienia nawet tego samego dnia. Tak było m.in. w przypadku ciągle mającej kłopoty z prawem aktorki Lindsay Lohan. Tak kuriozalne sytuacje przykuwają uwagę opinii publicznej. Przeciętnego obywatela kuje w oczy widok celebryty łamiącego bezczelnie prawo, który dzięki wspaniałym prawnikom wychodzi na wolność znacznie szybciej, niż nakazał sąd.

Wyroki coraz większej ilości mieszkańców Kalifornii są skracane. Paris Hilton, dziedziczka hotelowej fortuny odsiedziała zaledwie 50 proc. z zasądzonego jej w wyroku za złamanie zasad zwolnienia warunkowego.

Mimo ogólnego niezadowolenia opinia publiczna jak dotąd przyzwalała na podobne praktyki, ponieważ problemu przeludnienia więzień nie da się pokonać z dnia na dzień.

Przypadek Conrada Murray’a  może jednak okazać się przysłowiową kroplą, która przeleje szalę goryczy. Lekarz Króla Pop został uznany winnym nieumyślnego spowodowania śmierci. To już nie prowadzenie samochodu po alkoholu i niestawianie się na nakazane spotkania grupy AA, ale śmierć. Wydawałoby się, że w przypadku Murray’a sąd okaże się zatem surowszy. Na to się jednak nie zanosi.

Amerykańskie gazety już teraz donoszą, że lekarz Michaela Jacksona najprawdopodobniej odsiedzi znacznie krótszy niż zasądzony 4-letni wyrok. Zdaniem niezależnych obserwatorów Murray może w ogóle nie trafić za kratki.

Biorąc pod uwagę skalę zjawiska i to, jak wielki rozgłos zyskał sobie proces byłego lekarza Króla Pop, można spodziewać się, że jeśli Conrad Murray nie trafi za kratki za nieumyślne spowodowanie śmierci drugiego człowieka, kalifornijski wymiar sprawiedliwości straci w oczach obywateli jakąkolwiek moc sprawczą. Skoro nawet śmierć nie podlega karze, to co należy zrobić, aby trafić za kalifornijskie kratki?

Anna Siarkiewicz

 

 

12 KOMENTARZE

  1. Wez ti i badz madry i osadz…Kumpel opowiadal jak zamieszkal u znajomych z Polski, popic lubil boc kto z lomzyniakow nie potrafi golnac 🙂 Twierdzil, ze jak na swoje mozliwosci to nie zaduzo chlapnal. Ale wyjatkowo nic nie pamietal, poza szokiem porannym, gdy dojrzal siebie rozebranego w lozku nie swoim tylko gospodarzy i obok nagusienka kumpele gospodyni, ktora byla namolna, ze potem za fryko lazienke jej przebudowal…A uslyszalam to jak przybiegl ze swoim kumplem swiezo przyjezdnym z kraju i ktory tez zostal poczestowany goscinnie, ale wypil tylko jeden kelonek i wstac od stolu nie mogl, bo ponoc zmiana klimatu i dluga podroz trzydziestolatka osilka przemeczyla…Ten nie umial kontraktorki, wiec profilaktycznie pojechal do siostry do Stanford…:) A jak ktos by tak krzyknal, ze kogos pobil ? Moze dlatego lekarze w Ameryce nie lecza poza wyjatkami swych pacjentow w domu 🙁

  2. Bilda….hm..nie wiele wiem…Ale raczej wielu Polakow wybieralo samobojstwo niz brak akceptacji rodziny, ze egzamin maturalny oblalo….Wiele rodzin nie akceptuje „upadku” i wiele osob stawia wszystko na ostrzu noza…Tak jak wielu wychodzi z zalozenia, ze nie ma rozwodu, ze tylko smierc moze rozlaczyc….moze wiara w zycie po smierci pomaga, by decydowac o swym losie gwaltownie. Amerykanie raczej mowia, raz na wozie, raz pod wozem…Nie boja sie psychiatry i nieudacznika w rodzinie 🙁

    • co do zycia po smierci, to od jutra w Copenikus Center sa wyklady na temat smierci, czym ona jest, czy mazna kontaktowac sie z duchami, co sie dzieje z czlowiekiem po smierci itp, chyba pojde posluchac.

  3. Sprawiedliwość? Trzecia władza? Nic podobnego! W wieku XXI rządza media. Władzę sprawują politycy, przynajmniej tak im się wydaje. Sprawiedliwości domaga się każdy ale … Dlaczego dzisiaj problem ten tak bardzo wystrzył oczekiwania? Część odpowiedzi znajdziemy w etyce, wiedzy o poznaniu prawdy a najogólniej we wstępie do nauk filozoficzno-prawnych.
    Nie czas tu na wykład, komu chciałoby sie czytać a jednak sprawiedliwość ludzka to mit.
    Sw.Augustyn i następcy: „…Panie, niespokojne jest serce moje, dopóki nie spocznie w Tobie”.

REKLAMA

2103228854 views

REKLAMA

2103229087 views

REKLAMA

2105025479 views

REKLAMA

2103229230 views

REKLAMA

2103229330 views

REKLAMA

2103229439 views